Zavrieť

Porady

Ako mám zrušiť živnosť?

Dobrý deň. Kde nájdem aktuálny formulár na zrušenie živnosti a kde ho mám odniesť? Existujú ešte samostatné živnostenské úrady? Platia sa aj nejaké poplatky? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    a googlila si?

    doplnenie od veronikasad:

    V prvom rade musíš zrušiť licenciu NBS, až následne vrátiš kartičku DIČ na daňový úrad.
    Naposledy upravil Kabaka123 : 18.05.15 at 17:38 Dôvod: oprava a doplnenie
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    inspiracia Áno googlila som ale na niektorých stránkach sú iné informácie a nebola som si istá čo je aktuálne.
    A aký je postup, ak chcem zrušiť szčo, ale nemám živnostenský list?
    veronikasad o aké podnikanie ide ?
    inspiracia financny agent
    veronikasad V prvom rade musíš zrušiť licenciu NBS, až následne vrátiš kartičku DIČ na daňový úrad. Akým spôsobom sa "ruší" IČO som sa na stránke Štatistického úradu nedočítala.
    inspiracia IČO nemám, len DIČ. Ďakujem za radu
    Kabaka123 tak nabudúce treba lepšie formulovať otázku licencia NBS a živnosť sú dve rozdielne veci....veronikasad Mne je toto úplne jasné... ale toto v otázke vôbec nebolo, toto doplnila až po Tvojej výzve.... už som to opravila podľa Tvojho príspevku som to vložila do svojej odpovede.... keby napísala že je fianančný agent a chce zrušiť licenciu od NBS, poskytla by som jej relevantné informácie... vychádzala som zo zadania...
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zivnosť sa zruší asi za 5 minút tam, kde si si ju založila.
    lenže ty živnosť nemáš. spôsob ukončenia tvojej činnosti máš predsa v zmluve s fin. inštitúciou. treba požiadať o výmaz z registra) ... a ke´d ti toto spravia - tak vrátiš DIČ na DU - treba požiadať o zrušenie registrácie. DU vydá o tom Rozhodnutie. je to "satarmo" (pokiašľ si tvoja firma neúčtuje mimoriadne poplatky za "zrýchlený" výmaz

    Ako mám zrušiť živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.