Zavrieť

Porady

Začinajúca mzdárka

Poraďte mi prosím, kde by som našla všetky možné podklady a čo všetko si mám preštudovať, keď sa začínam venovať mzdám.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netka
    Poraďte mi prosím, kde by som našla všetky možné podklady a čo všetko si mám preštudovať, keď sa začínam venovať mzdám.
    Ďakujem.
    Najpr sú to zákony : ZP, Zákon o dani z príjmov, potom rôzne príručky pre mzdárku napr. čo má vedieť mzdová účtovníčka, PMPP...

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Tweety
    Najpr sú to zákony : ZP, Zákon o dani z príjmov, potom rôzne príručky pre mzdárku napr. čo má vedieť mzdová účtovníčka, PMPP...
    A myslím,že všetky zákony a dôležité info máš aj tu na Porade a všetko pokope. Tak už len čítať,čítať a čítať.

    iika je offline (nepripojený) iika

    iika
    Nebudem zakladať novú tému, len by som doplnila pred tento názov slovo "pravdepodobne". Asi to v najbližšej dobe postihne aj mňa a neviem nič, pohybujem sa vo všeobecnej rovine. Chcem sa učiť, chcem čítať, ale poraďte, kde začať- nejaké linky na školenia, kurzy, štúdium na VŠ...

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    Podľa mňa vysokú k mzdám nepotrebuješ, ale v každom prípade chodiť na školenia. Pozri sa na toto:
    www.vzdelanie.sk
    Radšej čítať zákony, časopisy a alebo mzdovú účtáreň od Ferlag Dashöfer.
    www.dashofer.sk
    A samozrejme www.porada.sk, čo si už našla.

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    Podľa mňa vysokú k mzdám nepotrebuješ, ale v každom prípade chodiť na školenia. Pozri sa na toto:
    www.vzdelanie.sk
    Radšej čítať zákony, časopisy a alebo mzdovú účtáreň od Ferlag Dashöfer.
    www.dashofer.sk
    A samozrejme www.porada.sk, čo si už našla.

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    Podľa mňa vysokú k mzdám nepotrebuješ, ale v každom prípade chodiť na školenia. Pozri sa na toto:
    www.vzdelanie.sk
    Radšej čítať zákony, časopisy a alebo mzdovú účtáreň od Ferlag Dashöfer.
    www.dashofer.sk
    A samozrejme www.porada.sk, čo si už našla.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    mona.na
    húha, niečo tu nie je v poriadku. Trojnásobila som svoju odpoveď.
    Prepáčte!!!
    Môžeš si vymazať tie dve zbytočné príspevky cez "uprav", zaškrtni si vymazať a potom zmiznú.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zadaj si text do vyhľadávania - začiatok podnikania, a uvidíš koľko liniek sa Ti ponúkne.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    katkaj
    A myslím,že všetky zákony a dôležité info máš aj tu na Porade a všetko pokope. Tak už len čítať,čítať a čítať.
    Áno, Porada je úplne najlepšia .

    monikast je offline (nepripojený) monikast

    monikast
    chcem sa poradiť ako vypočítam dovolenku 2012 zamestnancovi,ktorý pracuje vo firme v nepretržitom prac. rozvrhu 11,25 hod. Je na dobu určitú do 18.11.2012

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monikast Pozri príspevok
    chcem sa poradiť ako vypočítam dovolenku 2012 zamestnancovi,ktorý pracuje vo firme v nepretržitom prac. rozvrhu 11,25 hod. Je na dobu určitú do 18.11.2012
    Záleží od toho, kedy nastúpil, a aký je jeho ročný nárok či 4 alebo 5 týždňov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monikast Pozri príspevok
    chcem sa poradiť ako vypočítam dovolenku 2012 zamestnancovi,ktorý pracuje vo firme v nepretržitom prac. rozvrhu 11,25 hod. Je na dobu určitú do 18.11.2012
    môžeš byť konkrétnejšia ? 11,25 hod. denne ? Týždenne ? Koľko smien týždenne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.