Zavrieť

Porady

Čo všetko musím mať nainštalované,aby mi fungoval FB?

keď niekto pridá fotky,tak mi nejdú rozkliknúť,ani videá sa mi nespustia,a ak áno,tak sa sekajú,strašne dlho trvá,kým sa mi hocičo po kliknutí načíta.....často mi vypisuje,že je odpojený chat-vtedy musím reštartovať,lebo nenačíta absolútne nič.

pridala som obrázky,že čo mám s názvom adobe flash player.

ani odinštalovať sa nedá to,čo som našla( obrázok sa nedá pridať,lebo medveď)
Naposledy upravil kopretinka : 12.05.15 at 08:54
capture-20150511-230221.png  
capture-20150511-233251.png  
capture-20150511-230050.png  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    kopretinka... ak je to ešte aktuálne možno pomôže...

    včera aj dnes som sa niekoľkokrát neúspešne pokúšala aktualizovať adobe flash player mala som starú verziu 17, zásuvný modul vykazoval zraniteľnosť v červenom rámčeku, klik na aktualizovať, hodilo ma na orginál stránku, stiahla, inštalovala, vyhodilo mi chybovú hlášku, že sa nedá nainštalovať, ponúklo mi zistite problémy klikla som na prvý link.... a na konci bola info... stiahnite adobe flash player z inej stránky, tak som stiahla verziu 18, nainštalovala, reštartovala prehliadač a adobe flah player už nevykazoval zraniteľnosť.. - problémom možno bolo to, že zásuvný modul Shockflash bol blokovaný samotnou Mozillou
    Naposledy upravil Kabaka123 : 03.07.15 at 07:30
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka mám stále ten problém,presne,ako píšeš,chybová hláška že sa nedá nainštalovať,sťahovala som z origo stránky.......neviem zrušiť to blokovanie mozilou.......
    Kabaka123 a skúšala si sťahovať z inej stránky ako som písala? je tam link... keď klikneš na finish - ukáže sa hláška

    Aplikaci Adobe Flash Player nelze nainstalovat.
    Problémy při instalaci vám mohou pomoci odstranit tyto zdroje:
    Odstraňování potíží při instalaci v systému Windows - klikni na toto
    Nápověda a podpora k aplikaci Flash Player

    a potom úplne dole

    Potíže stále trvají?

    Pokud potíže s instalací aplikace Adobe Flash Player přetrvávají, zkuste instalační program stáhnout přímo z následujících stránek:

    Aplikace Flash Player pro prohlížeč Firefox – NPAPI - klikni na toto

    keď stiahneš adobe flash player nie je taký čevený, je skôr bordový a jeho názov je - install_flash_player - nemá tam číslo 18 - funguje to - vyskúšaj
    kopretinka nejako som sa dostala k tomu bordovému,tam mi ponúklo možnosť povoliť aktualizáciu,tak som to zaškrtla a konečne sa to nainštalovalo na 100% a nevypísalo hlášku,že chyba..........pozrela som na fb,idú mi videá,ktoré predtým nešli,síce kvalita nič moc,uvidím,čo bude ďalej,díky.......nechápem,že tam bola tá možnosť povoliť aktualizácie,doteraz to nikdy nebolo.
    Kabaka123 som rada, že som pomohla..
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Pomalý internet alebo výkon pc, zavírený pc. Ešte by som skontroloval čo zaťažuje pc (spustené programy pri štarte).
    Naposledy upravil vlado 33 : 11.05.15 at 12:06
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka preskenované,žiadny vírus,všetko vypnuté.rýchlosť mi ukazuje 100mb/s
    vlado 33 Ja Firefox nemám, ja iba stále starý dobrý zavírený Explorer. Neviem si nejako zvyknúť na iné prehliadače, max spokojnosť.
    misoft Hmmm... mám dojem, že IE potrebuje na HTML5 plugin.
    kopretinka teraz som odmerala rýchlosť
    http://www.lupa.cz/nastroje/speedmeter/mereni/13838147/
    vlado 33 misoft, môj IE fachčí ako vždy, nikdy som sa nesťažoval.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na akom prehliadači funguješ ?
    Na Opere to trvá už dlhšiu dobu...dôvod mi je neznámy a je jedno, či som na prenosnom modeme (Orange), alebo doma na UPC, kde mám teda solídnu rýchlosť.
    To isté mi robí aj na You Tube...
    Zaujímavé ale je, že na Mozzile Firefox sa toto nedeje, takže poniektoré silnejšie stránky sledujem na tomto prehliadači.
    arizona Ja som sa tiez radsej vratila k Firefoxu,lebo aj Chrome mal casto problem v poslednych mesiacoch. Na tablete mi cez chrome videa nejdu spustit.
    kopretinka firefox

