Zavrieť

Porady

Krik o pomoc pri topení? Zabudnite!

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Topenie človeka (tonutí), ako sa človek topí, topiť sa, pomoc topiacemu.

Topenie človeka vo vode prebieha úplne inak, ako sme sme zvyknutí z filmov. Volať o pomoc je to totiž fyziologicky nemožné. Každý z nás pri troche pozornosti pri hladinách vôd, môže inému človeku zachrániť život. Iba si treba všimnúť charakteristické pohyby topiaceho. Tie pripomínajú najskôr šľapanie vody a preto uniká takýto človek podozreniu, že sa nachádza v ohrození života.
Priložené video je dôkazom, že človek sa môže utopiť v tesnej blízkosti rekreantov, a čo je ešte horšie, pod ich pohľadom.


http://detskechoroby.rodinka.sk/dets...a-niekto-topi/ a 1 diskusný príspevok

http://video.idnes.cz/?c=A150728_154...1657_webtv_aki
Usporiadat
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

kukučka
buchač, ty si už úplne ochorel? Rád píšeš o matroši, teraz sa ja teba pýtam, nie si predávkovaný?
Začínaš sa podobať na Karasa, pri určitých osobách krvou podliate oči, hanbite sa obaja.
Kukulka



Ako keby som ja mohol za to, že sprosté príspevky sa u určitých osôb objavujú častejšie / často / skoro vždy



šag nech ich nepíšu = NEBUDEM komentovať



PS

odhadni napr za posledný rok, koľko som ja pridal tém !

v koľkých témach som ja prezentoval ako PRVÝ svoje názory



a ňékerým nedá a nedá pokoj ten čertík - pokušiteľ
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nič si z toho nerob, ja mám dnes rekord, mínuska skoro za každú odpoveď. Niekto sa zabáva, možno jeduje, ktohovie? Jeho vec, mňa to netrápi.
1 1
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

kukučka
Nič si z toho nerob, ja mám dnes rekord, mínuska skoro za každú odpoveď. Niekto sa zabáva, možno jeduje, ktohovie? Jeho vec, mňa to netrápi.
Neobhajuj sprostosti = dostaneš menej mínusiek
(odo mňa teda urkite )
1 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

lacotinka
kukučka
Nič si z toho nerob, ja mám dnes rekord, mínuska skoro za každú odpoveď. Niekto sa zabáva, možno jeduje, ktohovie? Jeho vec, mňa to netrápi.
Neobhajuj sprostosti = dostaneš menej mínusiek
(odo mňa teda urkite )
Nedrb do ničoho, takto nič nepokazíš . Ten debil si mysli, že to pokazí. Ty magor, napíš aspoň prečo?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lacotinka
a z tej sladkej (ak je veľmi sladká) môže byť aj nábeh na cukrovku
He, žeby som jej veľa vypil ? Že som ja neostal radšej pri tom pivečku...

kukučka
buchač, ty si už úplne ochorel? Rád píšeš o matroši, teraz sa ja teba pýtam, nie si predávkovaný?
Začínaš sa podobať na Karasa, pri určitých osobách krvou podliate oči, hanbite sa obaja.
Neviem, bolo aj horšie...
Síce som si pred chvíľkou šľahol dávku, ale tým to nebude určite....ešte nepôsobí.

Začínam ? To mi potom aj lichotíš...u nás dvoch si je ale každý istý, že dostane svoju dávku pravdy (aj keď z nášho pohľadu, ale reálneho) rovno na podnose. Bez okolkov, bez zaobalenia...a aj (občas) bez ľútosti.

Ja sa ale opýtam inak. Nie ste už predávkovaní/é z tých (fakt) konšpiračných bludov Badateľky ?
Lebo ja aj hej. Nezabúdaj aj na to, že Porada ako taká je verejná...a sú aj neregistrovaní jednotlivci, ktorí ju čítajú ... a ak si poniektoré príspevky menovanej vezmú za Písmo, nuž zbohom rodina.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Moja skúsenosť vo všeobecnej rovine je taká, že komu dochádzajú argumenty, resp. nemá informácie a vedomosti, alebo vieru*, začne hovoriť o konšpiráciách, keď sa ukáže, že je to pravda, potom čuší.
* dosaď si čo chceš.
Mal by si rozšíriť svoje obzory. Korela je podľa mňa top poraďáčka a dávať jej iné mená je grobianstvo.
Nečítala som od nej zlú radu, zbytočne sa tu pasuješ za rytiera bez bázne a hany a znevažuješ ju za rady z oblastí, ktoré ty neuznávaš a ktorými sa liečia na svete tisíce ľudí, je toho plný internet, aj videí na YT. Práve tvoje videnie je čiernobiele. Ty proste potrebuješ terč, môj názor.
A o Poradu a jej vplyv sa neboj, tá má svojho majiteľa.
Vlastne som to mala písať v množnom čísle, že Milan?
1 1
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

