Zavrieť

Porady

Vakuovačka potravín

Často si zamrazujem väčšie množstvo naporcovaného mäsa, uvažujem nad kúpou vakuovčkou potravín, je vhodné odsať vzduch, uzavrieť a dať zamraziť čersvé mäso, jaternice, atď ?
buchač Vzhľadom k hygienickým normám, možnosti predaja naporcovaného mäsa v bežných obchodoch uvažujem o normálnosti a vhodnosti danej otázky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja si viem vakuovačku potravín predstaviť....aj ked nemyslím,že je to nutnosť...ak by som mala svoje dopestované-dochované produkty či už od masa...alebo zelenina,ovko....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja tiez nakupujem vo velkom,balickujem a zamrazujem.
    Ale iba rukou vytlacim zo sacku vzduch a sacok uzavriem.
    S vakuovackou by sa mi to zdalo zdlhave a pracne.
    Znama ju ma,tiez po prvotnom nadseni vakuovacka stoji na polici a balickuje rucne.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ale Ty si predsa normálna...či ?
    Mirco12 Mna to zaujima z ineho dovodu, cerstvo zabite prasiatko po rozobrati je nutne nechat niekolko hodin odlezat aby stieklo a sa dalo dat do sackov a zamrazit, inac by sa sacky dali vyberat len sekacom, na druhu satranu upecene cestve masko je tri krat chutnejsie ako to odlezane, skusim si taketo maso zatavit do folie a uvidim ci to ma zmysel
    arizona nechapem,aky je rozdiel v chuti,ci ukladani do mraznicky ,ak maso zabalim do sacka rucne,alebo zatavim vakuovackou.
    Mirco12 ked zabalim neodtecene maso do sakov a dam zamrazit, tak stava z nich vytecie a vsetky sacky sa zmrazia dokopy (jedna sa asi o 40 kg masa)
    arizona ale ved odtiect maso musis dat tak, ci tak. Je jedno,ci ho potom zabalis rucne,ci strojcekom. Stale nechapem o co ti ide a aky rozdiel vidis v tom rucne a strojcekom zabalene maso. Ved predosly postup musi byt rovnaky...
    Mirco12 ale mne predsa ide o to, že ja ho nechcem dat odtiect, ale mate pravdu, tato debata je o nicom
    lujza.j ....no ked mas v tom svoju pravdu a svoju logiku...tak?!minies svoje penge.....
    buchač Mirco12 (Dnes 08:54) Mna to zaujima z ineho dovodu, cerstvo zabite prasiatko po rozobrati je nutne nechat niekolko hodin odlezat aby stieklo a sa dalo dat do sackov a zamrazit,
    ----------------------------------

    Mirco12 (Dnes 10:03) ale mne predsa ide o to, že ja ho nechcem dat odtiect, ale mate pravdu, tato debata je o nicom
    =======================
    Nechcel by som, aby si ma pozval na obed...

    Čerstvé mäso sa necháva totiž z iného dôvodu odležať a stiecť...

    ALE to by si sa musel aj niečomu poučiť...
    -----------------------------------

    Fakt debata o trte a o tom druhom...jeden by ešte pri nej aj odtiekol...(Ale ja to veru nie som).
      zbaliť

    Vakuovačka potravín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.