Zavrieť

Porady

mozem poziadat o vratenie trov exekucie?

Dobry den,

mam pravo poziadat ho o vratenie trov exekucie? resp. co znamena ze trovy exekucie sa sudnemu exekturovovi nepriznavaju?

od roku 2010 som splacala exekuciu, ktora bola voci mne vedena, v lete tohto roku mi prisiel list zo sudu, ze zastavuju voci mne exekuciu (este trebalo splatit cca 1200eur) a vyzvali exekutora aby sudu oznamil ci si uplatnuje trovy exekucie, a ak ano aby ich vycislil a predlozil sudu exekutorsky spis. Exekutor vsak sudu oznamil ze si trovy exekucie v pripade zastavenia exekucie nepriznava, tak mu ich sud nepriznal.
Na zaklade vypisu, o ktory som exekutora poziadala cca mesiac pred zrusenim exekucie je zrejme, ze exekutor si vymohol trovy sudneho exekutora (odmenu, nahrada hotovych vydavkov a 20% DPH). mozem tuto sumu pozadovat vratit?


vopred velmi pekne dakujem za odpovede resp. skusenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Ty síce podľa výpisu vieš, koľko si zaplatila, ale asi nevieš, kam exe peniaze reálne nasmeroval
    takže ak máš pocit, že si mala ešte 1200 zaplatiť
    a už nikto nič nechce
    nerýp

    mozem poziadat o vratenie trov exekucie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.