kukučka
Moja skúsenosť vo všeobecnej rovine je taká, že komu dochádzajú argumenty, resp. nemá informácie a vedomosti, alebo vieru*, začne hovoriť o konšpiráciách, keď sa ukáže, že je to pravda, potom čuší.
* dosaď si čo chceš.
Mal by si rozšíriť svoje obzory. Korela je podľa mňa top poraďáčka a dávať jej iné mená je grobianstvo.
Nečítala som od nej zlú radu, zbytočne sa tu pasuješ za rytiera bez bázne a hany a znevažuješ ju za rady z oblastí, ktoré ty neuznávaš a ktorými sa liečia na svete tisíce ľudí, je toho plný internet, aj videí na YT. Práve tvoje videnie je čiernobiele. Ty proste potrebuješ terč, môj názor.
A o Poradu a jej vplyv sa neboj, tá má svojho majiteľa.
Vlastne som to mala písať v množnom čísle, že Milan?
Aj ja sa môžem pridať k tvojmu komentáru. Korela má nad mieru pozitívne príspevky, o tom niet pochyb. Iba nevedomosť núti človeka odporovať, o tom niet pochýb.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Moja skúsenosť vo všeobecnej rovine je taká, že komu dochádzajú argumenty, resp. nemá informácie a vedomosti, alebo vieru*, začne hovoriť o konšpiráciách, keď sa ukáže, že je to pravda, potom čuší.
* dosaď si čo chceš.
Mal by si rozšíriť svoje obzory. Korela je podľa mňa top poraďáčka a dávať jej iné mená je grobianstvo.
Nečítala som od nej zlú radu, zbytočne sa tu pasuješ za rytiera bez bázne a hany a znevažuješ ju za rady z oblastí, ktoré ty neuznávaš a ktorými sa liečia na svete tisíce ľudí, je toho plný internet, aj videí na YT. Práve tvoje videnie je čiernobiele. Ty proste potrebuješ terč, môj názor.
A o Poradu a jej vplyv sa neboj, tá má svojho majiteľa.
Vlastne som to mala písať v množnom čísle, že Milan?
Podľa mňa nie je korela top poraďáčka. Nejak som si nevšimol, že by sa realizovala v odbornejších témach, ale skôr v diskusných reláciách, ktoré majú malú výpovednú hodnotu.
Výnimku u korely tvoria témy, kde sa prejednávalo niečo okolo psychiky a psychológie. Tiež som ale nepostrehol, že by bola absolventkou VŠ. Mimochodom, ale do alayi (s dvoma VŠ ) teda rúbala statočne.
Ak sa aj zapojí do zdravotnej (hlavne) témy, tak prílohou bolo vždy nejaký linki na všeliakých liečiteľov, psychotronikov a aj toho debila Bádateľa. Pozrel som si posledných 10 stránok v profile a :
http://www.porada.sk/t269015-ma-niek...ml#post2747881
http://www.porada.sk/t259430-zhrubnu...ml#post2747874
PRÁVE to, že je toho plný internet, plno videí...to je to markantné na tom, všetkého veľa škodí.
PRÁVE internet nie raz prispel k tomu, že nie jeden práve po tých informáciách, po sledovaní Yu trubky doslova exol.
Internet pred pár rokmi pre niekoho neexistoval...pre 99 % prispievateľov na Porade to bola krajina neznáma.
Ale čo už, keď je situácia taká ?
http://www.porada.sk/t264689-p34-co-...ml#post2745674
--------------------------------------------
...a k téme ????
Tomuto verím oveľa viac, ako nejakej TOP poraďáčke.
Příznaky:
- tonoucí začíná ve vodě zmateně mávat rukama, cákat a potápět se pod hladinu
- panicky sahá po všem, co se okolo něj mihne (strach o život může způsobit, že v tuto chvíli utopí i toho, kdo se jej pokusí vytáhnout z vody)
- postupně ztrácí síly a v důsledku tonutí a nedostatku kyslíku upadá do bezvědomí
- tělo chvíli „splývá na hladině“, poté se potápí
Pro ZP MV ČR zpracovala Libuše Terezie Vojtová, lektorka první pomoci
https://eforms.zpmvcr.cz/jforum/posts/list/85.page
--------------------------------------------
Pán Boh vám pomáhaj pri radách od Bádateľky...to vám prajú Pat a Mat (ako nás nazvala dotyčná).
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Možno niekomu dôjde zmysel tejto témy až vtedy, ak bude plávať popri niekom, kto ho stiahne pod vodu.
(Už som to musela obrátiť, aby niekto konečne pochopil.)
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

