Zavrieť

Porady

Účtovanie pri bezodplatnom prevode obchodného podielu

Chcem Vás poprosiť o radu ako postupovať v účtovaní pri bezodplatnom prevode obchodného podielu.
Firma mala činnosť od roku 2012. Prevod OP nastal 11. 08. 2014. Firma zmenila názov, konateľa, sídlo a niektoré činnosti.
Čo s faktúrami a bločkami čo boli vystavené na predchádzajúcu firmu? Mám ich normálne nahrať a potom pokračovať dalej v účtovaní "novej" firmy?
A potom urobím daňové priznanie za celý rok 2014 ako "nová" firma?
Ďakujem veľmi pekne za rady.
Naposledy upravil Lenka298 : 21.04.15 at 09:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lenka298 Ďakujem vešmi pekne. Keď mi šéf nakoniec doniesol podklady, zistila som , že vlastne ide o bezodplatný prevod obchodného podielu. Zle mi to vysvetlil,.... Viete mi poradiť ako postupovať v takomto prípade? Ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    firma je stale ta ista, mas to iste ICO aj DIC ... pokracujes v povodnej len s novym nazvom, prislusnym instituciam mali byt zaslane zmeny udajov v zakonnych lehotach, samozrejme aj banke a inym obchodnym partnerom
    Lenka298 Ďakujem veľmi pekne za radu. Tak idem nahodiť zaradom cely rok 2014 a urobiť daňové priznanie.

    Účtovanie pri bezodplatnom prevode obchodného podielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.