Zavrieť

Porady

Predavam RD a mam jeden mensi problem.V katastri nehnutelnosti nebola zapisana stavba-garaz iba RD je zapisane na LV.

Rodicia to nedoriesili,postavili stavbu bez povolenia,nemali kolaubdacne povolenie ani stavebne povolenie ked sa to stavalo.Bolo to postavene pred r.1976. Ja som to chcela dat do poriadku,tak som dala vyhotovit geometricky plan,z pozemkoveho uradu spravili pomeranie stavby,aj zakreslili parcelu na ktorej sa nachadza. Rozhodnutie o urceni sup.c. vystavila obec.A v katastri prerusili konanie,vyzaduju dolozit pravoplatne vlastnictvo k stavbe,garazi.Lenze ja taky doklad nemam, pretoze v dedicskom konani to nebolo uvedene,kedze bola stavba pouzivana len ako vedlajsia stavba.Ako teraz dalej postupovat ? Ako to dat do poriadku ,aby bola garaz zapisana aj do LV ?
Chobot Doporučujem obrátiť sa na stavebný úrad za účelom dodatočnej kolaudácie stavby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    arizona 18.05.15 20:15 odstránil(a) z Porady

    Predavam RD a mam jeden mensi problem.V katastri nehnutelnosti nebola zapisana stavba-garaz iba RD je zapisane na LV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.