kukučka
Moja skúsenosť vo všeobecnej rovine je taká, že komu dochádzajú argumenty, resp. nemá informácie a vedomosti, alebo vieru*, začne hovoriť o konšpiráciách, keď sa ukáže, že je to pravda, potom čuší.
* dosaď si čo chceš.
Mal by si rozšíriť svoje obzory. Korela je podľa mňa top poraďáčka a dávať jej iné mená je grobianstvo.
Nečítala som od nej zlú radu, zbytočne sa tu pasuješ za rytiera bez bázne a hany a znevažuješ ju za rady z oblastí, ktoré ty neuznávaš a ktorými sa liečia na svete tisíce ľudí, je toho plný internet, aj videí na YT. Práve tvoje videnie je čiernobiele. Ty proste potrebuješ terč, môj názor.
A o Poradu a jej vplyv sa neboj, tá má svojho majiteľa.
Vlastne som to mala písať v množnom čísle, že Milan?
čo v množnom ?
Kamilov je veľa
Ka Mil je iba jeden

terč ?
vyhľadávam v pár témach

ale píšu si to sami / dobrovoľne / verejne

PS
A Korelu ? - tú nebudem komentovať

Ale Cholera, tá píše viac ako 1/3 takých hovadín, že

keby si to napísala na papier a dala zožrať krave, tak ZDOCHNE !!!

PS
Tak ako Kukulka ?
Kedy dáme kavik ???
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Doteraz som si myslela, že Balaton je jedno krásne, plytké, veľké a hlavne pokojné a bezpečné jazero.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/...muz-sa-utopil/
Búrka bola avizovaná, ale ľudia sú nepoučiteľní. Očití svedkovia, čo boli na brehu, iba videli, ako sa blíži jedna na domáce pomery veľká súvislá vlna ako malé cunami, vznikol hromadný šprint k autám.

Koho to zachytilo vo vode, mal pech, ako vidno aj zo správy. Že ľudia podcenili predpoveď počasia, je zrejmé. Ale už sme tak zblbnutí horormi, adrenalínom, že to väčšine ľudí už ani nepríde, že sa vystavuje nebezpečiu.


Pre ilustráciu

hladina 21.7.2015

25.7. 2015 - predminulý víkend
25.7.02015 -
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lacotinka
buchač
Že so mnou niekto nesúhlasí, to ešte neznamená, že nemám pravdu.

Takže sa nemienim ani nejak zvlášť realizovať v nejakej argumentácií...a ver/te, že tých argumentov je viac.
LEN ako príklad dám, že link od Badateľky http://www.porada.sk/t270017-krik-o-...ml#post2753888 pojednáva o topení sa a zachraňovaní v mori - ergo v slanej vode a nie v sladkej.
Lebo kua rozdiel aj medzi týmito dvoma vodami...cca 3 sekundy.
a z tej sladkej (ak je veľmi sladká) môže byť aj nábeh na cukrovku
Je na každom jednom z vás, kto bude mať záujem ako prebieha topenie v sladkej alebo morskej vode, teplej či studenej, všetko vrátane záchrany topiaceho, nájde na googli. Niekto snáď odo mňa očakáva, že tu z témy vytvorím rigoróznu prácu? Niekto má zasa neuveriteľný arogantný prístup k tak závažnému problému.
Koľko hlavne mladých ľudí sa tento rok utopilo iba na Slovensku? Nezačnite tu spomínať alkohol, metlu ľudstva.
Každý by mal vedieť vo vlastnom záujme princípy a znaky topenia, keď už nie kvôli náhodnej udalosti, tak hlavne svojich blízkych.
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

