Zavrieť

Porady

Ako zobrazit na PC monitore LCD fotoaparatu pri foteni

Potrebujem, aby som na PC monitore videl pri foteni to co je na LCD fotaku. Fotim vacsinou mensie veci (makro) v interieri a pri praci by bolo super keby som videl priamo to co fotim na monitore. Vedel by som hned posudit vysledok, vymazat fotku a urobit novu. Teraz urobim zopar fotiek a musim ich preniest cez kartu alebo kabel do PC a pozriet vysledok. Je to zdlhavy proces a toto by mi urychlilo pracu.
Neviem ci je to funkcia fotaku alebo je to mozne s kazdym.
Ja mam Panasonic FZ200, ma USB aj HDMI. Ked pripojim fotak cez USB tak sa da sa do rezimu suboroveho prenosu fotiek. HDMI som zatial neskusal.
Ale zrejme na to bude treba aj nejaky software, ktory to umoznuje.
Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nedá sa! Foťák dokáže do PC poslať (resp. PC prijať) len súbory, ktoré sú v ňom uložené na pamäťovom úložisku už v digitálnej forme (obrázok *.jpg, video *.mov) - foťák nemá priamy výstup z CCD na HDMI/USB. Obraz zosnímaný CCD sa musí spracovať vo foťáku do digitálnej formy a uložiť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    faklmen A ktore fotaky to dokazu, ako sa vola ta funkcia.
    misoft Stream, alebo Live Stream. Takže hľadaj s takouto funkciou. Ale foťáky málokedy toto majú - skôr kamery....
    Nandrolon Live stream
    Olympus om d, sony nex r 5...
    misoft Musím ťa sklamať - nemá takúto funkciu.... prečítaj si celý popis poriadne http://www.photographyblog.com/revie...nex_5r_review/
      zbaliť

    brodozz je offline (nepripojený) brodozz

    brodozz
    Pred rokmi som skusal doma funkcie D40 z instalovanym soft.ktory bol na CD,a viem ze som na notasi videl co bolo v hladaciku na D40 a mohol som to tlacitkom na displeji NB aj odfotit,bohuzial nikdy som to prakt.neviuzil takze neviem ci sa dala fotka zvecsovat a mazat,podla mna na zrkadlovkach visej triedy je to mozne.
    faklmen ano, nieco take by to chcelo

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Hdmi bude mozno iba na prehravanie fotiek. Ten fotak nemam, ale asi to nebude mozne. Fotaky, ktore podporuju live nahlad sa tym chvalia az do neba v kazdom popise...

    Ako zobrazit na PC monitore LCD fotoaparatu pri foteni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.