Zavrieť

Porady

DPD odnes nevydáva potvrdenia o zaplatení dobierky

DPH dnes prišlo s novinkou, že kurieri nebudú vydávať potvrednia o zaplatení dobierky - vraj právny poriadok SR nevyžaduje doklad pri každej hotovostnej transakcii. Predstavujú si to zrejme tak, že predajca má dať do balíka potvrdenie, že prepravka prebrala peniaze, čo je absolutny nezmysel. Ja nemožem dať pokladničný doklad, že som prebrala hotovosť, keď mi tieto peniaze prídu na účet a nedostanem ich v hotovosti.
AEšte horší je prípad, keď si ako firma objednam od inej firmy zásielsku s platbou na dobierku. Odosielateľ mi nema ako vystavit pokladničny dokla, lebo hotovosť nedostane. A ja nemam ako do firemnej pokladne dokladovať, že som zasielku uhradila. Fakturu, ktora je v baliku prikladam do faktur, lebo aj v rámci kontrolného vykazu patrí medzi faktúry a nie medzi pokladničné bločky.


Takže moja otázka, s ktorou inou prepravnou spoločnosťou máte dobrú skúsenosť - v podstate posielam balíky denne. Pretože jediná forma, ako sa proti tomuto dokážem brániť je to, že zmením prepravku


doplnené 16.6. - zdá sa, že všetko sa vracia k pôvodnému systému - zrejme im niekto objasnil, že to, čo tvrdili, bol nezmysel
Naposledy upravil Dáša_ : 16.06.15 at 14:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Skús sa porozprávať s ich účtovníčkou ako by to riešila ona. Ak máš na výber, zmeň firmu, veď oni sa zbadajú, keď im ubudne zákazníkov.
    Dáša_ no vieš, to je celý kolos, smernicu spracovalo celé finančné oddelenie aj s právnikmi, akurát teda, neviem, podľa akých zákonov. Pletu piate cez deviate.
    Ale zjavne nebudem sama, ktorej sa to nepáči, lebo riešia, riešia. Tak uvidíme, čo doriešia. Zatiaľ sa tvária, že na požiadanie doklad dajú. druhá varianta, že firemným zákazníkom doklad dajú vždy - akurát nie je jasné, ako toho firemného zakazníka rozoznajú, keď ani ja mnohokrát neviem, čo ide na firmu, a čo na súkromnú osobu.
    Naviac, myslím, že aj kurierov veľmi potešia, keď budú vystavovať doklady na požiadanie Takto ich mali vytlačené už v depe.
    Ak ale niekto platí kartou, tak doklad dostane vždy... Super.
    kukučka Tých právnikov treba poslať na daňový úrad, kde ich to naučia.
    A najlepšie urobíš, keď im pošleš link na túto tému.

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    Na stránke DPD je oznam, s tým, že kuriér na požiadanie vypíše doklad. https://www.dpd.com/sk . Inak my spolupracujeme s GLS a nemáme žiadne problémy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ aj mne odpísali, že na požiadanie vypíšu - ale podľa mňa majú povinnosť vždy vypísať. Oni sa ohaňajú dokonca tým, že to nie je daňový doklad, že do úštovníctva stači faktúra s tým, že uhrada dobierkou - že si to zákazník má dať do pokladne a podobné nezmysly
    marjankaj Veď daňový doklad žiadny zákon nedefinuje.
    Zákon o účtovníctve vyžaduje iba účtovný doklad. §6/1 a §10.
    Keď tomu nerozumejú, tak nech do toho nekvákajú.
    marjankaj Nedá ti doklad, tak ty jej nedaj peniaze.
      zbaliť

    g.mirka je offline (nepripojený) g.mirka

    g.mirka
    my sme dnes prave obdrzali tovar na dobierku, priniesol to chalan z DPD, hned mi vypisal papier - nove tlacivo, farebne :-D. ani som nestihla vypytat, teda ani som nevedela, ze to treba.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ No budú naozaj šťastní, keď toto budú každému vypisovať... Uvidíme, jak to dopadne.

    mmch, aký doklad by si dala do pokladne za zaplatenú dobierku, ke´d by si nemala toto potvrdenie?
    Janiela Ja tak trochu mimo témy, dnes som mala problém s poštárkou, tiež mi nechcela dať potvrdenie o úhrade, vraj to mám na balíku!!!!!! Ani som jej nestihla povedať, aby mi poradila, ako to uhradím účtovne, stačil jej môj nepríjemný pohľad a slovíčko PROSÍM? a doklad bol na svete (neochotne).
    Už neviem, čo si to dovoľujú, ja mám ERP zo zákona. Pošta je čo??? Neprijímajú hotovosť, alebo ako?
    g.mirka dáši, ja som myslela, ze som nevedela, ze to treba pytat. Jasne, ze musim mat potvrdenie. Ked nepreberam postu ja, uz sa kolegom stalo, ze im nedali potvrdenie a to potom hromzim, vypytujem spätne od poštárky alebo kuriera. Nastastie mi to vzdy dokazali vypisat aj spätne.
      zbaliť

    windows je offline (nepripojený) windows

    windows
    So zasielaním balíkov mám už dlhoročné skúsenosti so spoločnosťou UPS a doposiaľ som bola vždy spokojná. A dokonca aj ich obchodné podmienky hovoria, že kuriér vydáva príjmový pokladničný doklad po zaplatení dobierky všetkým. Takže odporúčam z vlastnej skúsenosti

    DPD odnes nevydáva potvrdenia o zaplatení dobierky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.