Zavrieť

Porady

Pád počítača počas hrania

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, čo spôsobuje môj problém, t.j. keď hrám napr. Counter-Strike Source, tak asi po minúte mi počítač padne do obrazovky, na ktorej vidno len nejaké šedé zvislé pásiky po šírke celej obrazovky. A to nehovorím o TESIV: Oblivion, pri ktorom sa to stane hneď ako stlačím "Play".

CS:S hrám na plné/vysoké detaily, a TESIV: Oblivion tiež, no s vypnutým AA.

Moja zostava:
CPU: Intel Pentium D 820
RAM: 2GB DDR-400 /PC3200/ CL3 ADATA DualChannel RAM
Grafika: SAPPHIRE ATI Radeon X1950Pro 512MB AGP 8x
Doska: ASUS P5PE-VM
HDD: 2x40GB WD400
PSU: FORTRON FSP 200-60ATV(PF) 200W
OS: Windows 7 Ultimate

ešte pred nedávnom to nerobilo vôbec, hranie bolo hladké, bez sekania. Rovnako som si bez sekania zahral Hitman Blood Money na najvyšších detajloch bez toho, aby mi PC padalo do čiernej/pásikavej obrazovky

Pri sledovaní teplôt v HWMonitore som veľa nezistil, nakoľko sa PC musí vypnúť a znova zapnúť (reštart tlačítko nepomáha) a tým stratím údaje.

Pri spadnutí sa vetrák grafiky rozkrúti na plno.

Čo to spôsobuje ?
Ako to vyriešiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    harrino OK podarilo sa mi odsledovať toto: CPU má teploty pri práci na internete, powerpoint, excel... videá 42-53°C pri hraní vystúpi na max. 58°C (Intel BOX Chladič)

    Čo sa týka grafiky tak... pri práce s internetom, videom, office a pod. má okolo 48°C - 56°C, pri hraní som to nestihol pozrieť, lebo to znova spadlo do šedej obrazovky. to je krám...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ja by som skôr tipoval, že už zdroj nestíha. Predsa len, 200 W je málo.To je tak pre jednoduché kancelárske PC.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako čítam špecifikácie:
    Grafika LEN 512MB! A ty hráš na Full detaily. Tá grafika to nezvláda.....takže jednoducho padne grafika. A ani ten zdroj nie je boh vie čo.....
    Suma sumárum: slabá grafika + slabý zdroj = kolaps.
    I tvoja posledná veta - "Pri spadnutí sa vetrák grafiky rozkrúti na plno." tomu nasvedčuje - grafika! Tá sa snaží držať, čo to dá a potom padne a snaží sa rýchlo schladiť.
    harrino výkon sa neudáva len veľkosťou GRAM, ale aj výkonnosťou GPU, dnes som grafiku vybral, zmyl som z nej prach, naniesol som na GPU novú pastu. Založil som ju tam, no plus som preinštaloval ATI Catalyst, teraz to ide v poriadku. Len neviem prečo v CS:S keď dám v pokročilých nastaveniach kvalitu textúr atď. na Vysokú, stále je slabá.... nedá sa to porovnať s tým, čo to bolo pred pádmi.

    Predtým tam bol 400W EC zdroj, ktorý mi tam vyhorel a zasmradil izbu. Tento 200W Fortron... ja sám som prekvapený že to ide. Keď som tam mal 400W EC (náhradný za vyhorený) tak PC sa sám od seba reštartoval. Potom som vymontoval tento zdroj z P4 mašiny, a zatiaľ funguje tak ako má. Nuž... o výške W to v skutočnosti naozaj nie je.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    prepáč, neviem, či dobre čítam, ale zdroj 200W? To sa dá vôbec niekde kúpiť? Do obyčajných kancelárskych šuniek sa plošne dáva 400W.
    Takže v prvom rade vymeň zdroj (radšej silnejší s rezervou pre lepšiu GPU), ak to bude stále robiť (čo asi bude), tak zožeň lepšiu GPU.
    harrino celoplošne možno dnes, no čo som pozeral, na čisto kancelárske PC, stačí aj kvalitnejší Seasonic alebo Fortron 300W a 85+ účinnosťou.

    Tento PC je pokiaľ sa pamätám z roku 2006, čiže už to nejaké terno nie je.

    K upgradu GPU... rozhodne nie, už len preto, že táto doska má AGP a nie PCI Express slot, čo je veľká škoda. Pokiaľ viem, X1950Pro je jedna z najlepších AGP8x grafických kariet po HD sériách pre AGP. Už sa do toho investovať neoplatí, poskladám si nový

    Pád počítača počas hrania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.