Zavrieť

Porady

Investovali by ste v sucasnej situacii v ruskej banke Sberbank?

Dobry den,
potrebujem ulozit fin.prostr. na rocny terminovany ucet. Sberbank ponuka 2% p.a., najviac na trhu. Avsak napriek statnemu krytiu vkladov mam mat nejake obavy, ze banka skrachuje kvoli sucasnej situacii v Rusku?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

R.U.R je offline (nepripojený) R.U.R

R.U.R
Naša Sberbank neskrachuje. Pri najhoršom odíde z nášho trhu a prevezme ju nejaká iná banka.

Vklady sú chránené do 100 tis. EUR. Nie je sa čoho báť

Na druhej strane, čo je to 2 %? Pre mňa nič

Termínovaný vklad by som nenazval investíciou.

Keď už investovať, tak otvoriť majetkový účet a kupovať akcie alebo rôzne akciové fondy. Sú aj také, čo vyplácajú dividendy každý mesiac
hanusvas Podla mojho nazoru klucovym kriteriom pri Tvojom rozhodnuti je ako sa uplatnuje pohladavka z fondu ochrany vkladov. Ci Ti to neskomplikuje zivot ak Ti tam prachy uviaznu na niekolko mesiacov...rokov? Ci ma fond dostatocne krytie pre vyplatu, obzvlast ak by sa do problemov dostala sucasne dalsia banka. Dobra sprava je, ze pokial sa nemylim, ma Sberbank licenciu od NBS teda prispieva do SK fondu a situacia nie je komplikovana vymahanim penazi z narodnej banky nejakej krajiny na opacnom konci kontinentu. Asi by som sa nebal tie peniaze tam dat....ale pockal by som tyzden po greckom referende..

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Vylúčený člen lacotinka
Záleží koľko
1, štátne krytie vkladov je obmedzené
2, rok nemusí byť taká dlhá doba, aby sa nedalo odhadnúť vývoj
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
shmoulinka 1. viem, stat garantuje 100 tis. eur, taku ciastku tam ani zdaleka nejdeme davat.
2. no a ten odhad mi tu asi nikto nepovie
lacotinka Na svoje peniaze je najlepšie sa spoľahnúť na svoj odhad

V prípade neúspechu aspoň vieš, kam sa máš obrátiť

PS
Ale rozumní to nechajú na sb
Katy a R svätá pravda
lacotinka Pozri
Ja som asi pred 5-6 rokmi dal do 2 fondov
vôbec som odvtedy nepozeral
2000 padlo na 1248 (tam boli ruské akcie)
a 5000 ešte neviem
(tam boli aj grécke dlhopisy, takže sa mi do toho ani nechce !! )
hanusvas a sb znamena co? somebody? sberbank? statna bezpecnost?...?....sandra bullock?.?
lacotinka spolubývajúca
hanusvas ad.lacotinka 30.06.15 19:18....rok vo financnom sektore je pekne dlha doba na odhadovanie vyvoja. A obzvlast v situacii ktora je dnes aktualna. Vaecsina superpomazanych analytikov netusial dva tyzdne pred Lehman brothers co sa spusti za dva tyzdne.
  zbaliť

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
kuk sem - http://www.fovsr.sk/sk/o-fonde-ochrany-vkladov/
- a nie je to veru najviac na trhu

doplním (pre info): Sberbank Slovensko vlastní rakúska spoločnosť Sberbank Europe AG + nejakí drobní akcionári. 100%tným akcionárom tejto spoločnosti je síce ruská Sberbank - ale tam má 50% centrálna banka ruskej federácie a zvyšok sú aj zahraniční majitelia ...
Naposledy upravil Katy a R : 30.06.15 at 17:25

lukino_B je offline (nepripojený) lukino_B

Mladý živnostník ktorý si zarába sám na seba. Zbožňujem svoju prácu, rád tiež športujem a venujem sa hudbe ...viac lukino_B
neskrachuje, to by sa nemalo stať pri takom veľkom krytí

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
..potrebujem ulozit fin.prostr. na rocny terminovany ucet.Sberbank ponuka 2% p.a., najviac na trhu.
Hm...potrebuješ, alebo chceš...lebo to je rozdiel.
Skúsme počítať:
1. Vložíš (povedzme) 50.000 €.
2. Úrok je 1.000 €
3. Zdanenie je 20 % (+ - ) .. 200 €
4. Výsledok ??? ... nuž pre mňa o dvoch veciach.

