Zavrieť

Porady

Ak je v zákone uvedené do 10 kW, tak do intervalu patrí aj rovných 10 kW?

Konkrétne § 15a zákona 609/2007 hovorí, že malý výrobca elektriny je zariadenie s inštalovaným výkonom do 10 kW. Naše zariadenie má výkon 10 kW. Sme malý výrobca podľa § 15a?
lubko6394 To máš FVE alebo čosi iné ?
topper1 Je to FVE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    V danom prípade je ustanovenie zákona terminologicky nepresné, takže zákon nezodpovedá požiadavkám podľa legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Za daných okolností odporúčam obrátiť sa na ministerstvo, ktoré má zákon v gescii, so žiadosťou o autentický (autorský) výklad.
    Peggynka Ministerstvo hospodárstva odpovedalo mne,že nie je kompetentné vykladať zákon A v linku od topper1 sa malo vyjadriť k tomuto,že 10kW tam už nepatrí.
    Ing. Ľubomír Janoška Čo k tomu dodať? Keď súd narazí na blbosť, obráti sa na autora a bude sa ho pýtať, ako to myslel. čiže ho požiada o autentický výklad.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%B...8pr%C3%A1vo%29
    http://referaty.atlas.sk/odborne-hum...7/vyklad-prava
    atď...

    alebo tiež
    "Zlý zákon sa nedá dobre aplikovať" - prof. Plank.
    topper1 dakujem, mám rovnaký názor....colný úrad si to ale nemyslí. Prikladám aj odkaz na jeden článok:
    http://energia.dennikn.sk/redakcny-k...noduche/17484/

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja si pamätám zo školy,že nás učil matematikár,kde končí "do" a bolo to tak,že 10kW už v tom nie je.Ale v praxi je to inak,aj pri vypisovaní dovolenkových lístkov kvôli tomu pridali na tlačivo:Nástup do práce dňa...alebo ak je to myslené "vrátane",tak sa to dopisuje.Čo sa týka zákonov o energetike,to je španielska dedina,ktorá sa zneužíva na chytení výrobcov elektriny do pasce (viem o tom svoje).Aj distribučky si vykladajú zákon po svojom (nemajú na to právo) a nič sa nedeje.Na Slovensku nestačí,že viete čítať,na Slovensku potrebujete vedieť,ako to naši draho platení poslanci mysleli
    Janiela Okrúhla zátvorka (0,10) - v intervale sú čísla od O do 10 bez tých dvoch čísel , ostrá zátvorka <0,10 > od 0 do 10 aj s číslami 0 a 10.
    Tak nás učili na matematike. :-)

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ja som mal vo všetkých papieroch súčet maximálnych výkonov meničov 3 x 3 500 teda 10 500 W. Minulý rok som si to zmenil podľa panelov na 9,870 kW takže som pod. Skús sčítať panely, možno máš to isté.
    Naposledy upravil lubko6394 : 31.08.15 at 07:39 Dôvod: kW namiesto W
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacotinka " Dnes 07:48
    lubko6394
    Ja som mal vo všetkých papieroch súčet maximálnych výkonov meničov 3 x 3 500 teda 10 500 kW

    10 Megawatt je slušná elektráreň na súkromníka

    PS1
    A takto to vyzerá, keď sa nejaký strojár d.be do elektriny

    PS2
    Neznalým :
    Ja som naopak
    elektrikár a dr.em sa aj do strojariny
    aj stavariny
    (stredná - silnoprúd
    VŠ - strojarina
    prvé zamestnanie : investičák (6 rokov ) )
    lubko6394 No bóže, však som sa sekol len o kilo. Rýchlejšie píšem ako rozmýšľam nad jednotkami. Inak tých 10,5 kW z meničov mi do papierov vniesol elektrikár. 9,87 som si zmenil až po rokoch ja a chvalabohu mi to URSO uznalo.
    lacotinka kilo hore dolu = ako pri krumpľoch
      zbaliť

    Ak je v zákone uvedené do 10 kW, tak do intervalu patrí aj rovných 10 kW?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.