Zavrieť

Porady

odvolanie

zdravím poraďáci,

chcem sa spýtať ako to je pri odvolaní a lehotách.
mal som súd o zníženie výživného, nakoľko som sa oženil, a znížil sa mi príjem.
pani sudkyna ale toto vobec nebrala do úvahy a môj návrh zamietla, tak som podal odvolanie, pretože mne zmenu stavu nebrala do úvahy, a ako dôvod dala, že zmena stavu ešte nenastala a nastane až o tri týždne, ale na druhej strane uznala exmanželke potrebu výšky výživného v momentálnej výške, nakoľko syn začne chodiť od septembra do školy..
dalej ma prekvapilo, že exmanželka vypísala výdavky na deti a ohromnej výške,pričom na nič nemala doklady a sudkyňa proti tomu nemala najmenší problém, kdežto ja som musel zdokladovať každú jednu položku potvrdeniami a rôznymi bločkami, či výpismi že vyčíslené výdavky skutočne mám.
čo ma pobavilo je, že exka vyčíslila výdavky len na deti vo výške výživného odomňa a jej výplaty, z čoho ona platí svoje osobné výdavky, stravu atď a poplatky neviem, nakoľko tvrdí že je pomáhajú rodičia, čo by znamenalo že by je dôchodci museli dávať mesačne cca 800 eur.. neuveriteľné .....

ale k veci, ododňa podania odvolania do akej lehoty musí odvolací súd, alebo súd ktorý konanie konal poslať spis na odvolací súd? pretože odvolanie som podal asi pred dvomi týždňami a spis ešte ani súd neopustil.

díky za každú radu.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad uveď výšku výživného
ivka70 Ten samotny udaj nestaci, to by musel aj vysku svojich prijmov, aby sa dalo posudit ,ci rozhodnutie je adekvatne alebo sa len jemu zda nespravodlive ....
misoft http://www.porada.sk/t270217-bsm-osl...poplatkov.html - načo dupľuješ?
martinko123456 Co duplujem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Co sa tyka odvolania, mozes sa odvolat, ale rozsudky o vyzivnom nadobudaju platnost rozsudkom, odvolanie nema odkladny ucinok.

    To, co posudila sudkyna sa objektivne na zaklade popisu jednej (aj to "ukrivdenej") strany posudit neda.
    Ale naklady na dieta su vysoke. A je to tvoje dieta, ktore sa ma podielat na tvojej zivotnej urovni. Uz to, ze ti nezvysila vyzivne vzhladom na to, ze dieta zacina skolsku dochadzku, je uspechom. cize zapocitala tvoje znizenie prijmu.
    To, ze si sa ozenil, nema vplyv na vyzivovanie dietata.
    Skus si predstavit, ze by si mal dieta ty a staral sa o neho 24 hodin 7 dni v tyzdni . Ver, ze by ta to vyslo ovela drahsie ako vyzivne, ktore platis.
    martinko123456 ja nevravim, že je jednoduché sa o dieťa starať, ale platiť výživné vo výške polovice platu je dosť nie?
    a čo druhá strana, tá nemá povinnosť takisto prispievať na svoje dieťa?
    ivka70 A mas pocit, ze neprispieva?
    Dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov. Kazdy z nich prispieva podla svojich moznosti.
    50% je dost.
    Ale tvoje dieta nemoze za to, ze zarabas menej.
    Inak sudcovia zvyknu posudzovat aj dovod znizenia prijmu rodica - ci si ho sposobil rodic sam alebo nie.
    Co takto najst si lepsie platenu pracu? Tuto otazku ti kludne na sude sudca moze polozit... Kedze predtym si viac zarobit dokazal.

    ajka432 je offline (nepripojený) ajka432

    ajka432
    Uzavretie noveho manzelstva nie je dovod na znizenie vyzivneho. Ale to, ze dieta nastupuje do skoly, je dovod na zvysenie. Tak bud rad, ze ti vyzivne nezvysili.
    martinko123456 a čo mi môže dať platiť este viac ako teraz ked teraz je to 50% platu?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Po podaní odvolania súd prvého stupňa vyzve protistranu na vyjadrenie a až následne je spis postúpený odvolaciemu súdu. To je z Vášho pohľadu prvé "zdržanie", následne sa odvolací súd oboznámi so spisom (druhé "zdržanie") a rozhodne. Podľa vyťaženosti súdu to celé zaberie pár mesiacov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinko123456 ďakujem za odpoveď
    v piatok mi prišiel krásny dopis zo súdu, ohľadne vyporiadania bsm. ex si požiadala o oslobodenie súdnych trovov a musela tam dokladovať príjem, zaujímavé je, že v súdnom spore o výživnom uviedla príjem 290 eur mesačne, a v tlačivách o oslobodenie od súdnych trovov uvádzala príjem v jednotlivých mesiacoch od 450 eur do 625 eur, priemerom 480 eur za jednotlivé mesiace.. je aj toto možné ? je, sme na Slovenských súdoch... došlo na moje slová, hovoril som že klame o výške príjmu alebo o výdavkoch inak by to nemohla zvládať....
    lujza.j ...nie si "v tom sám".....poznám to....
    martinko123456 čo robiť? nikto ma na tých súdoch nepočúva, veď zdokladovala výdavky len napísané na papieri žiadne dokumenty ktoré by to potvrdzovali, výdavky vyčislila na deti vo výške jej príjmu a mojho výživného a nikto sa nepozastavil nad tým, že z čoho platí hypo, bytový podnik energie, internet, tv, telefony a svoje osobné výdavky??? toto je právny štát?
    lujza.j už som tu písala....moj brat "štartoval"na 350e výživnom na dve deti...sudca neskúmal jeho nevyhnutné výdavky...praskol ho o 1/3 platu a čau....teraz má 450e....ked pri poslednej žiadosti o zvýšenie na 550e..argumentoval,že má ex aj iný príjem...sudca mu povedal...že je automechanik..nech si privyrobí....tak mu to dal..len na 450e....
    misoft Tak sa odvolaj voči rozhodnutiu o určení výživného. Buď to bude robiť rovnaký senát, alebo máš možnosť podať námietku zaujatosti voči senátu a pôjde to inému senátu. A tam predkladaj i tú dohodu, s ktorou nesúhlasila, svoje príjmy. A žiadaj súd, aby preskúmal príjmy protistrany na základe overených dokladov....
    Bude to na dlhé lakte, ale možno iný senát jej to nezhltne......
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.