Zavrieť

Porady

prijatá faktúra a kontrolný výkaz

pri kontrole DPH som zistila, že mi nejako vypadla faktúra dodanie 30.4. nemám ju ani v apríly ani v máji, je to suma 9,66 dph. O túto sumu mala byť menšia DP. mám podať dodatočné? dík
veronikasad prijatá alebo odoslaná faktúra ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ak sa jedná o prijatú faktúru, nič sa nedeje, DPH môžeš uplatniť do konca roka..
    Zákon o DPH §51
    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d).

    Čo sa týka KV, pri nahadzovaní fa z 4/2015 napríklad v 8/2015 ako Dátum dodania uvedieš dátum z faktúry, tedy 4/2015..
    Naposledy upravil Žabinka : 27.08.15 at 08:36

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    uplatniť odpočet DPH pri zaúčtovaní faktúry,(čiže až teraz) a do KV uviesť dátum dodania z faktúry, t.j. 30.04.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica to ja viem ale ja ju mám zaúčtovanú s májovým dátumom a po nej už sú zaúčtované ďalšie faktúry, toto sa mi ešte nestalo, vždy kontrolujem aj niekoľkokrát. Môžem ju nechať zaúčtovanú s tým poradovým, číslom len zmením dátum zaúčtovania na augustový? dík
    kn-alka zaúčtovanú necháš tam, kde je, len DPH si odpočítaš v 8 mesiaci

    odpočet DPH a účtovanie už nemusia byť v tom istom období
    yvica takže nevadí aké má číslovanie faktúra, čiže s číslom 15076 môže byť zaúčtovaná za faktúrou 15153? dík moc
    kn-alka tak ako teraz? už ju máš teda zaúčtovanú, alebo nie?

    aký používaš soft? zmeníš len dátum DPH, nie dátum zaúčtovania.
    JAJA11 tak ako radí kn-alka, treba si ju len uplatniť v augustovej DPH. Nie je povinnosť uplatniť si vtedy keď prišla, zákon hovorí, že musí byť uplatnená do konca kalendárneho roka..... takže len zaradiť do DPH s augustovým dátumom uplatnenia a s dátumom vzniku DP v apríli :-)
      zbaliť

    prijatá faktúra a kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.