vlado 33
vlado 33
Totižto, stále neviem ako mám postupovať pri požití omamných látok. Mám dotyčnej osobe najprv vyhovoriť jeho konanie, alebo ako? Doteraz som to riešil, že som mu jednu urval, keď sa po mne driapal. Chodím na ryby, niekedy sa my to stáva.
Neviem prečo som dostal mínus. Zachránil som človeka ( nejedného). Potom aby sa tu mali pridávať seriózne komentáre.
Lebo aj slépky čítajú tak prvoplánovo (ako ty píšeš )
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

kukučka
buchač, ty si už úplne ochorel? Rád píšeš o matroši, teraz sa ja teba pýtam, nie si predávkovaný?
Začínaš sa podobať na Karasa, pri určitých osobách krvou podliate oči, hanbite sa obaja.


Taký som zvedavý, či toto bolo



pochvala alebo pokarhanie
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ako tak čítam túto debatu, najlepšie je začať kričať "TOPÍM SA!!!" už keď si človek dáva dole šľapky na brehu, prípadne vyzlieka tričko :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))
- aspoň by bola zaujímavá reakcia ostatných prítomných :-))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Ako tak čítam túto debatu, ....
Štatistiky

Utopení
http://www.minv.sk/?ine-statistiky

Dopravné nehody - mŕtvi
http://www.minv.sk/swift_data/script...ehodovos%C5%A5

Otázka :

Koľko ľudí by sa dalo zachrániť pri dopravných nehodách, ak by ostatní účastníci ovládali poriadne poskytnúť prvú pomoc ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
lacotinka
a z tej sladkej (ak je veľmi sladká) môže byť aj nábeh na cukrovku
He, žeby som jej veľa vypil ? Že som ja neostal radšej pri tom pivečku...

kukučka
buchač, ty si už úplne ochorel? Rád píšeš o matroši, teraz sa ja teba pýtam, nie si predávkovaný?
Začínaš sa podobať na Karasa, pri určitých osobách krvou podliate oči, hanbite sa obaja.
Neviem, bolo aj horšie...
Síce som si pred chvíľkou šľahol dávku, ale tým to nebude určite....ešte nepôsobí.

Začínam ? To mi potom aj lichotíš...u nás dvoch si je ale každý istý, že dostane svoju dávku pravdy (aj keď z nášho pohľadu, ale reálneho) rovno na podnose. Bez okolkov, bez zaobalenia...a aj (občas) bez ľútosti.

Ja sa ale opýtam inak. Nie ste už predávkovaní/é z tých (fakt) konšpiračných bludov Badateľky ?
Lebo ja aj hej. Nezabúdaj aj na to, že Porada ako taká je verejná...a sú aj neregistrovaní jednotlivci, ktorí ju čítajú ... a ak si poniektoré príspevky menovanej vezmú za Písmo, nuž zbohom rodina.
Buchy, ved sa ukludni. Co je konspracne na teme o topeni ? Sirenie poplasnych sprav? To vazne si myslel?
Ci uz ked musis, tak musis? Ty uz si ako antisemita, co otvara kompoty, ci v nich nesedi nejaky Zid.
Musis predsa priznat, ze tato tema moze sposobit, ze nejaka mamicka bude davat lepsi pozor na svoje dieta. A uz len to ze " moze " a bude sa jednat len o jedno dieta znamena, ze tema ma vyznam.

ked budes mat cas prestuduj
http://www.medicalnewstoday.com/articles/196538.php
http://mariovittone.com/2010/05/154/
http://www.rd.com/advice/parenting/8...eone-drowning/
http://www.webmd.com/children/news/2...y-drowning-faq

dal som viac liniek, keby bola nahodou nejaka konspiracna
Naposledy upravil taiko : 07.08.15 at 08:42 Dôvod: preklepy
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
Buchy, ved sa ukludni. Co je konspracne na teme o topeni ? Sirenie poplasnych sprav? To vazne si myslel?
Všeobecne myslené...teda v súvislosti s určitými príspevkami a aj linkami v nich.

Téma o topení sa ?
Tú nejak neriešim. Ako som spomenul, nie som baywotchák...ba dokonca fest mizerný plavec. Teda, ak si si všimol, neriešim samotnú záchranu (išiel by som ku dnu aj so zachraňovaným )...mne išlo o úplne niečo iné.
Konkrétne ide o tie príznaky správania sa topiaceho.

Chápeme sa ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať