Zavrieť

Porady

Odmena notara za dedicske konanie

Zdravím Vás
Chcem od Vas radu, mali sme nedávno dedicske konanie po otcovi a okrem iných poplatkov ma skoro trafilo ked som videl odmena notarovi vo vyske 129 eur , je to normálne? taka nehorazna suma. dalej ma zarazilo ze nebral ohlad na vysku vydavkov na pohreb povedal ze to sa uz teraz nerobi, a pohreb stal celkovo cez 2000 eur a otec nemal ani vydru a este taketo poplatky , prosim vas o radu ci je to vsetko ok? velmo pekne dakujem
5 komentárov     zbaliť
Mila123 ak ozaj nič , žiaden majetok neostane, notár vracia poplatky dedičom, notára potom platí príslušný OS......
marjankaj 9000 € je nič????
Mila123 Jano!!!!!! čítam, otec nemal ani vydru (autorka myslí asi peniaze) , teda tých 9000 €, v zadaní chýba......
marjankaj Pozri do jeho komentára o 11:10.
marjankaj Ak by nebol majetok, tak by nebolo ani dedičské pojednávanie. A dedičstvo sa dá aj odmietnuť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    VYHLÁŠKA Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky
    č. 31/1993 Z.z. o odmenách a náhradách notárov

    http://notarsky-urad-bratislava.sk/s...ni-o-dedicstve

    Odmena uvedená v § 12 ods. 1 je
    z prvých 3 300 € základu 2 %
    z presahujúcej sumy až do 16 500 € základu 1 %
    z presahujúcej sumy až do 33 100 € základu 0,7 %
    z presahujúcej sumy až do 99 500 € základu 0,4 %
    z presahujúcej sumy až do 663 800 € základu 0,2 %
    najmenej 23 €
    Suma nad 663 800 € sa do základu nezapočítava


    http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-sta...ani-dedicstva/

    A naklady na pohreb si ten, kto pohreb obstaraval, moze uplatnit v dedicskom konani, ale len tym sposobom, ze pomerne k podielu na dedicstve ich budu platit vsetci dedici pomerne (takze ostatnym dedicom sa znizi o pomernu cast nakladov na pohrebe ich dedicsky podiel a tomu, kto platit zvysi.) Na vysku poplatku za dedicske konanie to ale nema ziadny vplyv.

    Kedze dedicske konanie prebehlo, nieco predmetom dedicstva urcite bolo, otec nezomrel nemajetny.
    Naposledy upravil ivka70 : 10.07.15 at 08:03
    jancibakanci Vdaka az odpoved,, toto som vidl na kazdej stranke, ide o to ze otec nemal ziadnu hotovost tak som to myslel , mama mala usetrene nieco bokom v ziadnej banke, pohreb paltila sama a tak isto je sama aj dedickou, my deti sme sa vzdali v prospech jej.
    Zarazila ma ale suma 129 eur ako odmena notara , celkovo sme platili 220 eur a z toho 129 si vvypytal ten madarsky pako, ked sme mali pred dvoma rokmi dedicske po babke , ktora mala dom, chalupu ,peniaze a jej majetok bol vyrazne vyssi ako otcov , platili sme necelych 70 eur aj s odmenou, teraz ide clovek do okresneho mesta kde mu pridelia zdieraca a k tomu hnusneho madarskeho co po slovensky rozumie tak ze peniazze abo eur a, tak tomuto nerozumiem preco si on uctuje take obrovske sumy, ked majetok celkovo mal hodnotu 9000 EUR, aa ked sme mu ukazalaii pooplatky za pohreb nas vysmial ze to sa nerobi uz , tak som z toho v ....., dakujem dopredu za pomoc a vysvetlenie, tieto tabulky som videel ale nijak mi to nevychadza
    marjankaj Z 9000 € to vychádza 123 €.. Veď na pohreb ti niečo aj zostalo. Či?

    § 470
    (1) Dedič zodpovedá do výšky ceny nadobudnutého dedičstva za primerané náklady spojené s pohrebom poručiteľa a za poručiteľove dlhy, ktoré na neho prešli poručiteľovou smrťou.

    Odmena notara za dedicske konanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.