Zavrieť

Porady

Moze slovenska spolocnost zamestnavat cudzincov?

pracujem v belgicku slovenskej dopravnej spolocnosti teda zatial lebo slovakov pomali prepustaju a zamestnavaju rumunov momentalne je slovakov 6 a rumunov cca60 rad by som vedel ci nieje povinne mat v pracovnom pomere viac slovakov ako cudzincov lebo ak nie tak som bez prace a ci nahodou nepotrebuju mat prechodny pobyt na slovensku aj ked pracuju v medzinarodnej doprave v belgii dakujem
Naposledy upravil arizona : 04.10.15 at 18:08
ivka70 pracujes v Belgicku a riesis pocet Slovakov vo firme???? oprav si to zadanie, nedava zmysel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zákon nič podobné nespomína. Ani koľko Slovákov má byť vo firme, ani to, či nemajú mať nejaký pobyt (buď prechodný, alebo trvalý). Jediné u cudzincov, čo je nutné - povolenie k pobytu a pracovné povolenie. Ak toto cudzinec spĺňa, má patričnú kvalifikáciu - môže byť hoc aj z Mesiaca, ale môže pracovať pre SK firmu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    28mvladimir tak to som do konca roku bez prace
    misoft Už ti to oznámil? Vyhadzuje ťa zamestnávateľ? Preštuduj si zákonník práce
    http://www.employment.gov.sk/files/s...nnik-prace.pdf
    §63, aby si vedel na čo máš nárok.
    Bacha, aby ťa nedonútil k §60 -lebo by si odišiel od neho s "holým" zadkom!
    28mvladimir dik za radu veru chcu davat dohodu a par kolegov to aj zobralo len sa potom diviki kde je odstupne ja sa nechcem veru dohodnut a on mi moc nechce dat vihadzov ze som tam naviac hlavne ked chce zobrat rumuna to maju obavu zo sudov
      zbaliť
    arizona 04.10.15 18:08 odstránil(a) z Porady

    Moze slovenska spolocnost zamestnavat cudzincov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.