Zavrieť

Porady

da sa niekde nahlasit spam a zamedzit mu?

Ahoj, mam platene konto v Telekome kde mi uz dhsiu dobu z celeho sveta neustale hodia spamy ponukajuce vsetko mozne a nemozne. Predtým som sa vzdy na konci ponuky odhlasil z odoberania, skutocnost je vsak taka, ze to absolutne nepomaha a z rovnakej adresy mi neustale chodia dalsie ponuky o ktore som neziadal a ani nikdy som na ich stranke nebol. Kedze to zaberalo dost casu tak som nakoniec odhlasovanie vzdal. Neviem co robit, ale ma to dost obmedzuje. Neda sa niekde takýchto odosielatelov SPAMu nahlasit a da sa nejakym sposobom tomuto zamedzit ? Adresu mam dlhe rok, preto by som ju nechcel zrusit. J
Naposledy upravil solide : 22.05.15 at 08:22 Dôvod: oprava textu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Dá, na lampárni.

    Ty sám si si na vine, že ti chodí spam. Kto vie (možno ani ty si nepamätáš), kde všade si uviedol svoju e-mailovú adresu, kde všade si dal pri registrácii súhlas so zasielaním reklamných ponúk.

    Kvôli tomuto zvyknú mať ľudia viac e-mailových kont. Jedno - čisto len súkromné, kde komunikuješ s dôveryhodnými partnermi, prípadne na zasielanie faktúr.

    A druhé, ktoré uvádzaš pri registrácii na internetových obchodoch, na zasielanie letákov. pri internetových prieskumoch a pod. Tam potom chodí celý ten balast, ktorý môžeš z času na čas prejsť a vymazať. A svoje súkromné konto máš čisté bez zbytočnej reklamy.

    Takže založ si ešte jeden účet, ktorého adresu si budeš chrániť ako oko v hlave a nebude ti chodiť zbytočná reklama. Ani len v diskusiách neuvádzaj tú adresu, lebo existujú špeciálne programy - roboty, ktoré vyhľadávajú v diskusiách, článkoch e-mailové adresy a pridávajú ich do zoznamu pre reklamu.
    solide ano asi tak to nejako bude. Skoda ze ta lamparen nefunguje -

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vytvor si specialny priecinok a nadefinuj pravidlo, aby ti takato posta chodila priamo do neho, ten raz za cas zmazes.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Áno, Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

    Ja takéto emaily označujem ako spam a zároveň dávam blokovať - buď adresu alebo aj doménu odosielateľa.

    da sa niekde nahlasit spam a zamedzit mu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.