Tie ostatné banky ani nevravím...tie sú len o jednej veci.
http://totalmoney.sk/terminovane-vkl...xacia%5B%5D=24
11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
shmoulinka sorry, ale toto nie je odpoved na moju otazku. Uroky si viem spocitat aj sama, peniaze chce ulozit moja mama, nie ja. Pytala som sa, ci verit tomu, ze to je ruska banka...
lujza.j ...inak nik tu nemá veštiacu gulu...čo čakáš,že ti niekto povie áno vlož...?!
buchač shmoulinka
Avsak napriek statnemu krytiu vkladov mam mat nejake obavy, ze banka skrachuje kvoli sucasnej situacii v Rusku?
--------------------------------------------
shmoulinka (Dnes 19:34) sorry, ale toto nie je odpoved na moju otazku. Uroky si viem spocitat aj sama, peniaze chce ulozit moja mama, nie ja. Pytala som sa, ci verit tomu, ze to je ruska banka...
==============================

SORRY...ale dal som svoj názor...a slušný.

Teraz príde neslušnejšia verzia :

Len obmedzený jedinec s úplnou neznalosťou základných vedomostí (a nemusí ísť ani o ekonomiku) môže dať tak hlúpu, stupídnu a sprostú odpoveď.
----------------------------------------------

Ktorá odpoveď sa Ti páči viac ?


P.S.:
Keby existovalo BMG, tak by si tak určite dala love...na vezmem jed !!!
taiko a to je lepsie nechat tych 50000 doma v sufliku a nezarobit nic? Ci ako si to myslel?
buchač Tai

1. Ja nemám také problémy...
2. Keby som toľko love, tak zainvestujem inde a inak
3. Vždy sa dá, len treba chcieť a vedieť
4. Záleží od okolností...
taiko Ty si jeliman, Co teda zadavatelke miesto tych invektiv neporadis, kam ma investovat? Ci to je ako s tymi Tvojimi zdrojmi na potraviny, ovocie a ine veci?
lacotinka " 2. Keby som toľko love, tak zainvestujem inde a inak "

Napríklad vraj pomarančový likér je terno :
dostaneš minimálne 10 %
buchač Tai...nebuď dilino !

Odpovedal som ? Myslím si, že SVOJ názor som dal.
Predpoveď životnosti banky je niekde v prdeli...a tie %%% tiež.

Ale k veci.

AJ KEBY SOM VEDEL NEJAKÝ fasa ZDROJ , MYSLÍŠ SI, ŽE BY SOM HO POSKYTOL LEN TAK HOGO-FOGO ???

Dokonca šmaril na net...a ešte k tomu dajakej nepevnej osobe, ktorá ani nevie,kde je sever ?

ZABUDNI !!!
buchač taiko (Dnes 19:56) Ty si jeliman, Co teda zadavatelke miesto tych invektiv neporadis, kam ma investovat?
=====================================

...a TY sa čo nerealizuješ ?
Šak máš predsa prehľad .... či ???
taiko aha tak som si spravne myslel V com je problem ? Ja mam peniaze v akciach a nehnutelnosti, Ale dlhodobo, na rok je to nezmysel. Nuz a teraz daj Ty svoj tip na investiciu
buchač Moje love sú v nehnuteľnostiach ... a v potomstve.

Stačí takto ???
  zbaliť

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som taiko
otazka je ci chces podporovat Rusku banku.
Chrusťa ja si osobne myslím, že podľa toho ako sa to vyvíja ohľadne vzťahov Rusko a zvyšok Europy na čele s USA, tak Rusko stiahne všetok svoj kapitál k sebe a bude sa to týkať aj Sberbank. Už bolo avizované, že Sberbank urobí analýzu a zváži pôsobenie na europskom trhu a len tak medzi nami Sberbank Slovensko vyzerá tak, že odídet zo Slovenska resp. kúpi ju penta al. JaT. A ak je prípadná obava tak ako bolo vyššie uvádzané "že ruská banka" tak tam by som to skôr videla ako jedinú istotu práve preto, že je to ruské. Euro a Dolár pri takom vývoji ako je, dlhú budúcnosť nemá.

Investovali by ste v sucasnej situacii v ruskej banke Sberbank?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.