Zavrieť

Porady

Vyplatia mi v starobe Dss -ky z II piliera vsetko naraz a na ruku?dedenie len pocas zivota? Zavadzaju aj DSSKY?

Povedzme ze mam nasporene 10 000 v Dss.
1. Kolko mi daju dss-ky naraz ako nahle vstupim do dochodkoveho veku? Chcem to vediet v cislach alebo v percentach.

2.Bude sa po mne dedit len ak zomrem do 70 ky?(7rokov budem dochodca)

3.Ak zomrem napr 72 r. dedici nic s DDs-ky nededia?
(Viem, ze ak zomrem do dochodkoveho veku 63 rokov, tak plna nasporena suma sa dedi.)

4.Mozem si nastavit formu vyplatenia teraz?

5.Ako vybrat s Dss-ky co najskor a co najviac penazi, najlepsie vsetko da sa to?

6.Budem si dochodok musiet kupovat od zivotnej poistovne?
Naposledy upravil zera : 28.05.15 at 19:42 Dôvod: pridanie otazky
3 komentárov     zbaliť
marjankaj No DSS ky môžu "na ruku" teda v hotovosti vyplatiť maximálne 5000 €.
ivka70 A to mas odkial tuto sumu?
marjankaj Zákon o obmedzení platieb v hotovosti si nečítala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Akákoľvek odpoveď na tvoju otázku je podľa mňa dnes iba veštenie z kryštálovej gule. Podmienky sa toľkokrát zmenili, že povedať, čo bude, keď pôjdeš na dôchodoch je fakt vo hviezdach.
    Ak rozmýšľaš, či vystúpiť alebo nie, tak len malá poznámka, ktorú som si niekde prečítala - ten II. pilier bol už toľkokrát otvorený, že bude iste otvorený zase. Takže na vystúpenie je stále dosť času.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    1. V súčasnosti sa nedá určiť, závisí od toho, koľko budete mať nasporené a či Vám vyjde programový výber.
    2. Plne sa dedí do čerpania dôchodku
    3. Dedí sa čiastočne počas prvých 7 rokov poberania dôchodku
    4.Nie
    5. Nedá (výnimka, ak by bola nasporená suma extrémne nízka)
    6. Nie

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Chcem to vediet v cislach alebo v percentach.
    Zájdi za najbližším poradcom DSS vo svojom okolí...
    zera tak v postovej banke mi na vsetko odpovedali ze vsetko budem mat hned a tu a teraz a naraz v 1 den dochodkoveho veku co je loz.!!! Preto sa pytam tu na porade
    pavol54 myslíš že my sme tu menší klamári ako konkrétna pracovníčka - odborníčka za prepážkou? ale všetci sa hrnuli do druhého piliera kvôli švajčiarskym dôchodkom chceli mať viac ako tí blbci čo ostali len v prvom pilieri a prispievajú celým odvodom na súčasných dôchodcov. a teraz keď ich oje-...li správcovia, tak chcú aby im doplatili tí ktorí neprispievajú do druhého ja investujem do nejakého rizikového projektu a potom poviem štát doplať aby som mal toľko ako tí čo neinvestovali- celá sranda je postavená na 84 dôchodkoch po ich vyčerpaní nič nedostanú tvoji pozostalí v podstate sa dedí len nevyplatená suma z 84 dôchodkov
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zera skor som chela jasne ludove odpovede. ale aj tak dik. Dalsia otazka , to co mi nedovolia vybrat zostane ako zisk dss -kam ,ci zivotnym poistovnam?Trebars zomrem 71 rocna zotane im cca 6 000 eur z mojich 10 000 a uz sa neprededia, kedze mam po 70 ke? vsakze!
    ale este ma napada ze je tu tzv pozostalostne krytie ,co je nazov pre to ze suma bude vyplatena dedicom? cize bude im vyplateny cely zbytok co som nestihla na dochodku prehyrit?
    myslim ze NIe ako som sa docitala. pretoze som zomrela uz po 70 ke.. ..
    .takze predsa len pozostalim neostane zbytkova suma co som nestihla prehyrit ,ale zostane to zivotnej poistovni alebo dss-ke,takze cele pozostalostne krytie neznamena vyplatenie do nuly toho co mam na konte v dss-ke? mylim sa?
    fakt blbe nazvy,pozostalostne krytie a rizko dlhovekosti a podobne ved neznamenaju to co maju znamenat de facto
    zera na prvu otazku svoju otazku som nasla pribliznu odpoved v Kalkulacke dochodku na nete.
    dalsie otazky si chcem overit ci fakt niekto mohol taketo blbe veci poschvalovat...
    buchač era (Dnes 03:57) dalsie otazky si chcem overit ci fakt niekto mohol taketo blbe veci poschvalovat...
    =====================================
    Neoveruj.
    Mohol - mohli...viď terajšiu vládu a parlament.
    misoft Ako vidíš........mohol....a to len blbec blbé veci blbo oblbuje.....
    hanusvas Dobre ranko zera! Si sa dnes zobudila? V tejto kurioznej krajinke je standardom, ze ti ktori maju moc (uradnici, politici, manazeri,...) komunikuju s tymi ktori moc nemaju prostrednictvom uvedenej schemy - pouzivaju terminy ktore neznamenaju to, co v skutocnosti znamenat maju podla logickeho obsahu. A ked su nakoniec verejne (velmi zriedkavo) usvedceni z vlastnej blbosti, tak v rychlom slede menia pravidla a zavadzaju nove "pojmy", s novym chaosom. Dlhodobo ustalene zrozumitelne a vymahatelne pravidla, ktore by reflektovali aspon elementarne moralne zasady, ktore by sa uplatnovali voci kazdemu rovnako su pre nich smrtelnym jedom. Urobia vsetko preto, aby taketo pomery nikdy nenastali....
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Možno "novinka"... našej vlády....
    pavol54 aspoň keby si už od toľkej ... netáral. teba maťo platí?
    misoft Pali - šak to ironizujem.....bo to akosi niekto nem toto.....
    pavol54 dvakrát povedz to isté a budú vykrikovať že fico zaviedol II.pilier aby obral národ lebo nektorí nedokážu rozlíšiť pravdu od polopravdy
    misoft
      zbaliť

    Vyplatia mi v starobe Dss -ky z II piliera vsetko naraz a na ruku?dedenie len pocas zivota? Zavadzaju aj DSSKY?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.