Zavrieť

Porady

Prenos dávok v nezamestnanosti z Nemecka - ako som si vybavila

Zusca8 Zusca8

Zusca8 je offline (nepripojený) Zusca8

Odpoviem si sama, pre pripad ak by to niekomu v budúcnosti pomohlo Takže som išla na úrad práce /Agentur fur Arbeit/ pár dní pred koncom zmluvy, oznámiť že nebudem mať zmluvu predlženu a zároven že žiadam o prenos dávok na Slovensko, samozrejme treba rátať s tým obdobím min. 4 týždňov, počas ktorých je potrebné byť k dispozícii úradu práce v Nemecku - ja som musela normálne chodiť po agentúrach pracovných po pečiatky, že si hľadám prácu. Samozrejme mala som to zložitejšie pretože som sa dostala na úrad práce a zároveň vybavovala aj záležitosť okolo dávok aj okolo exportu. Prihlasovanie - Na úrade práce mi dali tlačivá, časť som vyplnila sama, ďalšie som musela odniesť zamestnávateľovi (v mojom prípade pracovnej agentúre), kde mi to vyplnili a poslali poštou na moju adresu spolu s poslednou vyplatou, až keď som tieto tlačivá mala všetky som ich zaniesla na úrad práce, tam mi na počkanie pani vypočítala sumu dávok a aj obdobie. O pár dní to prišlo aj poštou a spatne aj dávka za obdobie nezamestnanosti v predchádzajucom mesiaci - v tomto sú nemecké úrady veľmi rýchle. Zároveň mi poslali poštou formulár na prenos dávok PD U2 ktorý som vyplnila a v daný termín odniesla kooperátorke na úrad. V poslednom týždni ktoré som patrila pod nemecký úrad práce som zašla na Rathaus odhlásiť svoj pobyt k dátumu odchodu z nemecka, a veľmi dolezitá vec ísť do AOK a vyžiadať si formulár E104 - doležitý pre to aby vás bezproblémov poistili zdravotné poistovne na slovensku. Odhlasovať sa nie je potrebné úrad práce to vybaví. Jednoduchšie je vybavovať to ak už dávky poberáte, v tom prípade len zažiadate o prenos dávok formulárom PD U2 k dátumu ktorý chcete, pre mojho známeho, ktorý poberal dávky už 3-tí mesiac som to vybavila v dvojtyzdnovej lehote hoci pani na úrade skoro trafil šľak ako si to predstavujem, ale dalo sa to


Zmenou na TIP sa strati previazanie na povodnu otazku ,tak ju tu pridavam:
http://www.porada.sk/t252211-aky-je-...ml#post2618578
Naposledy upravil ivka70 : 18.05.15 at 12:39
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Pochváliť
To je fajn, ze si sem dala presny postup, vela ludom to pomoze ....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pochváliť
Škoda, že za otázku nie je možné dať bod, dal by som ti.
0 0
Zusca8 Zusca8

Zusca8 je offline (nepripojený) Zusca8

Pochváliť
ďakujem za pochvalu, dala som to sem presne kvoli tomu, že sama som niečo také hľadala pred tým ako som to šla vybavovať, postup a radu od niekoho kto to už vybavil. Snáď to budú mať iní vďaka tomu o niečo ľahšie
1 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 07.01.13
  2. Príspevkov: 16, Posledný príspevok: 21.01.12
  3. Príspevkov: 35, Posledný príspevok: 08.08.11
  4. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 27.01.11
  5. Príspevkov: 12, Posledný príspevok: 27.10.10