Zavrieť

Porady

Upozornenie na mozny podvod - portal 123adresar.sk

dolomiti dolomiti

dolomiti je offline (nepripojený) dolomiti

Vazeny,
Chcem upozornit na moznost podvodu na portali 123adresar.sk
Dnes sme dostali fakturu na sumu 99 EUR od firmy BG TRADE SLOVAKIA s.r.o. ktora prevadzkuje portal 123adresar.sk na zaklade toho ze nam ONI vytvorili profil spolocnosti pred viac ako mesiac, pricom sme sa samy nikdy nezaregistrovali alebo nevyplnali ziadne udaje. Len nam to prislo do emailu.
Nikdie neuvadzaju o objednani sluzieb, len v texte v ich "zavaznych pravidiel".
Vieme ze podobne "portaly" tuto uz boli s podobnym druhom "podnikania" ze sa za registraciu plati a pod, pricom nikde nie je zretelne ze co je spoplatnene a preco.

Na otazku, odpoved emailom, ze my sme sa nikde neregistrovali, ani ziadali ziadnu registraciu, sme odpoved, este nedostali. Obavam sa ze sa ani nedockame.
Takze odporucam neplatit ak by ste podobnu fakturu dostali aj vy, spravime takto aj my.

Zdielajte znamym tuto informaciu, skor ako platia za nieco co by nemali.

S pozdravom,
cestny podnikatel SR
Antoan1 Antoan1

Antoan1 je offline (nepripojený) Antoan1

Pochváliť
začína druhé kolo - faktúru od uvedenej spoločnosti som doteraz ani neregistroval, len dnes mi prišiel list o postúpení pohľadávky 99.- od BG Trade na firmu EEO Slovenská republika, v.o.s. so sídlom Národná 18, Žilina 01001, IČO:50283405 ako postupníka. K ich "pohľadávke" je už prirátaný úrok z omeškania 9,05% ročne. O žiadnom BG trade som doteraz ani nepočul, nedostal som ani faktúru ani žiadne upomienky. Takýchto "podnikateľov" by mali vystaviť na pár hodín na námestie - občania by sa postarali o spravodlivosť v skrátenom konaní!
1 0
zlatka.b zlatka.b

zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

Pochváliť
Ano aj my už máme postúpenie pohľadávky, hoci pôvodnú fakturu sme nikdy nedostali a o celej záležitosti viem len z tejto Porady. Aj postupník je zaujímavý v obchodnom registri :
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=349013&SID=5&P=0

Vznikol 14.4.2016 a spoločníkom sú tiež dve bulharské firmy, tak ako v pôvodnom BG trade.
0 0
lola87 lola87

lola87 je offline (nepripojený) lola87

Pochváliť
Ako ste postupovali? Nám dnes prišiel list, informácia o záväzku na sumu 99€ voči od Úradu pre inkaso pohľadávok s.r.o. Keďže je to s.r.o., nie je to žiadna štátna inštitúcia a len sa snažia ľudí zmiasť a nastrašiť. Že vraj dlžíme nejakej spoločnosti EEO Slovenská republika v.o.s. uvedenú sumu. V živote sme s touto firmou neobchodovali. V liste je samozrejme uvedené tel. číslo, na ktoré sa nedovoláte.
Treba podať hromadný podnet, aby takýto ... nezarábali na ľuďoch.
0 0
zlatka.b zlatka.b

zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

Pochváliť
Zatiaľ sme nepodnikli nič. Zaujímavá postupnosť - firma BG trade postúpi pohľadávku na EEO Slovenská republika v.o.s., podotýkam vymyslenú pohľadávku, pretože nikto s nimi nepodpísal zmluvu, nikto si uverejnenie v databáze neobjednal . Firma EEO to posunie na Úrad pre inkaso pohľadávok s.r.o. Jedna firma vznikne účelovo v apríli a druhá takisto účelovo v máji 2016. Nájde sa viac príjemcov podobnej pošty, aby bolo možné vo veci niečo podniknúť ? Alebo znovu by to chcelo rozvíriť v médiách, veď koncom minulého roka stíchli práve po širokej medializácii.
0 0
aandyy aandyy

aandyy je offline (nepripojený) aandyy

Pochváliť
Aj mne prislo vcera, ze mam zaplatit vymyslenu pohladavku. Myslim, ze nas bude viac a v tom novembri, ked sa to riesilo, vyzeralo to ako vybavene a skoncene, ale asi nie.....asi to este potrva, kazdy rok zmenia spolocnost a niektori ludia aj zaplatia a s tym asi aj pocitaju..
0 0
MiLoSP MiLoSP

