Zavrieť

Porady

Kde podáva daňové priznanie ak má dva trvalé pobyty?

Pán má trvalý pobyt v Kanade a aj na Slovensku. Príjem má z Dánska ako nie zamestnanec. Kde podáva daňové priznanie?
Rozmýšľala som, či nemôže v Kanade cudzie príjmu a na Slovensku príjem dosahovaný u nás, ale tu nemá ani korunu príjem aj keď tu žije.
13 komentárov     zbaliť
avalik Ma SK obcianstvo? ... u nas koruny uz davno nezarobis
marjankaj Asi myslela tie dánske koruny, či?
Tweety Na SK dánske koruny? Poplietla meny v krajinách, možno myslela naše koruny ale tie sú už dávnejšie pasé.
marjankaj A viem ja, čo všetko je dopletené?
Žabinka ja si myslím že tie koruny boli myslené obrazne.. ako že nezarobil na sk ani deravý groš..
IvetaH Žabinka, ty si jednotka. Jasne, že nezarobil ani deravý groš. Len mi povedzte, kde bude zdaňovať príijmy a je jedno v akej mene ich zarobil. Vložila by som smajla, ale neviem. Ďakujem
marjankaj Tak prečo to nenapíšeš ty? Prečo to my musíme "uhádnuť"? Keby si aspoň dala nejakú odmenu pre úspešného "hádača".
Keď nezarobil ani vindru, tak predsa nebude nič zdaňovať. Daň z nuly je predsa nula.
avalik Iveta, neodpovedas na otazky, je to slovensky obcan, alebo ma kanadske obcianstvo?
IvetaH Má dvojité občianstvo, aj SR aj Kanada. Rodičia žijú v Kanade aj súrodenci, on sa vrátil na Slovensko, ale viac ako 183 dní v roku je mimo Slovenska.
marjankaj A čo tak zájsť za správcom dane a opýtať sa tam? Za opýtanie nič nedáš? A potom si to daj potvrdiť aj písomne na FS. Hovorím potom, lebo ak tam dáš takú otázku ako tu, tak ti budú odpovedať na všetko možné a nie na to čo ťa zaujíma a čo si tu nám nepovedala.
IvetaH Lebo som na Porade. Je tu milión otázok, ktoré by sa mali zadať správcovi dane. Keby sme sa všetci pýtali tam, tak Porada bude neviem o čom.
Ale to si ma len vytočil, preto ti tak odpovedám. V skutočnosti otázku som zadala na FS, problém je že musím čakať a čas ma súri. Preto som sa pýtala.

Ale asi naposledy sa tu niečo pýtam, lebo mi tie tvoje komentáre idú fest na nervy. Ak chceš odpovedať, odpovedz a keď nechceš, tak nechaj tak.
marjankaj No tak to by sme sa museli hodne pýtať, lebo my tú situáciu nepoznáme. A na DU by si to oveľa rýchlejšie vykomunikovala.
A o tom si nepočula, že ak niekto nadobudne občianstvo iného štátu, tak o slovenské občianstvo príde?
A s tým trvalým pobytom to tiež nie je jednoznačné. Väčšinou tu majú ľudia iba jeden trvalý pobyt. Máš potvrdenie o obidvoch trvalých pobytoch? Alebo je to iba domnienka?
Koľko mal príjmy na Slovensku?
Koľko v Dánsku?
Koľko v Kanade?
Mal ešte aj iné príjmy?
O aké príjmy ide?

Nič z toho si neuviedla, tak sa tu nerozčuľuj. Nikto nemá záujem ťahať to z teba ako z chlpatej deky.
avalik Suhlasim s marjankaj, po zodpovedani tychto otazok je potrebne prestudovat prislusne zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia a urcit rezidenciu danovnika - podla rezidencie potom plati dan z celosvetovych prijmov ... lenzebzo zadania ako bolo podane sa to neda urcit ... ak to suri, tak nech sa danovnik obrati na danoveho poradcu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kde podáva daňové priznanie ak má dva trvalé pobyty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.