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Ja by som ti odporucil kompletne odinstalovat svoj stary Firefox (pri odinstalovani zadat, ze chces odstranit vsetky data, neponechat ziaden setup), stiahnut novu verziu, nainstalovat a potom nainstalovat Adobe Flash Player https://get.adobe.com/flashplayer/

    Pozor, na stranke ADOBE v strednej sekcii ODSKRTNI to policko s nazvom OPTIONAL OFFER "Yes, install the free McAfee Security Scan Plus utility " - aby sa ti tam nenainstalovalo aj to McAfee...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Tu by som doplnil:
    Ak by odinštalovala FF - zostáva jej profil, ale prišla by o všetky záložky, heslá a pod.
    V takom prípade pomôže miniprogramček: http://sourceforge.net/projects/mozbackup/ - tam sa dá vybrať, čo treba zálohovať z FF - záloha sa uloží, po nainštalovaní stačí opäť pomocou neho zálohu dať do FF. Najdôležitejšie sú heslá, potom prípadne záložky. Doplnky sa dajú postupne doplniť (i keď i tieto je možné vložiť do zálohy).
    P.S. nehľaďte na verziu - funguje s každým Windowsom.
    kopretinka misoft,aký profil? čo ešte okrem hesiel a záložiek?
    misoft FF si ukladá okrem hesiel (ktoré označíš, ako zapamätať), záložky (obľúbené stránky), potom ukladá i rôzne doplnky do FF (addony, pluginy), nastavenia FF (vzhľad a pod.) - toto sa všetko volá profil - to sú tvoje nastavenia.
    No a v MozBackup-e si prakticky ten profil niekde zálohuješ (aby si napr. pri odinštalovaní, preinštalovaní a pod.) nemusela všetko prácne znova nastavovať, sťahovať. Pomocou tohto programčeku jednoducho to, čo si mala nastavené, šupneš nazad do nového FF. V tom programe si môžeš určovať, čo chceš zálohovať a na čo sa vykašľať.
    kopretinka som kukala ten program,to je po anglicky .........
    misoft Ále nóó´.... hádam niečo predsa vieš....
    BackUp = záloha, Restore = obnova.
    A dole v okienku je aj menu, pre čo. Pre Mozilla FF, alebo Thunderbird, alebo Portable aplikácie.
    Upozornenie - program pracuje, ak FF nie je spustený! Inak bude hlásiť, že sa to nedá, lebo je spustený FF.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Videá v Opere - problémy s flashom. Videá v Chrome - flash už nie je podporovaný! Chrome ide na html5! Potrebný doplnok pre Chrome pre prehrávanie vo flashi https://support.google.com/chrome/answer/108086?hl=sk
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik V chrome flash uz nie je podporovany? ... tak preco pisu "Doplnok Adobe Flash Player je priamo integrovaný do prehliadača Google Chrome a v predvolenom nastavení je povolený. "

    a asi sa sekaju verzie flashu integrovaneho v chrome, a samostatne instalovaneho pre ostatne prehliadace
    kopretinka nemám operu ani chromého
    misoft A koho máš? Čo za invalida?
    Val - to platilo pre staré Chromy - posledné verzie už to nemajú.


    Mimochodom - ďalšie verzie FF taktiež nebudú podporovať flash. Ale robia nejakú "fintu" - implementovať prehrávanie flashu v Jave....

