Zavrieť

Porady

Doplatenie poistenia v nezamestnanosti

Dobrý deň,

u minulého zamestnávateľa som pracoval do 10.8.2015. Následne som sa presťahoval a u nového zamestnávateľa som začal pracovať od 19.8. Za vzniknuté obdobie mi vznikol nedoplatok na zdravotnom poistení, ktorý som už uhradil. Chcel by som si doplatiť svoj záväzok aj voči sociálnej poisťovni pre prípad žeby som niekedy prišiel o prácu. Ako a čo mám doplatiť? Je doplatenie poistného v nezamestnanosti to isté čo dobrovoľne? Alebo je to iný druh? Dĺžim ešte niekomu niečo?
Nerád by som sa v budúcnosti dostal do nepríjemností.
Za radu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na poistenie v nezamestnanosti sa neda prihlasit spatne.
    Jednoducho sa ti ten tyzden nebude pocitat.
    V pripade nezamestnanosti na narok na podporu potrebuje odpracovane 2 roky z poslednych 3, cize tyzden by ti chybal len v pripade, ze by tvoj PP skoncil skor.

    Ziadne poistenie v Socialnej poistovni nie je povinne, nic teda na inych poisteniach za ten tyzden nedlzis.
    Povinne je len zdravotne poistenie, kde si sa prihlasil a doplatil.
    monty91 Ďakujem veľmi pekne za radu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ako píše Ivka, poistenie v nezamestnanosti (ani dobrovolné) sa nedá doplatiť spätne. Ak si nebol evidovaný na UP, za obdobie od 11.8.-18.8. si nemôžeš doplatiť ani dôchodkové poistenie.
    monty91 Srdečná vďaka

    Doplatenie poistenia v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.