MiLoSP je offline (nepripojený) MiLoSP

Pochváliť
Tiez mi davnejsie prisiel list,ze vraj spolocnost BG Trade postupuje moju pohladavku firme EEO sloveska republika vos a dnes mi prisiel list od sro-cky s nazvom Urad pre inkaso pohladavok,kde mi tvrdia ze ich mandant ma podklady na zaklade ktorych odo mna ziadaju vyplatit 99,-Eur najneskor do 5 dni a pribalili aj sek,aby som to mal lahsie.Firmy obe pochybne,cerstvo zalozene.Jedna s konatelom z bulharska,druhej sa na mobil nie je sanca dovolat.
Samozrejme nemam ani sajnu o ake firmy ide,takze ak sa bude podavat nejaka hromadna zaloba,velmi rad sa pridam.
0 0
Antoan1 Antoan1

Antoan1 je offline (nepripojený) Antoan1

Pochváliť
Mne sa po viacerých pokusoch o tel. kontakt na UPIP nakoniec ozvali oni. Celkom slušný mladý pán asi nejaký advokátik mi síce uznal, že z morálneho pohľadu možno mám pravdu, ale vraj mám pochopiť, že aj oni potrebujú z niečoho žiť a z ich pohľadu sú vraj pohľadávky EEO opodstatnené a že vraj čo veď je to len 99.-€. (POZOR uvedené je bez príslušenstva a to môže byť iná suma!!) Čiže z môjho pohľadu novodobé výpalníctvo. Požiadal som ich o zaslanie dokladov, kto a kedy si z mojej firmy ich službu objednal a na základe ktorých by to malo byť opodstatnené. Zaslali mi len ich faktúru, nejaké potvrdenie objednávky (samotnú objednávku neposlali, pretože samozrejme ani neexistuje) a oznámenie o postúpení pohľadávky z BG na EEO. UPIP pracuje pre EEO - s BG nemá nič. Tvrdili že mi pošlú komunikáciu z IP adries - ale neposlali. Už v júli som písal doporučený list na EEO - odtiaľ neprišla ani odpoveď. Zaujímavé je stanovisko SOI z novembra minulého roka v súvislosti s tým, že 123adresár má na stránke uvedené, že kontrolu nad nimi vykonáva SOI - to je zase slovenský matrix.
Samozrejme sa nevzdávam! Zatiaľ to tu nebudem konkretizovať!!
0 0
aandyy aandyy

aandyy je offline (nepripojený) aandyy

Pochváliť
a čo teda máme robiť ? nechať to tak ? veď to ani neprišlo doporučene ale obyčajnou poštou
0 0
Antoan1 Antoan1

Antoan1 je offline (nepripojený) Antoan1

Pochváliť
Veď preto píšem aj sem do Porady, aby sa niekto z moderátorov k problému vyjadril. Ja osobne podávam trestné oznámenie za pokus podvod. Podľa mňa by to mohol byť už podvod spáchaný organizovanou skupinou.
0 0
Jozef K. Jozef K.

Jozef K. je offline (nepripojený) Jozef K.

Pochváliť
Ja som tiez dostal list od UPIP. Nevedel som sa dovolat a potom som na ich stranke nasiel uradne hodiny a dovolal som sa. Slusny mlady chalan, ktory si ocividne robi len svoju pracu a nema s tym celym nic spolocne.
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 02.09.15
  2. Príspevkov: 52, Posledný príspevok: 12.10.12
  3. Príspevkov: 14, Posledný príspevok: 20.07.05
  4. Príspevkov: 10, Posledný príspevok: 17.01.05
  5. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 16.01.05