    A dôvod je veľmô jednoduchý - Adobe Flash Player a celé flash prehrávanie je veľmi "zraniteľné" a náchylné na chytanie "infekcií".
    Postupne všetci budú v HTML5 (YT - už je, FF - podporuje, Chrome - podporuje)
    avalik Misoft, mam toto: Verzia 42.0.2311.135 m
    kopretinka písala som komentár ku každej odpovedi,mám firefox
    misoft Val - tak to potom máš Chromého.
    misoft Kvietoček - máš starú verziu AFP - už je 17-stka!
    Sťahuj stadeto: http://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/
    Nastavenia pre určenie, čo sa má stiahnuť:
    Krok 1 - vybrať "Windows 7/Vista/XP/2008/2003"
    Krok 2 - vybrať "FP 17 for Firefox - NPAPI"

    Stará verzia FP nepodporuje NPAPI! A ty máš starú verziu!
    avalik ved ja viem ze mam aj chrome, ja nepisem, ze ho nemam ... ale ty si pisal, ze nejake stare chromy nemaju flash
    kopretinka misoft,stiahla som od avalík,čo dala link,kukni foto,doplnila som do zadania
    misoft Val - písal som, že staré Chromáky mali flash (priamo integrovaný) - nové už nepodporujú (a nemajú integrovaný).
    avalik a ja mam teda aky chrome, ked ho mam aktualizovany??? a mam tam integrovany flash???
    misoft http://www.root.cz/clanky/google-zru...rady-plug-inu/
    Nie - nemáš.
    http://www.reviversoft.com/cs/blog/2...google-chrome/
    http://www.cnews.cz/youtube-v-prohli...e-uz-nevratite
    avalik "Nie - nemáš." to je odpoved pre mna? a toto v chrome://plugins je potom co? html5?

    Adobe Flash Player - Verzia: 17.0.0.169
    Shockwave Flash 17.0 r0
    Názov: Shockwave Flash
    Popis: Shockwave Flash 17.0 r0
    Verzia: 17.0.0.169
    kopretinka to staré sa ani nedá odinštalovať
      zbaliť

    Alexande je offline (nepripojený) Alexande

    Alexande
    presne tak chce to adobe flash player
    21 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka firefox mi zabrańuje spúšťať adobe flash, player,pretože ten doplnok treba aktualizovať,ak ak dám aktualizáciu,tak to vždy zlyhá,neviem,čo s tým mám robiť.
    avalik aktualizovat alebo aktivovat?
    kopretinka aktualizovať.......stiahla som ten od teba,pridala som fotku,že ako to dopadlo.....toto mi robí vždy.
    avalik ved ti tam pise chybu pripoenia ... pouzivas Windows XP?
    kopretinka ano,Xp,a čo mám teda robiť s tou chybou? ako ju mám odstrániť?
    avalik no mozno je pes tam zakopany, je nejaka chyba v komunikacii medzi flash a XP ... ale na XP ti uz aktualizaciu nedaju ... takze je mozne, ze aj po preinstalovani FF chybu neodstranis a bude musiet vymenit operacny system - daj svoj PC do ruk niekomu, kto sa v tom vyzna, takto cez net sotva pricinu najdeme
    kopretinka heh,no minule som dala jednému študentovi,čo sa sám ponúkol,že mi preinštaluje..........za 4 hodiny neurobil nič,lebo ani zálohu nevedel urobiť.......som sa nas.....zobrala noťas a išla domoff.......
    avalik pisala som, ze to mas dat niekomu kto sa v tom vyzna ... a nie niekomu, kto sa na tvojom PC ide ucit
    kopretinka on tvrdil,že sa vyzná ........
    Alexande Nee, operačný systém nechaj, skús v ovládacoch paneloch odinštalovať flash player, potom reštartuj comp a znovu flash player nainštaluj ...
    kopretinka už som tu písala,že sa mi to nedá odinštalovať
    Alexande Pardon, to som si nevšimol, ťažko takto radiť ... potom by som zálohoval všetky dôležité dokumenty a vykonal reinstal win XP, to compu len prospeje, čas od času to robím
    Alexande alebo použi google chrom, ktorý nepotrebuje flash player
    kopretinka chromý nepotrebuje flash? no neviem,dolu misoft píše niečo iné..........
    avalik chrome ma flash integrovany, nepotrebuje samostatnu instalaciu
    misoft Podľa toho, ktorý Chromý.... dnes som na jednom PC toto robil (Chrome) a vyhodilo, že nemožné nainštalovať, lebo Chrome nepodporuje flash. Ako som písal, staré Chrome to mali integrované, posledné Chrome to už nemajú a nepodporujú.
    avalik misoft, uz nizsie som ti pisala, ze mam aktualnu verziu chrome, neviem o akom starom a novom Chrome to pises, mozes to vysvetlit? Ktora verzia je stara a ktora nova?
    avalik teraz som kontrolovala chrome, bola ďalšia aktualizácia (Verzia 42.0.2311.152 m) po jej dokončení stále mám v chrome://plugins toto:
    Adobe Flash Player - Verzia: 17.0.0.188
    Shockwave Flash 17.0 r0

