Zavrieť

Porady

Stavba Autoservisu v obci

Dobry den chcel by som sa spytat na pozemku v obytnej casti obci by som chcel vybudovat autoservis typu montovanej haly na zakazku dnes ma kontaktoval prvy sused ze s tym urcite nebude suhlasit mam nejaku sancu dostat povolenie na stavbu haly? aj ked zatial bude sluzit na to aby som tam mal len auta odparkovane ziaden servis. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Radsej si najdi vhodny pozemok mimo obytnej zony,nezneprijemnuj susedom zivot.

    Aj ked sa ti podari povolenie nahodou dostat,stale budes riesit problemy so susedmi,s hygienou,so zivotnym prostredim a tak dookola. Ludia budu vypisovat staznosti a posielat ti kontroly...
    Obytna zona ma sluzit na pokojne byvanie
    Sonyxmac jeden zo susedov je tlaciaren ide od tial hluk jak svina 24hod komu bude vadit ked sa zavriem v garazi a budem sa vrtat v autach iny pozemok nemam a ani mat nebudem

    Rasto17 je offline (nepripojený) Rasto17

    Rasto17
    Ahoj


    Ja len by som sa ta rad opytal ze ako si pochodil zo zriadenim autoservisu. Spustil si prevadzku ci ?


    S pozdravom
    Rasto

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Samozrejme, ze sa to da vybavit ale zalezi od mesta, ako prisne sa stavia k tej zonacii v uzemnom plane. Resp, ked je zona ako obytna, al s obcianskou vybavenostou, tak by nemal byt problem. Vsetkym, ktori tu vehementne broja proti sluzbam v obytnej by som chcel oponovat, ze vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Mat po ruke servis moze byt fajn pre vsetkych obyvatelov stvrte, lebo kazdy ma dnes auto. Napr. v BA, z centra do okrajovych priemyselnych zon je to ca 20 km, ale tych 20 km robis v spicke minimalne hodinu tam a hodinu spat. Teda "odkocit si" do servisu pozriet, ci uz treba novy vyfuk alebo ci ho budu vediet zavarit je pomaly na pol dna dovolenky, a nasledne pristavit auto do opravy a vybrat ho zo servisu tiez.

    A bude to este horsie, lebo kto robi tie zapchy? Nie len tranzitna doprava a ti, ktori dochazdzaju za pracou, ale aj ti, ktori si idu kupit maslo do Tesca (lebo male predajne zrusili a do Tesca mamae 15 km) alebo iba nechat nastavit svetla do servisu. Uplne zbytocne doprava, skoncime ako v USA , kde uz ani 2 x 8 pruhov cesty nestaci. Nezaskodil by navrat spat, kde v kazdej obci bol tesar, stolar, kovac, lakar alebo aspon bylinkar a pod. Po dolezite veci sa islo raz za cas do vacsieho mesta na trh, ale drobnosti sa riesili doma.
    arizona Ano, mat v blizkosti autoservis je fajn,ale nikto ho nechce v priamom susedstve.Rovnako ako s bio-maskom.Vsetci ho chcu,ale nikto nechce smrad a muchy u najblizsieho suseda. Mat takehoto suseda je ako za trest!
    misomiso Vsetko zalezi od toho, ako su daleko okolite domy a ako je to stavebne vyriesene. Ak servisme prace prebiehaju vo vnutri, ta by nemal byt problem.

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    kde je vola tam je cesta... treba to nazvat garaz alebo nieco prijatelne co sa nasledne premeni na tvoj servis .... v SR nieco postavit legalne je na dlho, existuju rozne variaty ako obist stavebny zakon :-) postav si trebars drobnu stavbu do 25m2 alebo existuju ,,mobilne varianty,, som videl 2 lodne kontajnery na ktorych bola strecha,a hala ako vysita.... foto strechy alebo tiez :
    haly pišu ze staci ohlasenie drobnej stavby..
    len zaklad treba byt 1 krok pred susedmi :-D
    misoft Nápad dobrý, lenže v tomto prípade je to návod na obchádzanie zákona!
    expeeert Potom budú susedia krok pred ním, keď namiesto servisovania bude riešiť sťažnosti a nezhody so susedmi...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dobry den chcel by som sa spytat na pozemku v obytnej casti obci by som chcel vybudovat autoservis typu montovanej haly na zakazku dnes ma kontaktoval prvy sused ze s tym urcite nebude suhlasit mam nejaku sancu dostat povolenie na stavbu haly? aj ked zatial bude sluzit na to aby som tam mal len auta odparkovane ziaden servis. Dakujem za odpovede
    NEMÁŠ!
    A) V obytnej zóne sa takéto prevádzky nepovoľujú!
    B) Obec ti to aj tak nepovolí, pretože má svoj územný plán.
    C) Nepovolia ti to ani susedia, ako potenciálni účastníci stavebného konania - boli by proti sebe.
    D) A už vôbec by ti to nepovolilo Životné prostredie, vodárne a kanalizácie, energetici!
    vicktor Naco tolko vykricnikov?
    U nas viem o dvoch autoservisoch v obci v obytnej zone.
    Dokonca aj v BA Stare mesto medzi Hradom a Slavinom (vilova stvrt).
    misoft Výkričníky sú len dva.
    A že v BA sú tam, kde sú? Zašušťalo šušťavé.... dávno postavené, normy dusné neboli....

    Stavba Autoservisu v obci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.