Zavrieť

Porady

Mám problémy s rodičmi- pomožete mi?

Cawte. Potrebujem pomoc, moji rodicia boli kedysi ini, ale teraz su ..
tyka sa to hlavne mamy ja neviem co mam robit, hadze po mne veci aj mobil, varechu atd., sticuje ma a je neskutocne leniva. Uplne zlenivela a aj oco to hovori, skoro vobec nevari obedy. A oco ten furt po mne huci za nic. Potrebujem pomoc kam sa mam obratit. Už tu s nimi nechcem byt, chcem aj ja mat normalny život. please help me
Naposledy upravil ivka70 : 12.11.15 at 09:43 Dôvod: citatelnost a ine
19 komentárov     zbaliť
misoft I nepomôžeme!
Najskôr si toto prečítaj!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Nedožadujem sa! Píšte k veci, Porada slúži na otázky, vyvarujte sa v názve a v popise textov typu "Poraďte" "Prosím vedeli by ste mi poradiť" a podobne. Takté informácie neslúžia k prehľadnosti informácií."
http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html

Inak - ten popis - ten sa ani riadne čítať nedá - je to jedna nekonečná veta.
Kabaka123 to čo je toto? si chýbala v škole na hodine písania?
misoft Tipujem - vek pod 15........ už i z toho textu....
Kvaka Koľko máš rokov?
ivka70 Tak to zhrnieme: mama nevari a hadze po tebe veci .... si hladny? mas obedy v skole? alebo nemas a potrebujes teple jedlo mat doma? ma mama na hadzanie veci po tebe nejaky dovod?
a ze je leniva ...to usudzujes z tho varenia? pracuje? robi ne domace prace?
otec po tebe huci ...aky ma na to dovod? ci len tak prides zo skoly a zacne hucat a huci az kym nejdes spat?

a co ty? chodis do skoly ? ucis sa (s gramatikou a pisanim to velmi neprehanas, ze)? pomahas doma?
lujza.j Nasrdene decko....asi nedostalo novy hladkaci mobil...alebo nejaka ina galiba sa mu prihodila...
alaya1 Tento prispevok dieta nepisalo....
misoft Možno už odrastenejšie.... teenager/ka.... ktorý/á očakáva mama/tata hotel....
alaya1 nie, toto pisal dospely clovek, snad sa nudi.
ivka70 citala si povodne znenie? to pisalo dieta ......
misoft Veru - originál - to fakt bol "originál" - ani čítať sa to nedalo, nieto pochopiť....
alaya1 Samozrejme, ze citala a ja ja ti tvoj nazor neberiem, ale dieta, ani teenager to nepisalo.
buchač alaya1 (Dnes 12:34) nie, toto pisal dospely clovek, snad sa nudi.

alaya1 (Dnes 13:00) Samozrejme, ze citala a ja ja ti tvoj nazor neberiem, ale dieta, ani teenager to nepisalo.
============================

No schválne.
Daj argumenty pre svoje tvrdenie.
misoft @alaya1 - kukni sa na môj komentár 10:27 - a zatiaľ viem čítať - a toto písalo decko - samý smajlík tam vyskakoval, gramatika otrasná, jedna dlhá veta.... Potom sa to upravilo - asi ivka70 to hodila do čitateľnej formy....
alaya1 Ved myslim, ze kazdy moze vyslovit aj svoj nazor, ja som vyslovila tiez...prave kvoli tomu prvemu textu som to napisala, nie po uprave.
buchač alaya1 (Dnes 17:12) Ved myslim, ze kazdy moze vyslovit aj svoj nazor, ja som vyslovila tiez...
================
Nedávaš názor.
Ty to tvrdíš !!!
alaya1 OK!!!!
Jarka 1 Súhlasím s alaya1. Zadávateľ/ka otázky vôbec nereaguje. Keby to písalo decko, ktoré má naozaj problém, tak je málo pravdepodobné, že by sem večer, ani ráno nenakuklo, alebo neodpovedalo na otázky, alebo sa nebránilo obvineniam, že nič nerobí. Už ten nick by si žiadne decko, ani puberťák podľa mňa nikdy nedal.
alaya1 Jarka, mas pravdu .Niekto sa dobre pobavil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Tak začni tým, že ten obed navaríš Ty. Počas varenia môžeš pustiť aj práčku, povysávať, vytrieť podlahy, umyť okná. Počas čakania na vychladnutie obeda aby si ho mohla dať do chladničky poumývaj riady a vynes smeti. Ešte môžeš uvariť 3 kávy a s úsmevom sa spýtať rodičov čo by bolo treba spraviť zajtra. Uvidíš ako sa tie vzťahy zlepšia.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    promont maja, duves, bjuty smis, lapejko, karakul, Kabaka123, worker falcon, arizona, alaya1
    9
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Lubko6394, Teba tak mať doma...
    Aanika taktiez by som brala takeho chlapa, co robi zenske prace...
    evuš Ja mám takého doma...dnes sa dal do čistenia kuchyne - ten mastný prach čistieva väčšinou on, má viac sily
    Oliwa Takže manžel sa volá Lubko?
    evuš Oliw, nieeee
    lubko6394 Ja ich nerobím, ale viem ich zadeliť.
    Peggynka No kukaj, manager pre domácnosť
    Oliwa
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Nevieme, ci si chalan ci baba., nevieme kolko mas rokov, nevieme, ci mas surodencov. Nevieme, ci si len nevymyslas, aby si na seba pozornost upriamil (a), nevieme, c inie si len nespratne dieta a nechces sa len rodicom mstit za tvrdsiu vychovu. Skratka nevieme nic, len to co si napisal(a). A uprimne povedane, ak robis vsetko tak ako pises, tak s panom bohom.

