Zavrieť

Porady

Ktorá značka chladničky je dobrá?

Ahojte. Potrebujem kúpiť novú chladničku s mrazničkou, viete mi poradiť, ktorá značka je najlepšia? Ja som pred siedmymi rokmi kúpila Candy, očakávala som, že to dlho vydrží. Teraz už nechladí resp. chladí veľmi málo. Volala som opravárovi ale ten mi povedal, že Candy on opravovať odmieta, lebo to je veľmi zlá značka, vydrží to tak 5 rokov a keď mne vydržalo 7, to je už úspech. V minulosti opravoval Candy chladničky, ale ono sa to aj potom stále kazilo, mal z toho len reklamácie a tieto chladničky už opravovať odmieta. Tak teda musím kúpiť novú. Moja mama má Elektrolux, má ju už roky, neviem presne koľko, ale už veľmi dlho. Známy má tiež Elektrolux, pokazilo sa tam niečo po 20-tich rokov, zavolal opravára a ten mu to opravil a zas funguje. Takže táto značka mi príde dobrá, ale. Počula som, že chladničky, čo sa vyrábali v minulosti bola oveľa lepšie, ako tie, ktoré vyrábajú dnes, a to aj tá istá značka. Že teraz to robia naschvál tak, aby tá chladnička (a nielen chladnička, akákoľvek elektronika) vydržala len dokým platí záruka max. ešte nejaký nedlhý čas po tom a potom aby sa to pokazilo, aby museli ľudia kupovať nové. Tento opravár mi odporučil Zanussi, takže rozmýšľam aj o tej. Kúpa novej chladničky je ale dosť veľká finančná investícia, aspoň teda pre mňa, keďže nezarábam nejak veľa, preto by som chcela kúpiť naozaj dobrú chladničku, ktorá vydrží dlhé roky. Preto som sa rozhodla, že sa skúsim poradiť aj tu, či má niekto skúsenosti, alebo sa v tom vyzná, možno sa tu nájde niekto, kto sa tým zaoberá, kto to predáva alebo to trebárs opravuje alebo tak. Veľkostne by to mohlo byť niečo takéto https://www.mall.sk/volne-stojace-ko...1aow2?v=671180 a či bude mať mrazák hore alebo dole nie je dôležité. Cenový strop tak do 300 eur, max. 350. Ďakujem za rady.
greenleader Odporucam pozriet si skor nejaky test chladniciek napr. z dTest a neriadit sa zovseobecnovanim znaciek a ich produktov. Len si vezmi automobily.. kupis si Skoda Fabiu ale aj Superb a rozdiel enormny.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

