Zavrieť

Porady

Platiť preddavky na daň pri pozastavení živnosti ?

Za rok 2013 vyšli platiť FO preddavky na daň. DP bolo podane v predĺženej lehote 30.6.2014. Teda 1. preddavok mal zaplatiť 30.9.2014.

Ale ešte pred podaním priznania k 1.3.2014 pozastavil činnosť až do 28.2.2017.

Na základe toho by teda žiadne preddavky platiť nemal.Teda podľa mňa. A aj podľa pracovnicky DÚ , ktorá mi to telefonicky tiež takto povedala.
DP za rok 2014 bolo podane v predĺženej lehote 30.6.2015. Vyšiel preplatok, ktorý som žiadala vrátiť.
Ale došlo rozhodnutie, že preplatok započítavajú s nezaplateným preddavkom na daň.
Ja som však presvedčená že nemal platiť preddavky. Mám podať odvolanie, alebo má daňový úrad pravdu?

Ešte som sa na to pozrela a už si nie som istá. Ak by prerušil živnosť ešte koncom roka 2013, tak by nemusel platiť určite. Taký prípad je opísaný aj na stránke FS. Ale keďže prerušil až v roku 2014, tak tam môže byť ten dôvod, že mal platiť?

Vie mi to prosím niekto vysvetliť?
Naposledy upravil mariana11 : 12.08.15 at 09:19 Dôvod: Doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Platiť preddavky na daň pri pozastavení živnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.