    Aby som aj poradil. Ak sa Ti zda ze sa rodicia nespravaju normalne, alebo ze Ta nebodaj tyraju skus zavolat tu
    Detská linka dôvery - 0800 11 78 78.
    Pomoc ohrozeným deťom - 02 62 24 78 77

    popripade sa skus opytat v skole, ci Ti nebudu vediet poradit.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    terezamaria, mareko, misoft, Tweety, lujza.j, Kvaka, Dav
    Neužitočné (1)
    6

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    my tvojmu vzťahu s rodičmi nepomôžeme. ani ich vzájomnému vzťahu. jediný, kto tu je, a môže tomu pomôcť, si TY. Môžeš byť poslušný, môžeš pomáhať, môžeš sa učiť, môžeš nebyť lenivý. Skutočne máš veľké možnosti. My nie, TY áno. Ak teda skutočne chceš pomôcť.
    korela Je síce pravdou - zmeň seba, zmeníš svoje okolie. Ale v tomto prípade tam majú, zdá sa, problémy všetci. A mladý to neutiahne sám. Nech pracuje na sebe, to bude v živote potrebovať najviac. Ak pohladí mamu a povie jej, že ju má rád, mame to môže pomôcť. Lepšie ako revolta.
    Ak mama nevarí, buď nemá silu, nastúpila voči rodine úplná apatia, možno je tam už aj dg, manžel zrejme jej oporou nebude.
    A chlapec sa môže zo situácie zosypať. Mne je to jedno, kto to písal, a za koho písal. Pýta radu, to je podstatné.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Napíš svoj vek a počet členov domácnosti.
    Aké sú Tvoje povinnosti doma okrem školských?
    Kam chceš ísť a ako si predstavuješ normálny život?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Cawte. Potrebujem pomoc, moji rodicia boli kedysi ini, ale teraz su .. vari naozaj?
    tyka sa to hlavne mamy ja neviem co mam robit, hadze po mne veci aj mobil, varechu atd., sticuje ma a je neskutocne leniva. A ty - čo robíš? Uplne zlenivela a aj oco to hovori, skoro vobec nevari obedy. A čuduješ sa? Stáť neustále pri sporáku a vyvárať ti? A oco ten furt po mne huci za nic. O tom by som pochyboval - istotne niečo je! Potrebujem pomoc kam sa mam obratit. Už tu s nimi nechcem byt, chcem aj ja mat normalny život. please help me
    Asi takto: Vraj je lenivá a nevarí. A ty - skúsil/a si niečo urobiť pre nich? Či len očakávaš, že ti všetko dajú ako na striebornom podnose?

    Mama perie na teba? Už robí na teba! Otec ťa zabezpečuje? Máš kde bývať? Máš kde spať? Ak áno - kto to financuje? Ty? Asi ťažko - všetko financujú oni!

    A predpokladám jedno - ty prídeš zo školy, šmaríš tašku do kúta, pozrieš, čo je pod zub, špinavé háby hodíš na kopu (veď mama vyperie, vyžehlí), sadneš za klávesnicu a píšeš chobotiny. A večer vypadneš a keďže treba drobné, tak pýtaš od rodičov.



    Čo si urobil/a ty, aby ste spolu vychádzali. Lebo len pýtať a pýtať, žiť na ich úkor, očakávať, že za teba všetko urobia - a ty sa čuduješ, že takto reagujú....

    Ak aj ty priložíš ruku k dielu - inak sa budú na teba dívať. I prístup sa zmení.

    Inak tvoj príspevok hodnotím takto:
    Naposledy upravil misoft : 13.11.15 at 11:24
    Graves_in_Data.jpg  
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mari2x ja napríklad nie
    buchač mari2x (Dnes 19:48) ja napríklad nie
    =====================

    1. Neverím
    2. Je to aj v opačnom garde ?...povedali by to isté aj rodičia ?
    mari2x 1. Môžeš veriť (lebo ja som už sirota)
    lapejko aj jasa starám o hrob otcovi...sú s tým problémy
      zbaliť
    mari2x Pretaško vidieť komu si odpovedal
    Kvaka 12.11.15 08:41 priradil do Porady
    Kvaka 12.11.15 08:41 odstránil(a) z Porady

    Mám problémy s rodičmi- pomožete mi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.