evuš je offline (nepripojený) evuš

evuš
Asi Ťa sklamem, ale každý Ti bude tvrdiť asi niečo iné, podľa vlastných dobrých či zlých skúseností...moja skúsenosť je, že akýkoľvek takýto spotrebič do domácnosti /chladnička, pračka, žehlička.../ má životnosť 3-5 rokov.....staršie spotrebiče majú zvyčajne vyššiu spotrebu vody, el. energie a pod....
Kabaka123 tak tak tak...ani renomované značky už nie sú to čo bývalo...
bettylou samozrejme, vývoj nezastavíš
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Katka01 Ďakujem všetkým za odpovede. Prečítala som si dve ďalšie diskusie na túto tému a tiež som pozerala v dTeste, ktoré majú najlepšie hodnotenie. Greenleader, máš úplnú pravdu v tých značkách, tak napr. jedna chladnička Whirpool v tom teste dosiahla najviac bodov, iná rovnakej značky sa umiestnila predposledná s hodnotením nedostačujúca. Horšia je už len istá Candy s 9%. Dobré výsledky tam majú niektoré Whirpool, Samsung, Liebherr, jeden Elektrolux a dve Bosch. Zanussi skončil až v kategórii uspokojivo 47 až 59%. Rozmýšľam nad tou lacnejšou Bosch, je síce aj tak drahšia ako som chcela investovať - 559 eur, ale Bosch mám aj umývačku riadu, mám ju už cca. 14 alebo 16 rokov, už neviem presne ale je stále dobrá, nikdy s ňou nebol najmenší problém. Je to Bosch KGE36AW42 čo sa mi ľúbi. Viete čo je to funkcia No Frost? Je to to, že v chladničke sa nebude nič mraziť? Lebo tá, ktorú má mama, Elektrolux, tak to čo sa tam dá úplne dozadu, to sa zvykne zmraziť, ak je to niečo tekuté, tak je z toho ľad. Táto Bosch má No Frost, tak ak by to takto nemrazilo v chladničke ale len v mrazáku kde má, bolo by to len super.
erik555 Bosch KGE36AW42 tato ma NO FROST? a kde je o tom pisane??? ...tato komb. chladnicka je normal a ziadne NO Frost! Chladiaca cast je samoodmrazovacia, co znaci, ze namrazena zadna stena sa odmrazi a voda steka dole zliabkom do otvoru. Mraznicka ma LowFrost, co znamena, ze sa tam sice bude tvorit namraza, ale pomalsie, kedze vyparniky su za plastovymi stenami...navyse manualne odmrazovanie bude jednoduchsie, ako ked su vyparniky v priestore mraznicky.
NO FROST znamena, ze mraznicka ma aj odsavanie pary/ vlhka a tym sa netvori namraza. Full No Frost je odsavanie aj v chladnicke.
Katka01 Ďakujem za vysvetlenie. Ja sa v chladničkách vôbec nevyznám, tak už mi je zas niečo jasnejšie.
  zbaliť
korela Bez hanby uvediem, že za 42 r. sme mali iba chladničku Calex so samostatnou malou mrazničkou (tá odišla oveľa skôr kvôli lajdákovi vo výrobe pri vytváraní tepelnej izolácie, inak všetko fungovalo ako malo a vydržala by aspoň toľko ako chladnička) a potom Bosch, na tú zn. nedá mng dopustiť.
Prvá práčka Zanussi vydržala v štvorčlennej domácnosti cca 27 rokov s malou opravou, zvládol to mng, ani u nej sme sa nestretli s plesňou, potom Bosch doteraz. Čo je pleseň v práčke, to nepoznám.

Chladnička je antibakteriálna, neviem, či sa dnes už všetky nevyrábajú s touto vlastnosťou, a samozrejme no frost.

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

bjuty smis
A co takto skusit najprv vymenit opravara a az potom, ak treba chladnicku??
bodliak Predpokladajme, že tá nová má už 3 roky (2015) a opravár už na dôchodku, tak toto je rada pre tretiu v poradí?
bjuty smis Jeden nikdy nevie....ňáko mi to vyskočilo ..
A čo ked je váhavá...

sito je offline (nepripojený) sito

sito
Dnes, des. Každá kúpa akéhokoľvek tovaru je kúpa mačky vo vreci. Spätne, hovädzie mäso z Poľska. Vajcia z nitroninom, Auta si nízkou emisiou. rozdielna kvalita rovnakých výrobkov v EU, Šmejd ... sa predáva, predávajú, obchodujú všade.

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

vlado 33
Ďalej som nečítal, iba po Candy. Nemáš toľko peňazí, aby si kupovala lacné veci. Je pravdou, že aj renomované značky znižujú kvalitu, ale odrazí sa to aj na cene. Jedine Miele, Elektrolux, Whirlpool. Zanussi, Bosch, Elektrolux sú tak spojené, že kúpiš mačku vo vreci. Ale to iba v dobrom hovorím, nedám na nich dopustiť.
Naposledy upravil vlado 33 : 09.12.18 at 18:41
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
misoft Ak reaguješ na "Katka01".... tak jej nová chladnička má už určite tri roky....
vicktor Rodicom stara Calexka vydrzala 50 rokov a do srotu isla len pre rekonstrukciu bytu.
Nam Siemens odisla po 8 rokoch, Electrolux po piatich.
vlado 33 Veď hej, aj mne vydržala 25 rokov. Ako nová zožrala 2kw za 24 hodím. Koľko zožrala po desiatich rokoch? Možno ešte raz toľko. Ja som svojú vyhodil kvôli spotrebe energií, bola funkčná.
  zbaliť

Ktorá značka chladničky je dobrá?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.