Zavrieť

Porady

PC nenacita ikonky ani spodnu listu.

Dobrý deň, mám jeden problém keď zapnem PC tak sa mi nenačítajú ikonky ani spodná lišta.Ešte pred tým ako sa mi toto začalo diať tak vždy keď som vypínala PC tak mi hodilo modrú obrazovku,a reštartoval sa tak som ho vypínala ručne. Po pár dňoch sa stalo že sa mi nenačítajú ikonky ani spodná lišta.A ešte keď ho zapnem tak mi tam niečo vypisuje a pýta aby som stlačila F1. Prosím poradíte mi čo s tým ?
8 komentárov     zbaliť
misoft Problémy s bootovaním, problémy s OS. Skúsiť pomocou inštalačného média dať opraviť systém.
Modrá obrazovka BSOD - problémy s hardware - niečo v PC nem dobré.
Kabaka123 ak chce aby si stlačila F1, tak chce, aby si sa na jeho problém pozrela cez BIOS... je to niečo systémové - pomohla by tá hláška ktorú vypisuje...boli by sme múdrejší...
misoft Pri štarte "press F1 to continue" - problémy s bootovaním - nevie z čoho má bootovať...
monalex ok tu je : Warning!!! The previous performance of overclocking is failed, and the 0085 system is restored to the defaults setting.
PRESS F1 TO RESUME
misoft Takže sme múdrejší... Že si sa ty "hral" s pretaktovaním!
Máš nastavené vyššie taktovanie FSB, než je únosné, PC to zistí a preto žiada F1, aby si pokračoval a on sa podtaktoval.
Riešenie - reset BIOSu do defaultných hodnôt.... Ako sa to robí, nájdi si buď tu, alebo na nete....
monalex este predtym ako mi to zacalo vsetko robit bol PC v oprave lebo mi instalovali ovladac grafickej karty a ako mi ho doniesli naspäť tak mi pri vypinani zacalo hadzat modru obrazovku, mohli tam nieco pokazit?
misoft Mohli.... nesprávne nainštalovaný ovládač, nesprávny ovládač, možno update BIOSu robili, nastavovali BIOS....
Jednoznačne to asi domrvili v tom "servise"... diletanti....
Pretože, pokiaľ všetko správne urobili, nemalo by vyhadzovať BSOD bez dôvodu... a to F1 pri štarte s warningom o overckockingu, problémy pri vypínaní - na to ukazujú, že neurobili dobrú prácu. I servis by mal mať na svoju prácu istú záruku. Obráť sa opäť na nich a presne im popíš, čo to stvára...vrátane varovaní a výstrah. Ak sa ti podarí aspoň BSOD vyfotiť, z popisu sa dá zistiť i to, čo to spôsobuje..
Dole často píše v Technical Information - čo to sposobuje a kód chyby - príklad:
http://vignette1.wikia.nocookie.net/...20120918163612
Kabaka123 tak to, že si mal PC v servise a že Ti to odvtedy robí si mal povedať hneď...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    PC nenacita ikonky ani spodnu listu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.