Zavrieť

Porady

Jaguar XE: Diesel alebo Benzín ??

Anketa: Jaguar XE: V tomto prípade Diesel alebo Benzín ?

Počet hlasujúcich
4. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Diesel

    2 50.00%
  • Benzín

    2 50.00%
Plánujem si kúpiť auto. Lámem si však hlavu nad základnou otázkou. Benzín alebo Diesel ? Čo je finančne výhodnejšie z dlhodobého hľadiska (horizont 5 rokov)
Moje preferencie: Ročne najazdím max 30 000 km, 50:50 v meste, na diaľnici
Detaily:
Naposledy upravil taiko : 17.10.15 at 21:48
veronikasad Prečo si zmazal otázku aj názov témy ? To sa na Porade nerobí ...
taiko uz je to opravene
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marek52 je offline (nepripojený) marek52

    marek52
    Podľa môjho názoru a podľa väčšinového NEMÁ diesel v športovom aute čo hľadať. Jaguár s Dieselom by som bral ak by si robil nejaké tranzitné trasy cez celú krajinu.
    Benzinák je nielen lacnejší pri kúpe, ale uvedom si, čo si mnoho neuvedomuje, že aj výrazne lacnejšie sú servisné práce a na pravidelné prehliadky chodiť budeš či sa ti to páči alebo nie.
    ÁNO benzín je drahší, ale ak za rok neurobíš viac ako 70 000 km tak nad dieselom nerozmýšľa.
    Naposledy upravil marek52 : 13.10.15 at 20:21
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Hadam 70 000 km a nie eur :-))))))
    marek52 sorry
    lujza.j o akom športovom aute je reč?!
    marek52 O Jaguarovi, to je športové auto, nie ako Dacia
    lujza.j jáj...pre mňa je toto športové auto...
    https://www.google.sk/search?q=nissa...Vi7QaCh1_FgE-#
    Peggynka Lui,to je aké "športové auto"? Športuje za teba?
    bjuty smis ako si došiel na tú hranicu 70 000 km ???
    Nandrolon Tých hraníc je na nete tristopäťdesiat, ak ale zoberieš kalkulačku, tak zistíš že sú to všetko hovadiny.
    Tu ale hovoríme o novom aute v záruke. Ak bude dochladzovať turbo a sem-tam to párkrát za mesiac pri predbiehaní zošliapne, tak bude celý výfukový systém čisťučký.
    Oni porovnávajú 10 ročné črepy, kde za ďalších 5 rokov sa na diesli všetko pokazí a benzín ide ďalej, akurát zvýši spotrebu z 10 na 16 litrov :-)))
    lujza.j Peggy..vlastne ano....lebo verim,ze tepova frekvencia v N-gtr....by bola....vysoka a by som vlastne spalovala
    bjuty smis aj podla mna je to hovadina...preto sa ho pýtam na tých 70 000...
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Zdravím.

    Napíšem iba za seba.
    Obidve majú plusy aj mínusy, nehľadaj v tom nejakú "ekonomiku" alebo niečo podobné, myslím si, že ak niekto kupuje jaguár, tak to kupuje ako šperk, teda ako doplnok imidžu a nie ako pracovné auto na vozenie robotníkov. Takže riešiť, či zožerie 4,2 alebo 7 litrov je trochu zcestné, nakoľko u áut tohto typu sa nerieši spotreba. /ináč diesle sa nekupujú preto, že nafta je lacnejšia, ale preto, že z princípu konštrukcie motora má diesel častokrát aj polovičnú spotrebu ako benzín a podľa mojich osobných skúseností sa u diesla moc nenavyšuje tzv. "spotreba v zime". Mal som 8 rokov diesel a teraz mám benzín.
    Skôr by som napísal, že ak ho plánuješ mať 5 rokov, tak tam sa nemusíš báť že sa ti diesel "pokazí" to by ťa zaujímalo až u staršieho auta, resp. auta z desiatej ruky dovezeného od neznáma :-))
    Takže sa ťa opýtam otázku. Ktorý diamant je lepší, za 45 689 alebo za 43130.
    Podľa mňa obidva budú spĺňať daný účel, takže ja by som zobral ten "drahší", nakoľko aj kvôli tomu nekupuješ predsa spomínanú daciu, lebo aj tá ťa hádam odvezie.
    To, čo tu píšu o výkonoch je trochu smiešne, nakoľko diesle majú častokrát vyšší krútiaci moment /to je to, čo ťa ťahá dopredu/, KW nie sú úplne smerodajné...
    - ale ešte aj k tej ekonomike prevádzky, vypočítal som rozdiel, takže
    Ročný rozdiel čisto na palive pri 30 000 km/rok je 1411,- eur v prospech nafty
    - Použil som údaje cien ŠÚ pre 40 týždeň.
    To, čo sa hovorí že do XX tisíc km je vhodnejší benzín je síce pravda, ale väčšinou sa jedná o rôzne poruchy, výmeny a prehliadky spojené s dieslom. Na novom aute nebudeš okrem oleja do 5-tich rokoch meniť vôbec nič.
    Naposledy upravil Nandrolon : 14.10.15 at 06:09
    Rech25 Dik za odpoveď. Práve to, že nejde ani tak o tú cenu ako skôr také technické a pocitové parametre :-) Napríklad kritici dieselu v tomto aute kritizovali kompresný pomer a to vraj autu nesvedčí, napr tu hneď pri štartovaní 3:20:

