Zavrieť

Porady

IČ DPH uvedené na FA a už nie som platcom DPH

Zdravím Vás, poprosím o radu, čo je to veľká chyba, ak od istého času už nie som platcom DPH (bolo zrušenie registrácie) a nenahlásil som to dodávateľovi a on mi vystavil faktúru, kde je uvedené ešte moje IČ DPH. Je to chyba??
11 komentárov     zbaliť
marjankaj A on na to neprišiel? Tak je to jeho chyba.
Ak ide o dodávateľa z iného členského štátu, tak je to aj tvoja chyba.
marjankaj Hoci toto skôr nedomyslel tvorca toho kontrolného výkazu.
Jan Hrach Je to dodávateľ z tuzemska a neprišiel na to. Takže nemusím mať obavy z nejakých pokút?
marjankaj Pokuta za čo?
Ty predsa nepodávaš DP DPH.
A ak on bude mať zlý kontrolný výkaz, tak to je jeho problém.
marjankaj Ale mal by si mu to povedať. Šak nebuď sviňa-
Žabinka ale IČO ostalo, nie? tak KV by nemal byť u dodávateľa problém, pôjde mu to tak či tak do A1.. a ty by si mal problém, ak by si si odpočet uplatnil, čo si asi neurobil.. tak problém by nemal byť ani na jednej strane..
marjankaj A kde by si mal uplatňovať ten odpočet? Veď DPDPH nepodáva. Či?
A vieš ty ako budú kontrolovať správnosť kontrolného výkazu? Či budú overovať správnosť zadaných IČDPH? Aj keď to bude v tomto prípade k ničomu? Možno za dva roky to tak zdokonalia, že sa z toho zbláznime. Hlavne, že na stránke FS si teraz neviem skontrolovať IČDPH ak bolo pred týždňom zrušené. Alebo ho ešte nemali.
Žabinka nie, veď píšem, že by nemal byť problém..
marjankaj No logicky by nemal byť. Ale kto zaručí, že FS bude postupovať logicky?
Ale mňa problémy druhej strany nemusia zaujímať. U mňa by to bolo OK.
Žabinka tak túto istotu nemáme nikdy..
marjankaj Veď toto je na tom smutné. My sa zákonom musíme riadiť už teraz. Ale ako zákon budú uplatňovať sa dohodnú zrejme až neskôr, možno o dva roky, až niekto "zodpovedný" vypracuje postupy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janacer je offline (nepripojený) janacer

    človek, žena, matka janacer
    Pokiaľ ide o dodávateľa - platiteľa DPH z tuzemska, ten vám vyrúbil DPH, nič vážne sa nestal. Ak ale ide o plátcu DPH regisrovaného v inom štáte a faktúru vám vystavil bez DPH, pretože počítal s vašim samozdanením, tak to je problém, pretože z toho nie je zaplatená DPH ani v štáte dodávateľa ani odberateľa. (otázku koho je to chyba by som neriešila, vy ste mali povinnosť mu nahlásiť zrušenie registrácie k DPH, on si to mal skontolovať pri vystavení faktúry)
    marjankaj Naozaj je to jeho povinnosť? Podľa akého paragrafu?

    IČ DPH uvedené na FA a už nie som platcom DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.