Zavrieť

Porady

Zmena vseobecných podmienok

Dobrý deň,

chcela by som vas pekne poprosiť o právnu radu.
Dňa 10.12.2014 som uzatvorila Investičné životné poistenie, s tym že som sa pripoistila v prípade PN (kde patrí aj rizikové tehotenstvo), mesačne som platila 40,- eur.
Vo všeobecných podmienkach bolo napísané, že čakacia doba sa uplatňuje v prípade choroby s následkom pracovnej neschopnosti, a to v dlzke 3 mesiacov od začiatku poistenia. Po štyroch mesiacoch som skončila na rizikovom tehotenstve. Vybavila som všetky potrebné papiere a žiadala som od poistovne preplatnie PN, po 29.dni. Pani s ktorou som zmluvu zakladala, mi všetko odsuhlasila. Všetko malo byt v poriadku. Obidve sme zostali prekvapené, keď som dostala odpoved že mi to zamietajú, nakoľko sa zmenili všeobecné podmienky. Tieto podmienky sa zmenili ale az po podpise zmluvy. Doplnili tam ze osobitna cakacia doba je v súvislosti s tehotenstvom a to az 18 mesiacov.
Do dnešného dňa som nové podmienky nevidela, neobdržala.
Pani s ktorou som zakladala zmluvu napísala reklamaciu v mojom aj v jej mene, ale odpoveď bola taka istá zmenila sa čakacia doba.

Prosím je šanca aby som tie peniaze od nich dostala? Ako to mam riešiť?
7 komentárov     zbaliť
misoft Ktorá poisťovňa? Pozri sa v pôvodnej zmluve, či tam nie je mikroskopická veta, že ONI majú PRÁVO si upravovať podmienky. Ak to tam nie je - čítaj nižšie.
zabiatko7282 AXA
misoft Možno som čítal iné, ale v podmienkach má AXA klauzulu:
"1.1
Úvodné ustanovenia
Pre poistenie, ktoré uzatvára AXA životní pojišťovna a.s., so sídlom Lazarská 13/8, 120 00
Praha 2, Česká republika, zapísaná v obchodnom registri Mestského súdu v Prahe, oddiel B.,
vložka č. 2831, IČO: 618 59 524, prostredníctvom svojej pobočky v Slovenskej republike: AXA
životní pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu, so sídlom Kolárska 6, 811 06
Bratislava, Slovenská republika (ďalej iba „poisťovateľ“), platia príslušné ustanovenia Občianskeho
zákonníka, tieto Všeobecné poistné podmienky, osobitné poistné podmienky podľa dohodnutej
tarify poistenia, Oceňovacia tabuľka pre trvalé telesné poškodenie 0707SK, Oceňovacia tabuľka
pre denné odškodné 0707SK, Oceňovacia tabuľka pre denné odškodné vymenovaných drobných
úrazov 0707SK, Obchodné podmienky poisťovateľa a dojednania poistnej zmluvy. Všeobecné
poistné podmienky, osobitné poistné podmienky, Oceňovacie tabuľky, Obchodné podmienky
poisťovateľa (spoločne aj ako „poistné podmienky“) sú súčasťou poistnej zmluvy (ďalej iba
„zmluva“ alebo „poistná zmluva“), za predpokladu, že sa na ne zmluva odvoláva a boli k nej
pripojené alebo boli poistníkovi pred uzatvorením zmluvy oznámené. "
a
"2.4
Obchodné podmienky
(1)
Obchodné podmienky poisťovateľa sú súčasťou dohodnutej poistnej zmluvy. Obchodné
podmienky stanovia výšku alebo spôsob výpočtu poplatkov, ktoré je poisťovateľ oprávnený účtovať
podľa poistnej zmluvy a ďalšie informácie o poistení.
(2)
Aktuálne znenie obchodných podmienok je k dispozícii v sídle poisťovateľa, prevádzkarňach
poisťovateľa a prípadne tiež na internetových stránkach poisťovateľa.
(3)
Poistník berie na vedomie a súhlasí s tým, že poisťovateľ je oprávnený obchodné podmienky
aktualizovať a meniť. Poisťovateľ oboznamuje poistníka s novým znením obchodných
podmienok v dostatočnom časovom predstihu vo svojom sídle, prevádzkarňach a prípadne tiež
na internetových stránkach poisťovateľa, príp. tiež oznámením vo výpise z poistnej zmluvy. Poistník
je povinný sa so zmenenými obchodnými podmienkami oboznámiť potom, čo bol poisťovateľom
informovaný o ich zmene. "
- dôležitý je odstavec 3: "......že poisťovateľ OBOZNAMUJE v dostatočnom PREDSTIHU...."! Oboznámili ťa so zmenou? Nie? Porušili svoje vlastné podmienky. Pokiaľ tak neurobili (neinformovali v dostatočnom predstihu, aby sa klient vedel rozhodnúť) - platí staré znenie!

TOTO im otrep o hlavu! Ich vlastné slová! Ich klamstvo!

A ešte niečo - pohroz im SKP (Slov. komora poisťovateľov), že podáš podnet, aby prešetrili ich "postup" a klamanie klienta.
zabiatko7282 Ďakujem ti velmi pekne, idem to sformulovať a niečo hadam napísem, aby som im to tam zajtra mola poslať. Ešte raz dakujem za tvoj cas.
misoft Mimochodom - AXA - mne tá "poisťovňa" akosi nevonia!
Syn viac ako 5 rokov mesačne do nej vráža po 30€ (celkovo tam vrazil cez 1800€) a výsledok? Má tam akože na sporení 500€! Cez 1300€ šlo na poistenie a ich "poplatky".
zabiatko7282 Však toto ma rozculuje že som si tam platila 40eur, a nič z toho. Hlavne ze mi ta zenská slubovala modré z neba.
misoft To sľuboval i Vilko Rozboril....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Napíš im, že ty si s nimi žiadnu zmenu všeobecných podmienok nepodpísala a teda platia pôvodné podmienky. Okrem toho ich upozorni na fakt, že ťa mali so zmenou oboznámiť, čo však nevykonali a konali tak vo svoj prospech a v rozpore s dobrými mravmi (a oznám ich, že ich zverejnenie na internete je irelevantné, nakoľko nemusí mať každý internet.).

    V ďalšom im pohroz, že si budeš svoje nároky vymáhať i súdne, nakoľko oni jednostranne, bez tvojho súhlasu zmenili všeobecné podmienky.
    zabiatko7282 Ďakujem idem na to

    Zmena vseobecných podmienok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.