Zavrieť

Porady

PC nereaguje, na displeji svieti iba napis Acer. Co mam robit?

Dobry den, na pc Acer som som nainstalovala nove aktualizacie a ked boli vsetky uspesne nainstalovane, nainstalovala som antivirus Avast. Ten sa tiez bez problemov nainstaloval a opytal sa ma na restart. Restartovala som pc a ked sa po restrte zapol, displej svietil na cierno a svieti mi tu len velky napis v strede "Acer empowering people" a v lavom dolnom rohu je napis "press f2 to enter setup". Stalacala som f2, ale nic a ani ziadne ine tlacitko na klavesnici vobec nereaguje a stale svieti len ten napis. Skusala som aj hlavnym tlacitkom vypnut pc a po opatovnom zapnuti stale svieti len ten isty napis. Neviete mi, prosim, poradit, ako ho mam spustit? Co tomu je? Dakujem
Naposledy upravil wATAw : 22.05.15 at 15:13
Pantalla-anterior-a-la-BIOS-de-Acer-Aspire-One.png  
12 komentárov     zbaliť
sosak pred nainštalovaním Avastu nebol v počítači nejaký antivír, ktorý si neodinštalovala? Pretože dva nainštalované antivíry v počítači robia galibu
wATAw Myslim, ze nie. Je to kamaratov pc a ten mi tvrdil, ze chce nainstalovat aj antivir, lebo ho nema. Takze som automaticky isla po avaste, kedze ho mam aj vo svojom pc. No mohla som si to overit, moja chyba Co teraz?
sosak aktualizácie sa týkali len operačného systému, alebo si aktualizovala aj prehliadač, čo pri niektorých, keď len klikáš,nechtiac nainštaluješ aj nechcený antivír. Skús počítač normálne zapnúť, stlačiť f2 a čakať aj 20 minút, či systém nenabehne, nikam sa neponáhľaj a čakaj. Myslím, že tam sú dva antivíry, ktoré sa "bijú" a počítač je tým spomalený, však uvidíš, čo sa bude diať.
wATAw Ano, aktualizacia sa tykali hlavne windowsu, pretoze kamarat nikdy nic neaktualizoval, mal velmi pomaly pc, preto ma poziadal o to, kedze ja si pravidelne pc aktualizujem, aby som to aj jemu spravila. Jedna aktualizacia sa tykala exploreru, tak mozno to bude kamenom urazu. pc som uz asi 3x skusala zapnut, stale ten isty napis, stlacala som uz niekolkokrat aj f2 a nechala ho v klude aj 2 hodiny zapnuty a nic.
vlado 33 Prejdi do núdzového režimu http://windows.microsoft.com/sk-sk/w...mode=windows-7, spusť bod obnovy. Daj dátum pred inštaláciou aktualizácii (pokiaľ je obnovenie systému zapnuté).
wATAw Praveze sa vobec neviem dostat ani do nudzoveho rezimu..akonahle zapnem pc, zobrazi sa len ten napis acer... a viac nic.
Hore som pridala foto, ako to vyzera..nic ine sa nezobrazi ani predtym a uz vobec nic potom, len toto...
misoft Vypni a zapni PC a stláčaj F8:

Keď zobrazí úvodná obrazovka Acer - to obsahuje logo Acer a zvyčajne číta " Empowering People " - opakovane stlačte tlačidlo F8 . Môžete sa zastaviť , keď vidíte blikajúci podčiarkovník ( _ ) charakter . Chvíľu počkajte , a sa objaví zoznam zavádzacích volieb .

Pomocou klávesov so šípkami vyberte položku " Núdzový režim " , potom stlačte tlačidlo " Enter . Aspire sa potom zavedie do núdzovom režime .
http://sk.wingwit.com/Systemy/window...l#.VV82wUZ26Ug
Je to síce na Acer Aspire, ale postup je u Acerov rovnaký.
wATAw jeeej, zacala som po zapnuti opakovane stlacat f8, zobrazila sa spominana ciarka a hned na to po chvilke nabehol normalny windows ("vitajte" a vzapati klasicka pracovna plocha) a vsetko normalne funguje..cize ani moznost ist do nudzoveho rezimu sa mi nezobrazila...takze snad uz je vsetko ok len teraz neviem, ci mam spustit bod obnovy pred aktualizaciami, alebo uz je problem vyrieseny a mozem dalej fungovat aj so vsetkymi aktualizovanymi vecami..
misoft Vyskúšaj 2-3x reštart - ak to pôjde - bude to OK. Ak nie, tak sa potom vrátiš "v čase" späť....
wATAw ok, vyskusam, zatial velmi pekne dakujem za pomoc
wATAw este doplnim, ze v pc bola naistalovana aplikacia misrosoft security essential, co som si mojou chybou nevsimla, cize preto mohol vzniknut tento problem. sosak, mal si pravdu, dakujem aj tebe Okamzite ju idem odinstalovat a vyskusam par restartov, tak drzte palce, nech uz to prebehne bez komplikacii
sosak som rád že to šlape
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    teoreticky:

    1. niekedy je nastavene tak, ze F2 musite stlacit Fn + F2
    2. ja by som skusil Safe Mode, skuste F8 pocas zapinania stlacat, ak nepojde treba pozriet na stranke Acer, lebo tie ich Firmware to niekedy menia, a postupne odklikavat, co ano a co nie
    3. pri instalacii update-u sa vytvara bod obnovy, tak skusit ten bod obnovy (to bolo pred instalaciou antiviru)
    wATAw Dakujem za radu, jedna taka ista tu uz dnes bola spomenuta a pomohlo to
    excel.sk dobry den,

    zabudol som rozbalit komentare, takze som videl iba dva namiesto jedenast
    Kabaka123 22.05.15 14:25 priradil do Porady
    Kabaka123 22.05.15 14:25 odstránil(a) z Porady

    PC nereaguje, na displeji svieti iba napis Acer. Co mam robit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.