Zavrieť

Porady

Chorvátsko

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte, chcem poradiť, kam do Chorvátska, autobusom, do hotela minimálne polpenzia a tak aby to bolo blízko, aby sa necestovalo dva dni zo zájazdu. Zároveň tip cez akú cestovku, potrebujem kvalitu za rozumnú cenu. Díkkkkkiiiii
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja milujem Chorvátsko. Krajinu, ľudí, ....všetko mi tam vyhovuje. Mne žiadne piesčité pláže ju nenahradia. Ostrovy majú nezabudnuteľnú atmosféru.
Naposledy upravil Marína : 09.03.09 at 23:00
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A ešte Dubrovník.
Naposledy upravil Marína : 09.03.09 at 23:01
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Chobot
Ak pôjdeš autobusom, vždy budeš cestovať 2 dni zo zájazdu. Uvádzajú sa ako 10 denné zájazdy, pročom je tam len 7 prenocovaní. Cesta autobusom trvá cca 12 hodín, preto sa odchádza v noci, na druhý deň je príchod. Potom tých 7 nocovaní a posledný deň sa odchádza poobede a príchod je nadránom alebo doobeda.

My sme si tiež vybrali takýto zájazd, avšak miesto autobusu ideme vlastnou dopravou. Ideme cez Tatratour do Bašky Vody, hotel Uranija s polpenziou.

Pobrežie Chorvátska nemáš až také dlhé, aby bol markantný rozdiel medzi dlžkou cesty do severnej časti alebo južnej časti, najmä po sprejazdnení diaľnice v tomto roku až do Splitu, ktorý je skoro úplne na juhu Chorvátska.

Minulý rok poraďáci písalo o Chorvátsku aj tu:

http://www.porada.sk/t10706-chorvatsko-narychlo.html


Bašku Vodu, hotel Uranija s polpenziou. môžem plne odporúčať, boli sme tam minulého roku v auguste cez Koalu. Bolo super. Ubytovanie, prostredie, delegátka Janka, a strava, noooo mňam :p A ešte aj počasie nám vyšlo úplne nádherné, takže mám krásne spomienky. A keby som nechcela spoznávať aj iné časti Chorvátska, tak do Bašky Vody sa rada vrátim.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Marína
Ja milujem Chorvátsko. Krajinu, ľudí, ....všetko mi tam vyhovuje. Mne žiadne piesčité pláže ju nenahradia. Ostrovy majú nezabudnuteľnú atmosféru.
Prosím Ťa, kde je taká pekná pláž ako na tom obrázočku dolu vstrede ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Je to snáď najznámejšia pláž v Chorvátsku. Volá sa Zlatni rat(Zlatý roh) a nachádza sa pri mestečku Bol na ostrove Brač. V júli a auguste je tam dosť veľa ľudí. My vždy chodíme na dovolenku na prelome augusta a septembra. Je pravdou, že na ostrovoch je draho a na Bole obzvlášť, ale my tam už chodíme roky a sme tam ako doma a naši domáci nás považujú už za priateľov a tomu odpovedá aj cena.
Ešte Ti priložím obrázky z pláže.
Naposledy upravil Marína : 09.03.09 at 23:01
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
...to je taký cíp , ak sa nemýlim...z druhej strany ostrova nie je náhodou OMIŠ ???....tuším nám pred dvomi rokmi núkali chlapci z pláže výlet loďou na túto pláž
Naposledy upravil jess : 19.06.06 at 22:09
glavna.jpg  
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na druhej strane ostrova smerom od pobrežia je Supetar. Omiš je na pobreží. Z Omišu je pravdepodobne vidieť Supetar, Splitsku, ....Oproti Makarskej a Brele je Sumartin a nad ním v kopci cca 3 km od mora sú Selce. Tam žil Martin Kukučín.
Naposledy upravil Marína : 09.03.09 at 23:01
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Jáááááááj Marína....asi celé leto budem klikať na tieto tvoje nádherné obrázky ...............ak sa zadarí a poplatím všetky svoje faktúry, tak tam určite pôjdeme .....ale musí sa mi riadne zadariť
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jess, zo srdca Ti to želám.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

