Zavrieť

Porady

Ako pridat link aby netahalo vselijake nepotrebne znaky a uz z linku bolo jasne o co ide?

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Vsimla som si tu na porade zdielane linky na stranky kde to zacina "google" a potom vela vela znakov, z ktorych nie je jasne ci ide o odkaz na vyhladavac google alebo konkretnu stranku alebo dokonca link na priame stiahnutie suboru do pocitaca.

napr. toto je odkaz na subor pdf, ktory sa po kliknuti stiahne do pocitaca:
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...91665533,d.d2s

pridam par medzier do linku nech sa zobrazi v celej krase:
http: //www. google. sk/url? sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source= web&cd=2&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CCUQFjAB&url=ht tp%3A%2F%2Fwww.socpoist.sk%2Fext_dok-062013---03---nemocenske--- porusenie-liecebneho-rezimu%2F55541c&ei=UNU8Vfy3JMWXavLYgPgF&usg=AFQjCN GGaFUd9D0jktOYEVtctNnItlxhYA&sig2=LWheZpz5CIv724wv vmuWEQ&bvm =bv.91665533,d.d2s
Usporiadat
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

misoft

Nakoľko ja mám otváranie textov v prehliadači nastavené na ext.program - mne to ihneď otvára Foxit Readerom.
ja otváram adobe readerom...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Adobe Reader - moloch! Na čítanie PDF stačí i Foxit Reader. A je "taliansky" - satarmo.....
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

misoft
Adobe Reader - moloch! Na čítanie PDF stačí i Foxit Reader. A je "taliansky" - satarmo.....
máme aj foxit reader... jedno čím otváraš... hlavne, že otvoríš... , aj adobe rader je zadarmo... a teraz som zistila, že aj my otvárame foxitom... a niekedy mi celkom vyhovuje aj, keď sa súbor otvorí na nete, ak je tak súbor, nastavený, že ho nemusím otvoriť programom, ale otvorí sa mi na novej karte...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ok, takze k odpovedi sme sa nedopracovali ... najde sa na porade nejaky web programator, co by to vedel vysvetlit?
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

avalik
misoft. dostali sme sa rovnako - rovnakym sposobom - cestou
... vlozeny rovnaky textovy retazec do googla, na druhom mieste vo vyhladavani mame vsetky rovnaky pdf dokument ... ukazes mysou na rovnaky link, prave tlacitko na mysi - kopirovat adresu odkazu, CTRL + V das vlozit link .... uplne rovnaky postup ale vysledok mame iny,

takze pisem xty krat, ako je to mozne? ako si ty do jednej odpovede dal dva rozne linky na tu istu vec? ako si postupoval? .... preco si dal dva rozne linky? ako si sa k nim dopracoval? preco si daval aj druhy link? a potom aj treti?

ako je mozne, ze mne sa pri kopirovani adresy odkazu natiahne soc. poist a inym google?

avalik... dnes ma napadlo, že misoft sa k tým linkom nedostal žiadnou cestou vyhľadávania, ale ich jednoducho skopíroval z Tvojej odpovede ako ukážku, aby podporil svoju téoriu... to je celé...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bingo - trafila si... veď preto som i písal, že linky sú nefunkčné (pretože kópia)
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

misoft
"preco si dal dva rozne linky? ako si sa k nim dopracoval? preco si daval aj druhy link? a potom aj treti?"
Dole som písal - nefunkčné.... jednoducho - text som okopíroval a vložil .... tvári sa to ako URL adresa - ale je to len všetko okopírované - odkazy nie sú úplné.
Preto vidíš tri.
avalik... tu to je... musíme pozornejšie čítať
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať