Zavrieť

Porady

Windows 10

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Upgrade na Windows 10
Vyhlásenie Microsoftu. Oficiálny predaj (uvedenie na trh) OS Win10 sa začne 29. júla 2015. http://blogs.windows.com/bloggingwin...le-on-july-29/
Od tohto dátumu majú všetci užívatelia Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 celý rok na bezplatný upgrade na Windows 10.
Po tomto dátume to už bude platené (predbežná cena sa odhaduje na cca 110$ - a uvažuje sa o rovnakej cene v €).
Ovšem pozor! Po upgrade Windows, ktoré boli ako retail - krabicovky (možná inštalácia na ľubovoľný PC) sa týmto stanú OEM - viazané na konkrétny PC. Ale už nebude nutné nič platiť.
Ako to bude s krabicovkami - ešte sa nevie.

Takže máte od 29.7.2015 celých 364 dní, aby ste sa rozhodli. Potom už len jeden deň SATARMO a potom sa platí.. za to.

Doplnenie:
Upgrade si urobia i tí, ktorí majú Windows "satarmo" - teda nelegálny. Ale na ploche im bude vyskakovať prefix (nejaká veľká ikona), ktorý ich bude upozorňovať na to, že majú nelegálny Windows. Zatiaľ ešte upresnené nie je, ako bude vyzerať (asi prekvapko), nie je upresnené, či sa časom niektoré funkcie neobmedzia.
Naposledy upravil misoft : 01.06.15 at 16:47
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Pochváliť
Dostanem tento oznam

Cannot import D:\W10.reg: The specified file is not a registry script.
You can only import binary registry files from within the registry editor.

Obsah je určite dobre.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ty máš systémové registre na disku D:?
Napíšeš to klasicky v Notepade. Dáš si to uložiť ako... Musíš vybrať "všetky formáty" - lebo notepad ukladaá len *.txt a v riadku pre pomenovanie napíšeš W10.reg a ono sa to uloží.

Prípadne odstráň horný riadok a ponechaj len čiste príkazy registra. A potom ulož ako W10.reg. Pretože tieto príkazy sú príkazmi Registra a je to práve ten script.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
K tomuto: Posledná dávka aktualizácii: Je tam aktualizácia aj pre IE 11 KB 3139929 a na ňu POZOR. V nej je zakomponované, aby sa cez túto aktualizáciu bez opýtania začalo upgrade na Win 10. Jednoducho - v rámci svojej agresívnej politiky M$ automatický upgrade na W10 zakomponovali do aktualizácie pre IE 11. Ja som túto aktualizáciu odinštaloval (veď i tak IE nepoužívam!).
3 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Pochváliť
Opäť len: Hlboko sa skláňam pred tvorcami GWX Control panel. Stroje, čo mám v dosahu sa správajú "normálne" a nevykrikujú Win10. Len poznámka: V minulých dňoch som mal tú česť dať do prevádzky 3 nbooky s win8. Upgade na win 10 prehol bez problémov v 2 prípadoch. Tretí mal problém s HP Client security, lebo som dal po štarte priamo upgrade na Win10. Vypomstilo sa mi to. Pomohlo až HP forum. Už nehovorím o nastavení vo Win10 zablokovania všetkých "posielaní" os.údajov. Radšej kopať kanál.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Na margo GWX Control: Na to bacha! Nie je všemocný! Práve niektoré "skryté" aktualizácie (vnorené do odporúčaných) vraj znefunkčnia GWX Control....
Takže je lepšie dávať sťahovanie a aktualizácia poloručne - kontrolou, k čomu sa tá aktualizácia vzťahuje (i keď v prípade M$ to vedia pekne zakamuflovať a musíš čítať i ten ich Bulletin...).
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ďalšie rady pre "šťastných" majiteľov Windows 10 (ktorí si často trhajú vlasy a prichádzajú k trvalej plešatosti )
http://www.zive.cz/clanky/10-nejcast...5/default.aspx
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Pochváliť
tolko sa natískal, až som si tú desiatku nainštalovala. zatiaľ ičujeme vedno i ja i syn. comp mrzne každú chvíľu, čo nikdy nerobil a načítací čas trojnásobný. sedmičku naspäť dať neviem, chce tam po mne nejaký kód, ale ja som mala win7 nainštalovaný už pri kúpe. má niekto skúsenosti, čo robiť s tým mrznutím?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Pochváliť
v tých tipoch, čo dal Duški je tento problém popísaný pod č.2, ale ja také nastavenia ako sú tam popísané, aby sa to zmenilo vobec nemam fk
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Máš možnosť sa vrátiť späť k sedmičkám, pokiaľ si nerobila "čistú" inštaláciu, ale len upgrade (teda to čo vytrvalo ponúkali):
http://windows.microsoft.com/sk-sk/w...-or-windows-81
http://www.mojwindows.sk/2015/07/akt...m-ho-co-teraz/

A pokiaľ máš notebook, ktorý bol s predinštalovaným OS - je nádej, že inštalačku pôvodného systému máš ešte na skrytom oddieli na HDD - len sa dostať k výrobným nastaveniam.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Pochváliť
. skúšala som stiahnuť y netu, dala som kód a oni vypísali "Chyba

Zadaný kód Product Key je pravdepodobne určený pre softvér predinštalovaný výrobcom zariadenia. Možnosti obnovenia softvéru zistíte od výrobcu zariadenia."

ako sa dostanem k výrobným nastaveniam?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
bettylou
.

ako sa dostanem k výrobným nastaveniam?
Ako som písal skôr - návrat z desiatok k sedmičkám je možný do 30-tich dní. Cez obnovu.
http://windows.microsoft.com/sk-sk/w...#1TC=windows-7 - podobne platí i pre 8.1
Ak sa to prešvihlo, tak obnova zo skrytej partície - predtým je však vhodné si svoje osobné dáta niekde zálohovať (ext.HDD, fleška...). Potom pri nábehu (ale skôr než sa načíta Windows) stláčať tlačidlo, ktoré (u rôznych značiek NB je iné - pozrieť v návode k nemu) je na to určené a spustí inštaláciu zo skrytej patrície HDD. A pretože je tam OEM verzia - často sa to aktivuje samo.
V tvojom prípade asi máš Retail verziu stiahnutú, ty potrebuješ OEM verziu. Dá sa aktivovať i po telefóne. Kľúč je často na spodku NB, u 8.1 je však v BIOSe.
Skús si vyhľadať Windows 7 (8.1) OEM ISO.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ďalšie "finty" pre W10:
http://technet.idnes.cz/pismo-ve-win...3_software_dvr
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
Už fakt neviem ako sa ubrániť win.10. Dnes po vypnutí PC, nabehla aktualizácia Win. 10. História aktualizácii hlási, zatiaľ ste sa nepokúsili nainštalovať žiadne aktualizácie, prázdne okno. Skúšal som aj bod obnovy, ale bez úspechu. Mám nainštalovaný aj GWX control panel. Poraďte čo ďalej.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Už sa to tu písalo! Skontroluj si vo Windows Update, či tam nemáš aktualizáciu KB3035583. Ak áno - odinštaluj! To je tá potvora, ktorá ti to bude stále pchať. A ani GWX panel ti nepomôže.
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
misoft
Už sa to tu písalo! Skontroluj si vo Windows Update, či tam nemáš aktualizáciu KB3035583. Ak áno - odinštaluj! To je tá potvora, ktorá ti to bude stále pchať. A ani GWX panel ti nepomôže.
Ďakujem, pomohlo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
A teraz opäť pre tých, čo "Desiatky" nechcú.
Dávajte si pozor pri aktualizáciách Win7, Win 8, Win 8.1 na aktualizáciu
KB3150513
http://www.cnews.cz/nechcete-upgrado...dem-na-desitky
Je to ďalší chyták z dielne M$. Aktualizácia "akože" kontroluje, či je počítač (hardware, software a ovládače) vhodné k upgrade na Win10 a potom sa môže stať, že bez vedomia sa nainštalujú Desiatky.
Viacej si prečítajte v článku. Sú tam uvedené i iné aktualizácie, ktoré majú "prsty" v upgrade na desiatky....
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Pochváliť
Nejde mi odinštalovať KB 3068708 a KB 3080149 raz sa podarilo a teraz vypisuje že sa nedá...môže zostať??..dík
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Je to telemetria.
Skús tieto odobrať v SAFE MODE. Ak sa nebude dať - potom pozor na aktualizácie. Odporúčam nastaviť Windows Update nie na Automatické, ale na "Vyhľadávať aktualizácie, ale poskytnúť možnosť vybrať.......". Vtedy je možné si vyhľadať podľa čísla aktualizácie na nete, čo je to za aktualizácia a podľa toho buď inštalovať, alebo neinštalovať (ja to tak mám a každú si kontrolujem, pretože tie ich popisy sú všetky na jedno kopyto).
Pokiaľ nemáš KB 3035583 v aktualizáciách - nemali by byť až také provokačné.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 11.11.04
  2. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 26.10.04
  3. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 27.09.04
  4. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04