Zavrieť

Porady

Kupil som dve ojazdene auta. Musim prihlasit obidve, ked budem pouzivat len jedno?

Zdravim poradaci. Pred tyzdnom som V AAA auto kupil starsie auto.Bohuzial STK ma platnu len di 16, decembra tohto roku.Z obavy, ze mi neprejde cez STK a budem musiet vrazit na opravy don vrazit viac penazi, ako stalo, tak som si dnes kupil druhe auto s STK do roku 2017.Rozhodol som sa , ze budem pouzivat len to jedno, co ma STK do roku 2017...A to druhe odstavim na dvore. Moja otazka na Vas znie. Musim prihlasit a zaevidovat obidve aut a aj Povinne zmluvne postit (PZP) , ked budem pouzivat len to jedno? Dakujem velmi pekne za odpovede. Pekny vecer....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ si majiteľom vozidiel - mal by si ich evidenčne prihlásiť. Ak však nebudeš používať vozidlo (už z dôvodu STK) - môžeš ho dočasne odhlásiť z evidencie (dočasné vyradenie) - http://www.minv.sk/?docasne-vyradenie
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    donkichot1 Velka vdaka za info...Len dost dobre nechapem, preco to auto , co ma platnu Stk len do konca tohto roka , preco ho mam odhlasovat,,,Odhlasili ho zrejme v AAA AUTO, kde som ho kupil a ja som ho este neprihlasil, tak ako ho odhlasit, ked nie je prihlasene? Ja viem, ze je to mozno blba otazka, ale som stasrsi clovek, tak tomu dost nerozumie. Odhlasit, keby bolo prihlasene.....Ale prihlasene asi uz nie je...
    Žabinka vozidlo je potrebné prihlásiť do 30 dní od jeho odhlásenia predchádzajúcim majiteľom.. inak pokuta plus KO..
    misoft Máš v jednom pravdu - je "odhlásené" - tzv avízo pre DI, že bude registrované novým majiteľom. A to si ty. A máš na to 30 dní. Pri prihlasovaní totiž chcú vidieť i STK! A tú ešte má! Takže ho prihlásiš. A potom pred koncom platnosti STK dočasne odhlásiš (vyradíš z evidencie) - značky sa odovzdajú na DI.
    donkichot1 No ano....Takze ja ho najskor musim prihlasit, zaevidovat a potom docasne, trebars na rok odhlasit? Nerozumiem tomu plus KO.
    Žabinka plus KO znamená predloženie protokolu o absolvovaní kontroly orginality nie starší ako 15 dní..
    Žabinka o dočasnom vyradení z evidencie vozidiel si môžeš prečítať tu..
    http://www.minv.sk/?docasne-vyradenie
    donkichot1 Velka VDAKA MIsoft....Uz tomu rozumiem. Takze na DI uz maju avizo, ze ja som jeho majitelom, takze ho musim ( aj ked kdesi som cital, ze lehota na prihlasenie je 15 dni ) prihlasit. Prihlasit ho musim aj s uzavretym PZP? Dakde som to cital, ze podmienkou prihlasenia a zaevidovania je pPovinne zmluvne poistenie Tesne alebo tyzden pred ukonceni platnosti STK ho za 5 eur na rok odhlasim...Mne ide o to, ze s tym prihlasovanim su vydavky, ...a ked ho nebudem pouzivat...no ale co uz. ak ho treba prihlasit, tak tie potrebne poplatky zaplatim. A este podotazka. Dajme tomu, ze bude na 1 rok odhlasene.Ale v lete, teda po nejakych 6 tich mesiacoch ho bude chciet pouzivat syn, tak da sa opatovne prihlasit, alebo cakat az mi vyprsi lehota odhlasenia tzn, 1 rok..
    Žabinka prihlásenie vozidla z iného okresu.. čítaj pozorne..
    http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
    donkichot1 Dakujem moc Zabinka aj Misoft,,,idem to studovat, Asi bude najlepsie uis t rovno na DI a tam sa ich na to spytat. Dufam, ze ma nezastrelia...muheh....
    Peggynka Pred ukončením lehoty dočasného vyradenia vozidla z evidencie vozidiel zaplatíš 5€ poplatok Lenže medzitým ti vyprší platnosť STK,takže bez toho na cesty syn nemôže
    jslancik Donkichot... S prevadzku (dokonca aj s neprevadzkou) motoroveho vozidla su spojene vydavky. Naco si teraz kupoval stare auto, ked ho nepotrebujes. Mohol si kupit o pol roka, o rok, aut bude cim dalej viac...
    donkichot1 No ja som kupoval auto preto, lebo ho potrebujem. Prestahoval som sa do takej dedinky vzdialeneho od najblizzsieho mesta 7 km....Doteraz som jazdil na babette ,.,,,chodi tu strasne malo autobusov. A ked idem do okresneho mesta vzdialeneho 20 km, tak "zabijem" aj dve hodiny. Tuna v dedine ma auto kazdy....Je to nevyhnutnost...
      zbaliť

    Kupil som dve ojazdene auta. Musim prihlasit obidve, ked budem pouzivat len jedno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.