Zavrieť

Porady

Môžu byť prevádzkovateľom jedného e-shopu dve firmy?

Dobrý den , prosím o radu. Máme e-shop. Ja mám s.r.o-cku (platca dph) a manžel má živnosť(neplatca dph). Môžem na e-shope uvadzať kontaktne udaje nás oboch a vystaviť fakturu podla toho,či si objedná platca alebo neplatca dph-cky? Dakujem za radu.Zuzu
5 komentárov     zbaliť
Dáša_ a podla čoho si budete deliť nákupy tovaru?
zuzu18 Tovar máme na objednavku, takže vedeli by sme na koho objednať- alebo by moja sro predala tovar živnostníkovi (manzelovi).Väčšina nasich zákaznikov z e-shopu je neplatcov.
Dáša_ myslím, že to nebude v poriadku. lebo v takom obchode musíš mať napríklad obchodné podmienky, kde je úplne jasné, od koho nakupuješ. musí byť jasné, kto sú zmluvné strany.
zuzu18 hm, nad tým sa práve zamyslam, ci by bolo možne napisať - platca dph kupuje tovar od, a neplatca od... , na nejakých strankach som to už videla, len neviem ci je to v sulade so vsetkými orgámni,co nas mozu kontrolovať .
marjankaj Tak sa nad tým poriadne zamysli. A nezaškodí ti prečítať si obchodný zákonník, živnostenský zákon a zákon o DPH. A aj zákon o účtovníctve. Predpokladám, že účtovníctvo si vediete sami, lebo účtovníka by niečo takéto ani nenapadlo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No mohli by ste založiť ďalšiu SRO. Manžel FO by mal 50% a tvoja SRO tiež 50%. Záleží iba na vás, či by tá nová SRO bola platiteľom DPH. A máte po probléme.
    kopretinka otázky sa nedávajú do komentárov.Dolu na stránke máš návod a etiketu,čítaj.

    Môžu byť prevádzkovateľom jedného e-shopu dve firmy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.