Zavrieť

Porady

osobná spotreba podnikateľa na základe výdajky zo skladu-kam do KV(D2?)?

treba vystaviť faktúru na SZČO ako občana, aj keď neprichádza k platbe? V JU účtujem storno nákupu tovaru cez uzávierkovú operáciu. ako to treba dať do priznania DPH a KV DPH? ako DPH na výstupe, alebo zníženie odpočtu DPH na vstupe?
V otázkach a odpovediach ku KV DPH som vyčítala, že: "V časti A1 a D2 KV sa neuvádzajú krádeže." To je v podstate podobný prípad, kedy sa vracia odpočítaná DPH štátu, tak by to asi do KV ani nemalo ísť. Ale ako potom dostať vrátenie odpočítanej DPH do priznania v programe MRP?
Naposledy upravil bijou : 27.07.15 at 13:28
veronikasad ide o osobnú spotrebu zo zásob na sklade, alebo účtovanie priamo pri nákupe tovaru ?
bijou veď práve: pri nákupe tovaru-to mi je jasné, že uvediem odpočet ponížený o osobnú spotrebu. Ale neviem ako "zo zásob na sklade". nevie niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    bijou díky za odpoveď, preštudovala som odkaz. Síce je to príspevok z roku 2003, keď ešte kontrolný výkaz DPH neexistoval, ale z toho príspevku som pochopila, že to má byť daň na výstupe a treba vystaviť "doklad o použití" podľa výdajky zo skladu. predpokladám, že by ten doklad o použití mohol byť zaevidovaný v MRP v "ostatných pohľadávkach", odkiaľ by ho potiahlo do D2 kontrolného výkazu a do DP k DPH ako daň na výstupe. Úhradu-bezodplatne-poriešim cez nepeňažnú-uzávierkovú operáciu, pri ktorej zaúčtujem storno nákupu tovaru-teda výdavok mínusom. Uvažujem správne?

    osobná spotreba podnikateľa na základe výdajky zo skladu-kam do KV(D2?)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.