    Áno ide mi skôr o ten štýl jazdy. Napr. také obiehanie. Diesel so 180 koňmi s krútiacim momentom 430 Nm, resp ten benzín s 200 koňmi a s 320 Nm.
    Ja som stále jazdil na dieseloch a práve preto sa pýtam na ten benzín. Ty si hovoril, že si mal diesel a teraz benzín. To tak do čoho by si išiel ďalej ? :-)
    Nandrolon Tazko povedat, zatial benzin. Dovod? Auto mam az dokedy je to pre mna prijatelne a do prace jazdim 365 x 5,5 km + 200? x 1 km + X x XCX km.
    Laicky povedane, jazdim nonstop viackrat denne a kratke trasy. V zime idem lietat, tak idem v -10 1 km a za hodinu naspat 1 km...
    Ak by som mal pracu aspon 10 km od domu, idem do diesla.
    Milujem to chrochtanie a zatlacenie do sedacky na nizkych otackach...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rech25 Hm to aj ja, ale toľko nemám :-)
    lujza.j ja ani jedno...jaguár mal svoje čaro...ale ten starý-stará klasika...to bola taká "loď"...to po ceste sa len tak "plulo"....
    Rech25 Mne sa práve staršie nepáčili, ale tieto nové XE a XF sa mi páčia viac. Čo sa týka jazdných vlastností, tak v drvivej väčšine recenzií by radšej volili Jaguar XE ako trojkového Bavoráka
    misoft Možno. Ak by som mal možnosť - tak by to bola E series! Klasika! Tá má hodnotu! To je Jaguár!
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Šun more...

    Ak by som mal na Jaguára, to by ma trápilo ako posledné.

    Šak aj tak odpíšeš z daní, tak wo co gou ???
    http://www.porada.sk/t270876-kupa-lu...ml#post2768687
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rech25 Áno odpíše mi to rodinný príslušník, ale reálne ho platiť budem ja, vieš :-) Mne ide nielen o cenu, ale aj technické správanie auta.
    buchač Rech25 (Dnes 21:04) ...ale aj technické správanie auta.
    ============================

    Kúúúúwa, na cestách behá Jaguárov viac jak Škodoviek...
    Rech25 Neviem, čo si tým chcel povedať. Parametre som tu dal na to aby ten kto vie, vedel posúdiť také veci ako zrýchlenie atd. vseobecne pri dieseloch a benzinakov.
    buchač Rech25 (Dnes 21:22) Neviem, čo si tým chcel povedať. Parametre som tu dal na to aby ten kto vie, vedel posúdiť také veci ako zrýchlenie atd. vseobecne pri dieseloch a benzinakov.
    ================================
    Kúúúúwa....


    Moja vnučka je technicky vzdelanejšia ako Ty...a to má len 6 rokov.

    Vieš TY čo ?
    Kúp si radšej Dáciu Patáliu...lepšie urobíš.

    Nevraviac už aj o tom, že sa nezabiješ...a HLAVNE, že nezabiješ nevinných !!!

    Ak sa bavíme o rýchlostiach, vieš Ty, čo je to mať na tachometri 220-240 km/h ???
    Lebo ja hej...a nie je to sranda.

    Pre zaujímavosť (ale pravdu)...koľko rokov máš vlastne, koľko rokov máš VP, koľko máš najazdené ???
    lujza.j
    Chobot búchač, však všetci sme tu odborníci na Jaguáre! Ja mám v garáži 3 - jedne benzín, druhý diesel a tretí na plyn.

