Zavrieť

Porady

Doručovanie pošty

Chcem sa opýtať na doručovanie pošty.

Ku všetkým úradným podaniam uvádzam korešpondenčnú adresu, na ktorej bývam, aj sa zdržiavam a preto žiadam doručenie pošty tam. Jedná sa o dôležité rozhodnutia. Niektoré mi opakovane napriek tejto skutočnosti ( viem ju aj dokázať, že na všetkých mojich podaniach je uvedená korešpondenčná adresa ) neboli doručené a tak sa nie mojou chybou, či nedbalosťou stali niektoré rozhodnutia právoplatné bez mojej možnosti sa k rozhodnutiam vyjadriť.

Jedno rozhodnutie nadobudlo takýmto spôsobom právoplatnosť 31.7.2015... myslím si však, že mám právo sa k tomu vyjadriť do 1 mesiaca a napadnúť nesprávne doručovanie. Poradí mi niekto, ako môžem postupovať? Ďakujem.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 K tomu je velmi tazke sa vyjadrit, ak neuvedies, o ake rozhodnutie akeho organu a v akej veci islo ...
Na poste v mieste TP existuje moznost zadat doposielanie posty na inu adresu - to mas aktivovane?
annie3 ivka70... a vieš, že doposielanie je spoplatňované?

To mám platiť 2x?.... Box na pošte, kde mám korešpondenčnú adresu a ešte aj doposielanie???
Čo je to za sprostosť, pýtam sa?

Ak nevieš odpovedať na to, na čo som sa pýtala, prečo píšeš?.

Len pre Tvoju informáciu. Na korešpondenčnej adrese bývam 7 rokov. Zo všadiaľ mi posielajú a doručujú poštu na korešpondenčnú adresu, ktorú uvádzam vždy vo všetkých podaniach. Nik s tým nemá problém... problém vyvstane len vtedy, keď niektorý úrad potrebuje, aby si niečo nedostala, aby si nemohla reagovať. ( Ono to nerobí úrad, robia to ľudia pracujúci na tom ktorom úrade, ktorí pomáhajú tým, ktorí majú maslo na hlave, alebo sami majú to maslo na hlave ). Lenže keď títo ľudia mali vedomosť o tom, kde žiadam zaslať rozhodnutie ( nech to žiadam od akéhokoľvek úradu ) tak to rozhodnutie musia poslať tam. Pokiaľ nie, dá sa postup zasielania pošty napadnúť... či?
ivka70 Viem, ze je to spoplatnovane, ale ak to nevies vyriesit inak ... je to riesenie
skor box na poste mi pripada zbytocny, ak mas inu adresu, kde postu preberat mozes
a co sa tyka toho napadnutia zasielania .. plati ta prva otazka ...ake rozhodnutie z akeho uradu .... niektore mozu mat predpisanu komunikaciu na adresu TP
Peggynka Úradné zásielky sa nedoposielajú :
Článok 57 (Poštové podmienky) - Doposielanie zásielok
(1) Na žiadosť adresáta, ktorý svoje oprávnenie preukáže (občania podľa Čl. 47 a organizácie podľa Čl. 41 ods.8 písm. a)), pošta doposiela jeho zásielky na oznámenú adresu; doposielanie môže adresát obmedziť len na určité druhy zásielok. Úradné zásielky (Čl. 79, ods. 3) sa nedoposielajú.
annie3 Peggynka... ďakujem. Aj kvôli tomu som si zriadila box na prechodnej adrese, aby som vedela dokázať každú poštu ktorá na túto poštu prišla. Každú zásielku si preberám a pošta je dôveryhodný svedok. Čo na túto poštu nebolo nikdy zaslané, toto som si nikdy nemohla prebrať. Preto doručovanie na inú adresu nemôže byť platné, ak v mojich podaniach bola dokázateľne uvedená korešpondenčná adresa, kde má byť po vydaní rozhodnutia úradná zásielka zaslaná.
Vychádzam z logiky. Aký zákon o tom hovorí, zatiaľ neviem.
annie3 ivka70 ... je úplne jedno z akého úradu je úradná zásielka posielaná. Pokiaľ uvedieš vo svojom podaní korešpondenčnú adresu, (akýkoľvek orgán, úrad, súd ) je POVINNÝ ju akceptovať, zvlášť, keď v tej veci ju už predtým akceptoval. Moja osobná skúsenosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    annie3 Peggynka... ďakujem pekne. Veľmi užitočný link (y) preštudujem ho celý.
    annie3 Peggynka... ešte malý dotaz. Môžem do súkromnej pošty? Tu to nechcem rozpisovať.
    Peggynka Môžeš
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.