Zavrieť

Porady

Aké sú možnosti v podpore v podnikaní?

Dobrý deň, zaujímalo by ma aké su na Slovensku možnosti v podpore v podnikaní? Nemyslím tým príspevok z úradu práce. V okolitých štátoch, je možnosť založenia sro od 1 eura. Tiež je tam podpora ( finančná ) zo zdrojov EU, keď je dobre vypracovaný marketingový plán. Existuje aj také niečo v SK? Pýtal som sa na úradoch, ale nič mi k tomu nevedeli povedať :/ Tiež ma zaujíma ako je to so start-upmi, existuje nejaký finančný príspevok? Veľa som o tom čítal, ale dostal som sa, len k neuplným informáciam a som z toho ešte viac zmätený :/ Ďakujem pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Poskytujeme služby v oblasti: Poradenstvo pri predaji firmy. Oceňovanie firiem. Tvorba business plánov a finančné analýzy. ...viac pre_podnikanie
    Nástroje na podporu podnikania síce existujú, ale nie sú aktuálne združené priamo pod jednou inštitúciou, nie je k tomu spravený príslušný marketing a tiež tieto formy podpory nie sú automaticky nárokovateľné. Preto ani nikto nedá úplne komplexnú odpoveď.
    Aktuálne však pre startupy bol schválený program, ktorý zastrešuje Slovak Business Agency a aktuálne beží výzva Startup pool. Viac tu:
    http://www.sbagency.sk/startup-sharks-0#.Vcc06PmWnSg
    a tu:
    http://www.sbagency.sk/vyzva-na-prih...s#.Vcc08_mWnSh
    Aktuálne vládou schválený program predpokladá aj zakladanie tzv. jednoduchých akciových spoločností, plus iné kroky na podporu startupov.
    Iné možnosti pre startupy predstavuje program EU Jeremie cez záručné programy bánk a financovania startupov cez niektoré investičné fondy. Takéto financovanie však nie je nárokovateľne a závisí na investičnom rozhodnutí fondového manažéra.
    flamyer Dobrý deň, dakujem pene za odpoved, zistil som ze nastroje pre podnikanie, nie su zdruzene pod jednou instituciou, ale neexistuje u nas ako v Rakusku, Polsku, Madarsku, sro od 1 eura a vyhody???
    Na koho, resp. na aky urad sa mam obratit kedf chcem zacat startup , nemyslim podpora v podnikani ak som nezamestany, ale priamo, legislativa?! Vdaka
    Consultix Sro so zakladnym imanim 1 EUR bola podla mna jedna z najvacsich hluposti z legislativnych navrhov minuleho roka.
    Kompletnu legislativu najdes v elektronickej sbierke zakonov na www.slov-lex.sk Ak chces poradenstvo ohladom zacatia podnikania, tak sa obrat na vyssie spominane Slovak Business Agency, alebo na firmu, ktora sa zaobera podnikatelskym poradenstvom.

    Aké sú možnosti v podpore v podnikaní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.