jess
Prosím Ťa, kde je taká pekná pláž ako na tom obrázočku dolu vstrede ?
Dáška, na druhej strane toho cípu na Bole je aj nudapláž .
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Braňo
Dáška, na druhej strane toho cípu na Bole je aj nudapláž .
....no, keby som sa tam ja objavila....celá by bola len moja !!!....všetci by zdupkali
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Jess môžeš sa ochladiť
poprad 2005.JPG  
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ahojte, aj ja sa chcem zamiešať do tejto debaty. Chystám sa na rod.dovolenku do Chorvátska - Sv. Filip i Jakov, s malým 5-ročným šidlom, ideme tam prvýkrát, mám trochu obavy ako to tam je. Môžte mi poradiť, kto tam bol, aké je ubytovanie, strava, cestujeme autobusom. Vopred ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ZlaticaB
Ahojte, aj ja sa chcem zamiešať do tejto debaty. Chystám sa na rod.dovolenku do Chorvátska - Sv. Filip i Jakov, s malým 5-ročným šidlom, ideme tam prvýkrát, mám trochu obavy ako to tam je. Môžte mi poradiť, kto tam bol, aké je ubytovanie, strava, cestujeme autobusom. Vopred ďakujem
Ja som tam bol!!

Ale bohužiaľ Ti neporadím, ako tam je. lebo som tam bol s rodičmi v r. 1985 , vtedy to bola taká menšia dedinka, ale mala všetko vybavenie - obchody, reštiky dokonca aj kino. Odvtedy sa už určite rozrástla a bude pekným centrom.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

ZlaticaB
Ahojte, aj ja sa chcem zamiešať do tejto debaty. Chystám sa na rod.dovolenku do Chorvátska - Sv. Filip i Jakov, s malým 5-ročným šidlom, ideme tam prvýkrát, mám trochu obavy ako to tam je. Môžte mi poradiť, kto tam bol, aké je ubytovanie, strava, cestujeme autobusom. Vopred ďakujem
Skús si pozrieť túto stránku, možno sa niečo dočítaš:

http://www.croatia.hr/Hrvatski/Desti...estination=167
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ZlaticaB
Ahojte, aj ja sa chcem zamiešať do tejto debaty. Chystám sa na rod.dovolenku do Chorvátska - Sv. Filip i Jakov, s malým 5-ročným šidlom, ideme tam prvýkrát, mám trochu obavy ako to tam je. Môžte mi poradiť, kto tam bol, aké je ubytovanie, strava, cestujeme autobusom. Vopred ďakujem
Je to malé, tiché mestečko, alebo skôr dedinka. My sme sa tam len cestou zastavili.
0 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Ahoj chcel by som sa opýtať na stredisko Selce je to hneď na začiatku.Ďakujem Josepho
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ZlaticaB Pozri príspevok
Ahojte, aj ja sa chcem zamiešať do tejto debaty. Chystám sa na rod.dovolenku do Chorvátska - Sv. Filip i Jakov, s malým 5-ročným šidlom, ideme tam prvýkrát, mám trochu obavy ako to tam je. Môžte mi poradiť, kto tam bol, aké je ubytovanie, strava, cestujeme autobusom. Vopred ďakujem
Z tej dediny ,by som skôr povedal malé mestečko ,sme z prístavu mali výlet na Kornati.Mestečko je veľmi pekné udržiavané .Ubytovanie záleží od každého jednotlivého domu a majiteľa.Myslím ,že tam môže byť výborná dovolenka.O plážach moc neviem nebol som na nich.Veľký problém niektorých miest v HR je cesta ktorá vedie popri mori od severu až po juh HR,veľakrát si vyžaduje doslova kaskadérske umenie cez ňu prejsť najmä s deťmi.Jakov a sv.Filif je takmer celý mimo tejto rušnej cety (takže vám odpadá kaskadérsky výcvik).Mám zopár fotografií prístavu v Jakov.... keď tak môžem poslať.Ale to isté nájdete aj v Google Earth.Prajem príjemnú dovolenku.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
josepho Pozri príspevok
Ahoj chcel by som sa opýtať na stredisko Selce je to hneď na začiatku.Ďakujem Josepho
Selce pri Crikvenici?
Bola som tam pred 12 rokmi, podľa vtedajšieho stavu by som to posúdila ako nie veľmi vhodné pre malé deti - "pláže" betónové platne s rebríkmi, voda ihneď hlboká (a riadne studená, vetristé miesto)
Piesočnatá pláž (platená) v centre Crikvenice.
Ale je možné, že za 12 rokov sa veľa zmenilo.
0 0
josepho josepho

josepho je offline (nepripojený) josepho

Človek ktorý si hľadá miesto na život ...viac
Dik za radu ja to ešte obzriem na nete a potom sa uvidí , ideme prví krát autom začiatkom septembra/skôr nemáme voľno/tak to skúsim od Selce a uvidíme kde zakotvíme.Josepho
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať