Zavrieť

Porady

vlastné bytove el.kurenie

Sme SVB a mame spolocnu plynovu kotolnu. Splacame za nu uver. Mozem si urobit vlastné bytové elektr. kurenie? Budem platit aj iné poplatky za kotolnu, alebo len uverové? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Najprv potrebuješ súhlas spoluvlastníkov bytového domu, jeho spoločných zariadení, kotolňa je a bude vždy spoločná pokiaľ bude v dome slúžiť na vykurovanie domu.

    Ak ti dovolia sa odpojiť budeš platiť do FPÚaO v rovnakej výška na jeden m2 ako ostatní spoluvlastníci, samozrejme, že aj úver budeš splácať a aj časť nákladov zo spoločných nákladov domu, závisí na dohode spoluvlastníkoch domu akú v akom podiely.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacotinka a ešte aj časť nákladov UK
    marjankaj A ak susedia nebudú kúriť, tak ich bude dobrovoľne vykurovať za svoje.
    sito anyčka, Ty si bystrý ...

    "a bude vždy spoločná pokiaľ bude v dome slúžiť na vykurovanie domu."

    "budeš splácať a aj časť nákladov zo spoločných nákladov domu, závisí na dohode spoluvlastníkoch domu akú v akom podiely."

    ... vieš si to dať do hromady, že?
    lacotinka Sitko.

    Prepáč , že som si myslel, že si aj trochu inteligentný

    ale vyzerá, že v IQ neúspešne súťažíš so starou Tatrovkou
    lacotinka Sitko, keď chceš rýpať, aby iní boli precízni , tak najprv musíš byť

    "" spoluvlastníkov bytového domu, jeho spoločných zariadení, ""

    ak je spoluvlastník BD, tak aj všetkého ostatného !!!!!!!!!!!!

    a nemusíš zvlášť písať spoločné zariadenie (lebo už je zahrnuté v BD )
    sito anyčka, a ozaj si myslela? Mne moja stačí.

    Vieš, aj by so Ti dal za pravdu, lenže niektoré spoločné využívané zariadenia sú, jednoducho musia byť v byte, bytoch. Meracie zariadenia podľa ktorých sa rozpočítavajú spoločné náklady domu na jednotlivé byty. A sú správcovia, ktorí dokážu vlastníkom natrúbiť do hlavy, že čo je v ich byte je ich majetok! Ak správa domu, teda aj Ty môžeš využívať ich majetok len s ich súhlasom a ich rozhodnutia, alebo je to inak? Keď povie , že na jeho meracích zariadeniach je nula, tak nebude platiť nič, že?

    Či pri teple v teplej vode len podiel z 10 % nákladov?

    A pri teple na vykurovanie 60 % z priemeru na jeho byt, prípadne ako sa dohodnú spoluvlastníci domu, teda vlastníci spoločných zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte.

    A Ty, čo si svojím natrúbil do hláv, že ich sú?
    mackoivan okrem bežných pravidelnývh platieb - musí odpojený byt platiť aj za kúrenie, záleží na tom koťko mu SVB odsúhlasí, Ak sa jedná o vnútorný byt- ja osobne by som takémuto bytu odsúhlasil 30% zo základnej zložky
    lacotinka TUV dávam celú podľa vodomerov = kto by zneprehľadňoval výpočet pri vyúčtovaní

    PS
    aj tak mi v druhom BD (tam som dal 2 riadky
    teplo na TUV
    SV na TUV )
    ofrflali, že bývalý správca im to dal v 1 riadku (ako TUV)
    Vravím akože by ste od neho nemali roydelené
    v prílohe
    a mal tam dokonca 5 zložiek (ale to vraj pre yložitosť vôbec NEČÍTALI )
    SVTUV
    základná fix
    základná spotrebná
    variabilná fix
    variabilná spotrebná
    lacotinka "" sito (Včera 17:03)
    1, A sú správcovia, ktorí dokážu vlastníkom natrúbiť do hlavy, že čo je v ich byte je ich majetok!
    2, ... teda aj Ty môžeš využívať ich majetok len s ich súhlasom
    3, ...Keď povie , že na jeho meracích zariadeniach je nula, tak nebude platiť nič, že? ""

    1, spoločné u mňa = pre nich logicky končí
    vodomerom
    termohlavicou

    2, ťažko (aj to sotva) môžem JA užívať ich majetok
    POUŽÍVAŤ = to je akomak iné !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    3, chodí jedna firma a píše stav
    SV
    TUV
    blomby
    počet bývajúcich
    Kopie rozdá / originály mne
    ak je logický rozpor/nedostali sa dnu, JA určím spotrebu
    ak sa nedá odčítať ani určiť = dohoda s vlastníkom, že ako spotrebu dostane priemer BD
    (ešte som nemal podozrenie, tak som ešte nedal 1,5 násobok / / / tak ako síce v Zmluve mám, ale nedávam penále za oneskorené platby / nedoplatené nedoplatky )
    sito No nech to už máte akokoľvek dohodnuté v zákone je to takto napísané.

    "Správca je povinný vykonávať správu domu samostatne v mene vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a na ich účet a je oprávnený konať pri správe domu za vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome pred súdom."

    K 1. Takže spoločné, na spoločný účel sú využívané v mene všetkých správou domu, správcom, že?

    K 2. Nepísal som, že užívať, ale využívať, teda na rozpočítanie spoločných nákladov domu na jednotlivé byty v dome, že?

    K 3. A čo Ty robíš, akú správu domu? Keď všetko domu spraví firma, prípadne firmy. Len financ majstra?
    lacotinka ja mám opravovať ??
    ako správca ?
    čo ti onéééééééé

    ja max tak strhnem blombu z elektromeru
    (čulenák odpojil 1 vchod spoločné osvetlenie)
    keď sa ostatní boja
      zbaliť

    vlastné bytove el.kurenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.