Zavrieť

Porady

Viete niekto poradit dobru literaturu na studium Pythonu?

caute. chcel by som sa zacat ucit zaklady informatiky a programovat a potreboval by som poradit nejaku dobru knihu pre zacatocnika na programovanie v Pythone. Moze byt napr aj online v anglictine. Ja som nasiel jednu, co vyzera dobre https://en.wikibooks.org/wiki/Non-Pr...l_for_Python_3, ale rad si necham poradit aj od skusenejsich.

Citam si aj knihu o tom ako funguje poctac, pamet vsetko. Chcem to jednoducho postavit na dobrych zakladoch.

Pred dvoma rokomi som si nastudoval C++ v knihe C++ bez predchozich znalosti od Jeffa Kenta, bola to fakt dobra kniha a aj ma bavilo sa v tom vrtat a cele som to preluskal, kym som to nepocholil, len ma to tak komplikovany syntax, hlavne pre mna, co som pred tym nic take nerobil, ze ma to odradilo nieco v tom dalej programovat. Potom som to nejako cele nechal tak a minule som sa zas s jednym typkom bavil o programovani, tak som sa tomu nejako znova zacal venovat a nakoniec som sa dopracoval k tomu, ze najlepsie sa mi bude teraz robit s Pythonom, lebo nema priliz komplikovany sytax a ja sa chcem teraz venovat viac tomu, co sa s tym da vytvorit ako tomu, co sa skryva za syntaxom.

Diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Viete niekto poradit dobru literaturu na studium Pythonu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.