    Ale rech sa asi potreboval pochváliť, že si kupuje Jaguára...

    Aby som nenadával ... že zrýchlenie. Rech, to nemyslíš vážne??? NEvieš číteť? Benzín má zrýchlenie 7,7 sek. a diesel 7,8 sekundy. U Jaguára riešiš zrýchlenie??? Však je to jasné - benzín. Všeobecne je známe, že dieselové motory sú lenivejšie.

    Záver pre teba - benzín.
    Rech25 Vidím, že sa tu nahromadila banda odborníkov a ako je už u nás typicky. Závychtivých. Mám 24 ak by si chcel. Jazdil som stále na dieseloch. Chabot pochváliť sa ti pôjdem pred dom. Toto je PORADA a ak vieš trepať také blbosti ako zrýchlenie, tak radšej zmlkni a nepíš nič.

    Myslím, že k téme sa mali vyjadriť ľudia, odborníci na autá, resp. ktorí na tom jazdia a nejazdia denne na Fabii. Inak by si vedel aj o takých parametroch ako točivý moment atd.. nie len zrýchlenie.
    marek52 Nevšímaj si blbé narážky a od tých, čo s autami strednej triedy nemajú skúsenosti a jazdia na svojich octávkach.

    Ber si rady z mojej odpovede nižšie. Ak jazdíš viac mesto, ak nenajazdíš viac za rok ako 70 000 km tak ber BENZIN. To by si videl, keby ti odišlo také turbo. Práce na benzínovom motore sú lacnejšie a proste šport k benzínu ide k sebe. Diesel absolútne nie.

    Diesel teda len ak najazdíš viac, ak NIE tak v tejto triede neváhaj a ber BENZÍN. Do športového sedanu výlučne benzín alebo inak: Videl si napr. formulu, Porsche, Lambo, Ferrari na diesel ?
    Nandrolon Odišlo okrem OCHCÁVIE niekomu do 5 rokov na NOVOM aute turbo?
    Však ak nie je vymletý a raz za týždeň to mimo obce prečistí na pár sekúnd vo vysokých otáčkach tak mu to turbo neodíde, nemá prečo, takisto treba dať pozor na dochladzovanie...
    buchač Chobot (Dnes 00:01) búchač, však všetci sme tu odborníci na Jaguáre! Ja mám v garáži 3 - jedne benzín, druhý diesel a tretí na plyn.

    Ale rech sa asi potreboval pochváliť, že si kupuje Jaguára...
    ==============================
    Nie asi.ALE určite...a ja sa samou závisťou poseriem...možno aj tri krát.
    --------------------------------------------

    Tému ohľadom kúpy alebo odpisu som zaregistroval, to sa dá chápať, nie každý vie to účto.

    Ale ak dostane technický názor na auto, tak sa ofučí. lebo dostal adekvátne (súkromné) názory.

    Ale účto proste nepustí, no názor má (môže mať) predsa každý.

    Ale Porada nie je nejak špecializovaná na tie autá...či ???
    Ak má niekto z Porady Jaguára, tak by som sa aj trochu čudoval...skôr ide o iné autá-no nie športiaky...a trebárs v rovnakej cenovej hladine.
    ------------------------------------------------
    Keďže nie som automechanik, tak prípadné poruchy a ich riešenie hľadám na príslušnom fóre...a také je na každú značku.
    Tam sa je potrebné obrátiť...lenže tam by bol aj iný výsmech pri takejto otázke - že zrýchlenie...
    lujza.j Aj moje decko ma 24r....ale teda chvala bohu rozumove pochody ok....uf....
    ....zavidiet jaguar....ale božinku co nepoviéš...to co je uz aká hlupost ak si niekto mysli,ze zavidi auto....auto je nic .....spotrebny material na jednu jedinu vec....odviest sa.z.bodu A do bodu B....to len na SK sa vytvoril daky chory kult si dokazovat ego autom....a tvarit sa ze ja som "pan"i....
    buchač Lui

    ...a ani nebude šracove !!!
    Lebo bude napísané na firmu !

    Frajerinu uznávam,ak si naň zarobí a kúpi si za vlastné...inak je to len fasa chválenkár.

    Takýchto ujkov je ale plná prdel...skončí firma, skončí aj frajerina, skončí všetko.
      zbaliť

    Jaguar XE: Diesel alebo Benzín ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.