Zavrieť

Porady

Zaradenie do platovej triedy odborneho zamestnanca na ZS

Dobry den, potrebujem vediet v akej platovej tarife ma byt zaradeny odborny zamestnanec skolsky specialny pedagog (9,10,11, resp.12)???
Nakolko platova trieda sa u odoborneho zamestnanca neudava a je stale 2.. Alebo sa mylim??

Mam ukonceny II st VS, ucitel TEV-ETV a rozsirujuce studium specialnej pedagogiky. Ukoncil som to v roku 2008, takze sa na mna este vztahuje zakon ze mam uznanu I atestacnu skusku. Mam 16 r ped. praxe. Je mozne, ze sa mi neuzna cela prax, ked budem zaradeny ako odborny zamestanec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pozri zakon 553/2003

    - k platovej triede pozri § 5 ods. 11 - zaradenie podla dosiahnuteho karieroveho stupna.
    Karierove stupne najdes v zakone 317/2009 o pedag. zamestnancoch.
    Ak vies karierovy stupen tak platovu triedu si najdes v 341/2004 Z. z. - Nariadenie o katalógoch pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme - priloha 1, cast 17.
    vsetko najdes v aktualnom zneni na stranke www.zakonypreludi.sk

    - k pracovnej triede pozri § 5a zakona 553/2003

    - v § 6 su platove stupne ... tam sa dozvies o zapocitanej praxi
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    drpaolo toto mam precitane, ale prakticky potrebujem vediet, kde ma maju zaradit...Udajne do 9 platovej triedy a 2 pracovna..ja si myslim ze do 11...nakolko mam I. atestacnu skusku.
    avalik Ak mas 1. atestaciu na specialneho pedagoga tak mas byt zaradeny do karieroveho stupna odborny zamestnanec s prvou atestaciou - specialny pedagog ... a z toho vyplyva podla katalogu 11. trieda a 2. pracovna trieda podla zakona
    drpaolo Dakujem pekne, uz som spokojnejsi, len este toto vysvetlit vyssie... :-)
    I kde neviem, ci moje rozsirujuce studium specialnej pedagogiky, ktore v mojom pripade plati ako nahrada I. atestacnej skusky(nakolko som to stihol do roku 2009) mi uznaju..
    avalik Pozri § 61 - prechodne ustanovenia zakona 317/2009
    drpaolo Ahoj, pisal som ti SS, neviem ci dosli??
      zbaliť

    Zaradenie do platovej triedy odborneho zamestnanca na ZS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.