Zavrieť

Porady

spalovanie drevotriesky

Chcem sa spytat ma niekto skusenosti so spalovanim drevotrieskovych dosak v kotly ci splynovacom kotly na drevo ? viem ze sa to moc neodporuca kvoly lepidlu a zanasaniu ale pocul som ze niekto uspesne s tym kuril celu zimu...ma niekto osobne skusenosti ? dakujem
korela Máš záhradu, pestuješ v nej niečo, chováš niečo alebo susedia v záhradách?
buchač korela (Dnes 21:51) Máš záhradu, pestuješ v nej niečo, chováš niečo alebo susedia v záhradách?
=======================
Aká je pointa v otázke ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    V zmysle zákona č. 223/2001 Z. z. o odpadoch v znení neskorších predpisov za nakladanie s komunálnymi odpadmi (TKO) a s drobnými stavebnými odpadmi (DSO), ktoré vznikli na území obce, zodpovedá obec. Náklady na činnosti nakladania s TKO a DSO (ich zber, prepravu, zhodnocovanie a zneškodňovanie) hradí obec z miestneho poplatku za TKO podľa osobitného predpisu. Pôvodca odpadu, teda každý občan, je v zmysle zákona o odpadoch povinný nakladať, alebo inak s nimi zaobchádzať v súlade s platným Všeobecne záväzným nariadením a je tiež povinný:
    - zapojiť sa do systému zberu TKO v obci,
    - užívať zberné nádoby zodpovedajúce systému zberu TKO v obci
    - ukladať TKO, alebo ich oddelené zložky a DSO na účely ich zberu na miesta určené obcou a do zberných nádob a vriec zodpovedajúcich systému zberu v obci.
    V zmysle zákona je každý, kto zneškodní odpad alebo zhodnotí odpad v rozpore s týmto zákonom (napr. spaľuje odpad), uloží odpad na iné miesto než na miesto určené obcou (napr. založí „čiernu skládku“) sa dopustí priestupku, za ktorý môže obec uložiť pokutu do 165,96 €.
    Pri spaľovaní napr. v peci, kotli alebo na ohnisku môže vznikať viacero nebezpečných škodlivín a jedov.

    Drevotrieska, starý nábytok - pri výrobe drevotriesky sa môžu ako tmeliaca látka používať formaldehydové živice. Pri horení sa rozkladajú a uvoľňuje sa formaldehyd a fenoly. Formaldehyd väčšinou zhorí, fenoly unikajú do ovzdušia. Sú to nepríjemne zapáchajúce jedy so silným dráždivým účinkom. Pri pálení starého nábytku môžu z použitých náterových hmôt vznikať ďalšie škodlivé látky.
    ----------------------------------------------------

    Takže v súvislosti s vyššie uvedeným by som (sám za seba) povedal.
    Dlabať na TVOJ kotol a aj komín...

    ALE iné je dôležitejšie.
    Myslíš, že tí susedia by boli spokojní a aj radi, ak by mali dýchať ten bordel ?

    TIEŽ dôležité.
    Tým zanášaním kotla je oveľa vyššie riziko vzniku požiaru v komíne. Pokiaľ vyhorí tým nejakým požiarom "len" ten Tvoj kotol, komín, strecha...? Že potom hasiči na to položia niekoľko hektolitrov vody ?...nuž to je len Tvoj problém.
    ALE ak by červený kohút preskočil zo strechy na strechu a prípadne pokračoval aj ďalej ??? Nuž to by bol teda iný problém...a ak by nemali susedia a aj Ty náležitú poistku, tak sa nedoplatíš....a možno by Ti niekto aj ublížil.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Mám osobné skúsenosti.Bývam v tesnej blízkosti stolárov a hádaj,čo cítim v zime a na jeseň keď vetrám?Viem veľmi dobre aký je to humus,keď horí drevotrieska a úplne súhlasím s buchačom
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Fakt - nie je to radosť čuchať formaldehyd pri spaľovaní..... je karcinogénny....
    buchač peter

    V obci, kde mám chalupu ešte ani cigáni nepália drevotrieskou...
    Niet nad vôňu bukového, dubového a či brezového dreva v krbe.
    korela Prečo na nich nezavoláš hygienu? Im to ľahko dokážu, pretože spaľujú svoj materiál.
    Môj sused si už mnoho vykurovacích sezón na zimu zaobstaráva staré okná po výmenách za plastové a rôzny iný odpad vrátane starých olejov a pod.
    Odporúčam prejsť tému http://www.porada.sk/t143696-p2-prob...cny-smrad.html, zrejme za ten čas poniektorí prispievatelia v nej dozreli, si všimni tie poraďácke nicky, naše stálice, ako radili.
    Ja ten smrad necítim iba pri vetraní, ja ho mám v byte vždy, keď zakúria a nemám ho ako dostať preč.
    buchač korela (Dnes 22:02)
    Odporúčam prejsť tému Problem so susedmi - vecny smrad, zrejme za ten čas poniektorí prispievatelia v nej dozreli, si všimni tie poraďácke nicky, naše stálice, ako radili...
    =============================
    Ak myslíš na mňa, tak sa tak mýliš, až je to hrôza...dast ist hrúzen !!!
    -------------------------------------------
    Prečítaj si ešte raz moje príspevky v danej téme a pouvažuj.
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    aký je ventilátor odťahový či tlačný?.
    technológia spaľovania v splynovacom kotly oproti klasickému šporáku alebo krbovej vložke?
    aká je trieda horenia formaldehydu spaľuje sa spolu s vytvoreným drevo plynom alebo sa nespálený primiešava do splodín horenia?
    Ak si dokážeš dať fundovanú odpoveď na tieto otázky tak nepotrebuješ rady.
    Inak pozor kotol sa nechová rovnako pri rozkurovaní a v stabilnej prevádzke

    spalovanie drevotriesky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.