Zavrieť

Porady

Kde možno ziskat potvrdenie že som dedič po otcovi, ktory zomrel v 1987 roku

Kto poradi , kde ziskat potvrdenie ,že som dedič po otcovi, ked on zomrel v 1987 roku. Kam sa obratiť na aky urad. Dakujem za radu.
Dedicke konanie vtedy prebehlo, matka bola dedicka, ale aj ta zomrela a ja nemam ziadny doklad, bol som mimo SR
Naposledy upravil petras : 20.05.15 at 19:58
5 komentárov     zbaliť
marjankaj Dedičské konanie ešte nebolo?
arizona kto bol okrem teba dedic? Asi niekto z rodiny.Skus sa spytat,oni by mohli mat tiez doklady z dedicskeho konania . Ak ano, das si uradne overit.
marjankaj To je už 27 rokov. Doteraz bol v kóme?
buchač Ak nemáš žiaden doklad, ak nevieš žiadne meno-kontakt, tak sa nahľadááááááááš...
....a možno aj naplatíš...zadarmo dnes ani kura nehrabe.
marjankaj A kedy zomrela matka? Po nej si nededil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Osvedčenie o dedičstve po otcovi môžeš nájsť v archíve príslušného okresného súdu. Podľa roku úmrtia na základe preukázania sa príbuzenského vzťahu pracovníčka súdu vyhľadá dedičské konanie, do ktorého môžeš nahliadnuť, alebo si ho môžeš za poplatok dať skopírovať. Tiež v archíve nájdeš osvedčenie o dedičstve aj po matke. Musíš vedieť aspoň rok úmrtia. Z osvedčení zistíš, či si bol dedičom.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, petras, Ing. Ľubomír Janoška, arizona, pavol54
    5
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petras dik , nevies poradit , na sude sa treba objednat alebo tam napisat ziadost a aku ma mat formu ta ziadost, je na to nejaky formular
    arizona Netreba sa objednavat. Prides tam,daju ti tlacivo na vypisanie,kupis kolok a je to. Uz len pockas na vydanie
    branislavp Nie nemusíš sa objednať. Sú určené stránkové dni, myslím pondelok, streda, piatok. Ale si to radšej prever cez telefón, zistíš si aj úradné hodiny. Číslo telefónu nájdeš cez vyhľadávač-google.Ale musíš sa na súde preukázať, že si v príbuzenskom vzťahu, inak nič nevybavíš, (obč.preukaz, rodný list)
    Pracovníčka podľa roku úmrtia vyhľadá spis dedičského konania Tvojho príbuzného a môžeš si všetko prečítať, osvedčenie o dedičstve a aj ďalšie listiny, ktoré boli vtedy súčasťou dedičského prejednávania . Za vydanie osvedčenia o dedičstve sa platí kolkom. Ak uznáš za vhodné, môžeš si dať prefotiť aj iné listiny z toho spisu, ktoré by Ti v niečom mohli pomôcť, tiež sa za to platí, nie veľa. Tak nech sa Ti darí.
    petras dik a odpoved
      zbaliť

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    No dedič po otcovi zrejme nie si. Dedičkou bola tvoja matka. Dedičské konania sa ukladajú na súde, ktorý je príslušný k poslednému trvalému pobytu poručiteľa. Na súde ti vydajú dedičské konanie po otcovi. Po matke bolo dedičské konanie?
    petras nevies naviest aku formu musi mat ziadost na sud alebo kde najdem na to nejaky formular DIKI za odpoved

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    V archíve Štátneho notárstva,ktorý by mal byť na okresnom súde.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Matrika oznámi úmrtie súdu, ktorý poverí príslušného súdneho komisára (notára) na vyporiadanie dedičstva.
    Notár zistí, či nebohý nezanechal závet (testament), zistí okruh dedičov a aj to, aký majetok (aktíva a pasíva) poručiteľ zanechal.

    Takže postup :

    1. Príslušná matrika
    2. Príslušný súd
    3. Príslušný notár
    4. Príslušný register

    Kde možno ziskat potvrdenie že som dedič po otcovi, ktory zomrel v 1987 roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.