Zavrieť

Porady

Zaplatená a nedodaná služba pre s.r.o.

Dobrý deň.

Vyskytol sa mi právny problém súvisiaci so zlučovaním obchodnej spoločnosti.

Kvôli zavedeniu daňových licencií som sa ako konateľ a jediný spoločník neaktívnej s.r.o. rozhodol túto spoločnosť zrušiť formou zlúčenia s inou spoločnosťou. Na túto službu sme naši na internete človeka, ktorý mal firmu zlúčiť s jeho spoločnosťou za odmenu 500 eur.

Po vyplatení (mám faktúru aj výpis z účtu) a odovzdaní živnostenských listov však napriek mnohým urgenciám do dnešného dňa spoločnosť nie je zrušená a poslednú správu, ktorú som dostal bola, že sa zlúčenie nepodarilo. Odvtedy nereaguje na emaily ani telefonáty.

Celková škoda teda predstavuje zhruba 1000 eur, keďže okrem spomínaných 500 eur som nakoniec musel uhradiť aj daňovú licenciu. Navyše očakávam ešte pokutu z daňového úradu za neskoré podanie daňového priznania, keďže ma do poslednej chvíle ubezpečoval, aby som daňové priznanie nepodával, pretože to mala byť už jeho zodpovednosť ako nového konateľa.

S poplatkom a pokutou už asi nespravím nič. Aké sú ale moje možnosti pre získanie späť 500 eur, ktoré som zaplatil tomuto človeku za službu, ktorú mal dodať a nedodal?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Dnes je uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom, ale dovolim si poznamenat, ze zlucenie za 500 EUR bola menej rozumna alternativa, ako likvidacia v sume cca. 3-400 EUR. Zaroven by to bolo definitivnym riesenim zaniku a okamzitym riesenim vyhnutia sa danovej licencii.
    Ale spat k zaplatenej sume: Mali ste uzavretu nejaku zmluvu? Mali ste dohodnute podmienky, co musi on dodat, v akych lehotach, ako bude za Teba konat? Boli vobec nastavene podmienky? Co znamena, ze sa zlucenie nepodarilo? Preco? Z koho zavinenia?
    Je tu strasne vela otazok, picom bez odpovedi nie je mozne povedat, ake su Tvoje prava. Dotycna osoba/firma moze argumentovat tym, ze svoju pracu vykonala, sudny poplatok zaplatila, takze narok na tu sumu ma, a nebude Ti nic vraciat. Vsetko zavisi od toho, ako boli nastavene podmienky zmluvy.
    Na Tvojom mieste by som nevahal uviest aj dotycnu spolocnost, lebo takychto firiem s peknym webom je na nete neurekom a ich spravanie a sposoby vrhaju tien neserioznosti aj na ostatnych...
    dash1 Dohoda bola iba ústna resp. cez e-mail. Likvidácia sa nerobila, pretože tam boli zostatky v pokladni a vyšlo by to ešte viac. Podľa OR táto firma zlúčila asi 10 ďalších firiem. U notárky sme spolu podpísali zápisnicu, ale Rozhodnutie jedného spoločníka, ktoré som konateľovi následne zaslal poštou si neprevzal. Podľa slov konateľa sa zlúčenie nepodarilo kvôli údajnej "novele zákona" a sľúbil, že peniaze vráti. Odvtedy sa mi s ním nepodarilo skontaktovať. Webstránky sú zrušené a e-maily sa mi vracajú ako nedoručené.
    Consultix Ak teda mas nejaku komunikaciu o tom, ze peniaze vrati, napriklad Ti to napisal do emailu, tak by som podal navrh na vydanie platobneho rozkazu bez vahania. A ucinil by som tak aj v osttanom pripade. Kedze neprevzal od Teba prislusne dokumenty, ktore mali byt prilohou k navrhu, nemohol podat na OR uplny navrh. Vyhovorka typu "kvoli novele zakona" neobstoji ani tohoto dovodu a zaroven si nepamatam zmenu, ktora by mohla v podobnom pripade branut zluceniu, alebo menit jej podmienky.
    Treba teda uvies sem, o aku spolocnost ide a ako sa mily panko vola a nasledne podat navrh na vydanie platobneho rozkazu. Pripadne mu este zaslat vyzvu na adresu spolocnosti, aby sa nepovedalo, ze nebola snaha. Samozrejme vyzvu na vratenie sumy, nie na doriesenie zalezitosti. To si uz na to najdite niekoho ineho.
    Ohladom vzniknutej skody: je to diskutabilne, nakolko ono ta danova licencia nie je skoda ak taka, je to zakonna povinnost. Pravda, ak by on spravl svoju pracu, Tebe by ta povinnost nevznikla. Vo veci pokuty za oneskorene podanie si ale jednoznacne zodpovedny Ty nakolko si v case uplynutia lehoty na podania DP bol statutarnym organom spolocnosti.

    dusss777 je offline (nepripojený) dusss777

    dusss777
    Neuverite s kym mam ja podobny problem s uhradenou a nedodanou sluzbou. Mojej firme nedodala sluzbu firma Spotrebitelske centrum...necakane co? Takze aj navonok seriozne spolocnosti vedia byt pekne neseriozne. Sluzby sme im uhradili este 8.12.2015 a dodnes, do 19.1., nebola sluzba dodana. Uz mesiam nam nedvihaju telefon a IGNORUJU emaily. Posielali sme im pred dvoma tyzdnami uz aj predzalobnu vyzvu v nadeji, ze to s nimi pohne, ale nereaguju a nadalej pokracuju v ignoracii...

    Zaplatená a nedodaná služba pre s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.