    takže mám starý alebo nový chrome?
    Alexande nepotrebuje, ja flash player v compu nemám a keď je treba používam Chrom
    Alexande Skús to uvidíš, hneď ma to nenapadlo :-(
    kopretinka nainštalovala som,a rovnako ako opera,na FB ma to nechce pustiť.Tak som išla na trúbu,že ako to prehrá nejaké video........neprehrá,seká,....zastaví a začne znova načítavať.....a tak isto aj porada,kým sa načítala,skoro ma drb**.
    V čomže mi to mal ten chromý akože pomôcť?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    to tam mas nejake stare, tu si stiahni flash https://get.adobe.com/cz/flashplayer/
    len pozor, zrus zaskrtnutie McAfee Security Scan Plus - v strede, lebo ti to moze narobit sarapatu
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka kukni hore koment,čo som odpovedala Alexandeovi
    avalik doplnok do FF je jedna vec a program AFP ina vec
    kopretinka to staré sa ani nedá odinštalovať
    misoft Odinštalovať nemusíš - nová verzia prepíše starú....
    kopretinka ale ja kašlem na to,že to prepíše,prečo sa to nedá odinštalovať.stiahnem,dám inštalovať a potom vyskočí hláška,že sa to nedá.
    misoft Niečo je spustené, prípadne využíva niečo z toho. OS to nedokáže potom odstrániť.
    Ak to nejde normálne - tak v núdzovom režime to pôjde.
      zbaliť

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Mimo témy, (a aj trochu out time)
    ale možno pomôže v PDF dokumentoch.
    Kopretinka - na zosnímanej obrazovke ti ukazuje že máš nainštalovaný Adobe reader 7.0.5 CZ. Upgradni si ho na novšiu verziu - mala by to byť už 11.0.11 CZ (neviem či máš dôvod na CZ verziu, ale je k dispozícii aj SK)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 ja mám tiež neaktuálny adobe reader mám verziu 11.0.0.379... a už som sa niekoľkokrát pokúšala nainštalovať adobe reader 11, ono ho aj nainštaluje, vypíše, že je aplikácia nainštalovaná, ale stále v zásuvných moduloch vykazuje, že je zraniteľný a zastaralý...
    misoft A práve kvôli týmto blbostiam som Adobe Acrobat Reader dávno zavrhol. Používam Foxit Reader i s doplnkami pre prehliadač a nema probléma.....
    Stevo5 Mám vyskúšaný aj foxit reader, je rýchly, ale "nesedel" mi tak ako klasika AR. Používal som ho na staršom PC s WinXP. Tam to sedelo, lebo AR bol na ňom pomalý. AC.Read. vyžaduje rýchlejšie PC aby bola práca s ním rýchla. Teraz mám nové PC a Win 8.1 beží na SSD disku a s Ac.Read. 11 nie sú žiadne problémy ani s jeho modulmi.
    Napísal som to preto, že nemyslím že je dobre mať v PC staršie verzie softvéru ak je už novší. Sú z toho skôr / neskôr len problémy.
    Ak niekomu nejde Acr. Read., riešil by som to ako píše misoft - Foxid reader.
    Stevo5 kabaka123
    Skús kompletne odinštalovať, zmazať všetky adresáre a súbory ktoré inštalácia Acr. Read. vytvorila. Ideálne aj prečistiť registre od neho. Reštart a potom nainštaluj najnovšiu SK verziu.
    Ale na vine môže byť aj poškodený internetový prehliadač alebo operačný systém...
    ...alebo ... sú veci medzi nebom a zemou, a sú veci vo Windowse
      zbaliť

    Čo všetko musím mať nainštalované,aby mi fungoval FB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.