Zavrieť

Porady

excel - sčítavanie

ahojte... dala som si vygenerovať HK zo svojho systému (úžasný SAP) do excelu, ale nechce mi sčitávať sumy. nemáte nápad, v čom môže byť zádrhel?

Bunky sa nesprávajú ako čísla, aj keď boli formátované na čísla.

výsledok:
tak ďakujem všetkým za rady, ale najväčšie problémy robia najjednoduchšie veci. To s exportovaním zo SAPu v txt alebo xls je mi známe. Problém bol v tom, že excel mám nastavení s desatinnou čiarkou zobrazovať bodku (nepýtajte sa ma, prečo ) vygenerovaný excel zobrazoval samozrejme čiarku, po nahradení už to funguje
Naposledy upravil Gabi03 : 15.10.15 at 10:28
Kabaka123 super
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eja z BA je offline (nepripojený) Eja z BA

    ekonómka-účtovníčka Eja z BA
    Predpokladám, že máš v exceli čísla s medzerou pri tisícoch. Napr. 10 123. V stavovom riadku sa nastav kurzorom na túto medzeru a stlač Insert. Potom daj Ctrl+C,Ctrl+H,Ctrl+V. Vyskočí Ti tabuľka Hľadanie a nahradenie, v nej stlač tlačítko Nahradiť všetky. Po tomto úkone by Ti mali zmiznúť všetky medzery oddeľujúce tisíce. Ďalej pokračuješ vo formátovaní na čísla s oddeľovačom tisícov tak ako inokedy v excelovskej tabuľke.
    ivka70 Toto tiez moze pomoct.
    Pripadne ak je oddelovat tisicok nastaveny ako ., tak sa to tiez nahradenim za nic da zmenit.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zo SAPu sa da exportovat aj vo formate Excel, kde ti cisla nacita ako cisla.
    Ak si exportovala textovy format, musis si cez Excel ten text otvorit a prisposobit formaty (cisla ako cisla a nie ako text).
    Naposledy upravil ivka70 : 15.10.15 at 10:30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.