Zavrieť

Porady

E-SHOP Výdaj tovar

dobry den, mam e shop v RD a niektori moji zakaznici by chceli prist po tovar osobne, co treba splnat aby som mohol umoznit osobny odber? na google som nic nenasiel jedine ze potrebujem registracnu pokladnu na prijem penazi v hotovosti..ale ohladom miestnosti na vydaj tovaru nic som nenasiel..

Aby som to ujasnil mam zahradkarske potreby, stromceky, kvety, Substraty, hnojiva atd. nieco vyprodukujem sam a nieco kupujem inde a nasledne to predavam cez E-SHOP tak sa chcem spytat ze ked si zakaznik objedna nieco cez e shop a pride si poto osobne tak ci mu mozem vydat tovar len tak na mojom pozemku a aj prijat peniaze? alebo potrebujem nato dajku miesnost?

A este jedna otazka ake povolenia potrebujem na postavenie predajneho stanku na svojom pozemku?

dakujem
Naposledy upravil tools.o : 12.05.15 at 19:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rakerian je offline (nepripojený) rakerian

    rakerian
    Čo sa týka osobného odberu, tak ten nepotrebuje žiadne ďalšie náležitosti ako sú napríklad špeciálna miestnosť. Treba si uvedomiť, že napríklad ak sa tovar doručuje kuriérom, tak je odovzdávaný v podstate hocikde kde si zákazník určí. To isté platí aj pri osobnom odbere.
    Horšie je to už s platbou. Pokiaľ je prijatá v hotovosti, tak pravdepodobne bude potrebná ERP. Čiastočným riešením je úhrada vopred (na účet) a potom už len prevzatie tovaru. Ale pri tomto sortimente si viem predstaviť, že osobná návšteva "skladu" určite vyvoláva ešte ďalšie nákupy, ktoré by chcel zákazník zaplatiť na mieste. Toto je skôr otázka na daňový úrad.
    A predajný stánok je dosť široký pojem. Predávať sa dá aj pod roztiahnutým slnečníkom. Na to žiadne povolenie netreba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.