Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť s PC

Zdravím, poskladal som si počítač všetko je kompatibilné no keď ho spustím napíše mi: Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Skúšal som vložiť do mechaniki inštalacne cd základnej dosky a stlačil som lubovolne tlačítko, no nič a tak isto som skušal vložiť aj inštalačné cd operačneho systemu . Prosím vás poradte mi čo s tim mam robiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Musíš ísť do BIOSu a tam nastaviť ako primárne bootovacie médium CD drive. Potom do mechaniky vložiť inštalačné CD či DVD s inštaláciou Windowsu a ono sa to spustí samé.

    Ak tam už máš nainštalovaný Windows, tak v BIOSe prepni ako primárne bootovacie médium HDD.
    Jaro551 ano dakujem, ale ked som prvi krat spustil pc tak mi vypisalo že co mam stlacit aby som sa dostal do biosu ale ked som sa tam dostal a odisiel som z neho tak od tedy ked spustim pc tak mi to hned iba napise tu vetu: Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key tak ako sa dostanem do biosu ..? pls
    Chobot Ten výber tam je, len kým sa prebudí monitor, tak to už preskočí na ďalšiu obrazovku, preto ho nevidíš.

    Hneď po zapnutí PC treba stláčať Del, prípadne niektorý z funkčných kláves F12, F2 alebo F10, záleží od typu BIOSu. Vyskúšaj ich postupne, raz sa tam dostaneš.

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Pri štartovaní počítača stlač tlačídlo F8, F12 (prípadne iné) na klávesnici. Na monitore sa zobrazí boot menu a vyberáš čo chceš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaro551 aha stlacal som del. , f2 a dostal som sa tam ale idem do kategorie boot a vsetko som aktivival na cd-dvd rom vsetko co sa dalo ale stale nic pripadne pise ine riadky a nakoniec + ten isti ale nejde mi to fakt som vsetko skusal doska je asrock am1b-m pls nevedel bi si mi este niako poradit..? pls
    Chobot A inštalačný disk máš v poriadku? Je to originál CD, alebo napaľovaná pirátska kópia? Nie je vylúčené, že samotný inštalačný disk je poškodený.
    Jaro551 na instalacnom disku je napaleni windows 8.1 sam som ho stahoval aj napaloval je plne funkcni na druhi pc som ho instaloval rovno z neho inac je to piratska kopia inac na doske mam aj moznost easy driver installer a ked spustim to najprv skontroluje pripojenie na internet to prebehne v poriadku potom vyskoci zoznam os ktore chcem nainstalovat ked vyberem windows 8.1 tak mi napise ze mam vlozit disk ako keby tam nebol a pritom je to dvd mechanika z rozhranim sata 3 a zapojil som ju spravne a windows je napaleni na dvd do riti fakt neviem ako dalej...
      zbaliť

    Potrebujem poradiť s PC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.