Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodca a dopad zvýšenia min.mzdy

V mesiaci október som si našla okrajovo debatu - invalidný dôchodca , ale ja by som chcela rozšíriť debatu aká má byť minimálna mzda poberateľa invalidného dôchodku ak jeho pokles schopnosti vykonávať zárob.činnosť je najviac o 70% . Je to 75% z 37,40 alebo z 6500,-Sk to znamená ,že musím
do zmluvy dať 4875,-Sk , ale ako je to s hodinami koľko by ich mal odrobiť ?
Je vôbec správne ak zamestnávateľ dá podpísať PZ kde je 8hod.prac.doba, ale zníži mu mzdu na 75% alebo 50% z min.mzdy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ak už bol v roku 2004 prehodnotený /podľa toho, že píšeš o 70-tich%, predpokladám, že už bol/, nemá obmedzený ani maximálny príjem, ani maximum odpracovaných hodín - ak chce a môže, má možnosť robiť plný úväzok. Čo sa týka minimálnej mzdy, je to naozaj tak, ako píšeš, čiže 75% z min. mzdy. A či dáš 75% z hodinovky, alebo z mesačnej mzdy - vyjde to narovnako, len záleží od toho, či má byť platený hodinovou, alebo mesačnou mzdou.

    Invalidný dôchodca a dopad zvýšenia min.mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.